Мечтаното BMW - E30 Touring

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 3.02.2012
Местоположение: Троян

Мечтаното BMW - E30 Touring

Мнение от ///MBlitzz » 02 Юни 2014, 22:24

Здравейте ,колеги :wave: :bchug:
Дойде време да се сдобия с мечтаната кола. :P
На 1ви юни станах във 5:30ч. приготвих се за път и тръгнах посока София за оглед (и евентуално :mhihi: ) покупка на Е30 комби.
От момента в който я видях в обявата си казах ,че ще е моя. Приятели ме посъветваха къде да търся ключови места за ръждата ,състоянието на мотора и тн. но момента в който я видях - и просто се влюбих!!!
Залегнах единствено на две места за да видя пода дали е огнил ,запалих мотора да го чуя ,седнах на шофьорската седалка - почувствах се у дома си и си казах - Моя е! :angel:
След като я прехвърля на мое име и им оправя всички документи започвам да си я стягам оттук ,оттам. Макар ,че е в уникално за годините си състояние (според мен ,който разбира повече от Е30ки може да каже) - има какво да им се прави ,дребни работи както и глезотийки :mrgreen:
Като за начало мисля да сменям седалката с Е30ково рекаро - смятам ,че всеки седнал в такава ще ме разбере напълно. :mhihi:
Малко инфо за колата
М40Б18 мотор със перфектно работещ климатик. По километраж на 225 800км. На газ ,като много добре работи и на бензин и на газ. Година на производство - 1993та. С ел.огледала ,ел. стъкла ,хидравлика ,ABS и може би още нещо ,но от вълнение със сигурност забравям.
Имам лек проблем със мотора и се надявам някой достатъчно компетентен да ме успокои в това което се опасявам.
На газ работи перфектно на всякакви обороти ,на бензин усещам прекъсване след 4000 оборота. Надявам се да няма проблеми с вала ,понеже съм чувал че тоя мотор си го има като болежка. Казаха ми ,че може да е от това ,че е направена да работи на газ ,и за това да прекъсва във високите на бензин. Дано някой колега да каже какво да правя и дано не е разпр.вал.
Ето и малко снимки на колата, в последствие като я ъпгрейдвам ще качвам още. :driving:
]Изображение
print screen windows xp
Изображение
upload img
Изображение
image upload no compression
Изображение
post image
Изображение
image hosting without account
Изображение
screen shot on pc
Изображение
take a screenshot

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Re: Мечтаното BMW - E30 Touring

Мнение от bigmurzi » 03 Юни 2014, 12:10

че кой кара над 4000 оборота? :dunno: това е кола за возене, няма да се състезаваш, я! :mhihi:
има едно "предене", което е характерно, съчетано със загуба на мошност при висока скорост .. ис ще му дойде екстра на т'ва :yes:
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мечтаното BMW - E30 Touring

Мнение от Kroki » 03 Юни 2014, 12:19

Виж дистрибуторната капачка да няма пукнатини. Вътре много ли са изтъркани медните "пластинки", ако има нагар почисти, а най-добре смени, не е много пари. Сменят се комплект с палеца.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Мечтаното BMW - E30 Touring

Мнение от M10 » 03 Юни 2014, 13:05

Честито. Свежа изглежда колата, дано я запазиш такава :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 6.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 90 BMW E34

Re: Мечтаното BMW - E30 Touring

Мнение от stefan81 » 03 Юни 2014, 13:26

Честито колега. Открадна ми я под носа :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 10.05.2010

Re: Мечтаното BMW - E30 Touring

Мнение от стефан13 » 03 Юни 2014, 13:46

Честита колега!Щом купето е здраво,вала не го мисли;-)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 3.02.2012
Местоположение: Троян

Re: Мечтаното BMW - E30 Touring

Мнение от ///MBlitzz » 03 Юни 2014, 14:33

Благодаря Кроки ,ще погледна непременно! :yes:

stefan81 написа:Честито колега. Открадна ми я под носа :bchug:


Знаех си ,че и други са си я заплюли :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: Мечтаното BMW - E30 Touring

Мнение от ico318 » 03 Юни 2014, 16:56

честито!много прилича на моята...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Мечтаното BMW - E30 Touring

Мнение от SPEED_GABROVO » 03 Юни 2014, 17:12

Честито колега,ако знаеш как се наби във филма. :mhihi: Моя съвет за мотора е да го изхвърляш барабар с газовото и да преминаваш към шестте братя :mhihi: Изглежда добра основа,чистокръвен италианец,като гледам,не би трябвало да има сериозни проблеми с ръждата,оттук нататък се почва наливането,ама ако си фен на модела наистина,кефа е несравним. :D Само безаварийни с количката и да те радва. :yes:
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 3.02.2012
Местоположение: Троян

Re: Мечтаното BMW - E30 Touring

Мнение от ///MBlitzz » 03 Юни 2014, 21:12

SPEED_GABROVO написа: Моя съвет за мотора е да го изхвърляш барабар с газовото и да преминаваш към шестте братя :mhihi:

И това ще стане но след време. Много ми е мерак едно М20 да му метна понеже имам някакви симпатии :paranoid: към тоя мотор ,но всичко с времето си. :lalala: Ръжда има единствено по предния ляв калник в долната част до прага ,но собственика ми даде още един здрав калник и всичко е 6. Никаде другаде няма ръжди и съм безкрайно щастлив от този факт ,нищо че е 18ка :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Мечтаното BMW - E30 Touring

Мнение от SPEED_GABROVO » 04 Юни 2014, 20:40

///MBlitzz написа:
SPEED_GABROVO написа: Моя съвет за мотора е да го изхвърляш барабар с газовото и да преминаваш към шестте братя :mhihi:

И това ще стане но след време. Много ми е мерак едно М20 да му метна понеже имам някакви симпатии :paranoid: към тоя мотор ,но всичко с времето си. :lalala: Ръжда има единствено по предния ляв калник в долната част до прага ,но собственика ми даде още един здрав калник и всичко е 6. Никаде другаде няма ръжди и съм безкрайно щастлив от този факт ,нищо че е 18ка :D

Аз на майтап го написах,вече ти си решаваш,кое,как и защо,за купето си прав,двигатели се сменят,ама купе зор се прави. :yes:
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook