Проблем с каране на бензин на m40b18

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от SPEED_GABROVO » 06 Юни 2014, 20:48

А по принцип как се проверява един регулатор дали работи,например на M20B25,моята като я взех и маркучето от регулатора към колектора беше извадено откъм колектора,аз го закачих и малко след това останах без празен ход,направо си гасне,после го извадих и се оправи,оттогава си карам с изваден маркуч и затапих дупката на колектора с тапичка от дизелова дюза :mhihi: ,ама ме съмнява нещо,че ходи в картера бензин,баят ми намирисва щеката,така ли се хваща неработещ регулатор с ваденето на маркучето,че да направя последен тест,че да не съм си въобразил нещо,ама за мен си е брак ?
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 16.07.2003
Местоположение: София

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от 6estaka » 07 Юни 2014, 18:26

При мен веднъж от щуцера за вакуума покапваше бензин и така го хванах че е повреден...Иначе мисля че не е добре да се кара с откачен вакуум.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от SPEED_GABROVO » 07 Юни 2014, 19:05

6estaka написа:При мен веднъж от щуцера за вакуума покапваше бензин и така го хванах че е повреден...Иначе мисля че не е добре да се кара с откачен вакуум.

Тя не се и кара,това беше временен вариант,ще си поиграя тези дни,да видя има ли разлика с изваден и закачен маркуч,ама май съм се прежалил за нов регулатор,пък като съм почнал и свещи ще сменя и дюзите на стенд,че да ми е мирна главата,а и маслото,аз нямам и 3000 километра с колата,ама ще ми е трета смяна на маслото,ама аз съм си луд,като си наумя ,че нещо не в ред и няма спане . :mhihi:
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 14.07.2010
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: e30 m20b20 turbo
Мечтае да кара: ко'т падне

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от SnooPDoG » 07 Юни 2014, 20:58

Старата ми кола се караше само с откачен вакуун защото беше счупен входа към колектора, и нямаше никакви проблеми, освен, че понагаря малко повече. Сега по темата, днеска открих проблема и той е в резервоара, пробрахме с изкарана помпа сложена в двулитрово шише от Cola и всичко е добре :D Сега ще се мисли направата на нов резервоар в багажника.

Предишна

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook