не спира след преде ъпгрейд

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е30,е36,е36,е39
Мечтае да кара: колело турбо

не спира след преде ъпгрейд

Мнение от В.Стефанов » 19 Май 2014, 8:01

Добро утро колеги . Кажете според вас къде е проблема. Всичко си беше перфектно преди да сменя спирачните дискове и апарати с по големи. Дисковете са 288мм апаратите са от е36 323 автоматик изглеждат ми на стандартни нормални предни апарати. Сервото е малкото за е30 което ме навежда на мисълта,че спирачната помпа идва слаба или и аз не знам какво може да е.Пробвах ме и с др работещи апарати и не искат да си изкарват буталото само леко го помръдват 1мм при помпене. Съединител си има всичко точно там. Става така като се помпи и са си обезвъздуши в казанчето си засмуква и връща обратно - бълбука течността .Аз си го обяснявам ,че го прави заради съпротивлението на спирачните апаратите
Другия ми въпрос който ми се върти в глава е ако сложа серво с 2 изхода а на мене ми трябват 3 ще бъде ли проблем да сложа разклонение за 2ика на 1вия както си е на оригиналната помпа ?


Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 19.06.2006
Местоположение: Sofia

Re: не спира след преде ъпгрейд

Мнение от gesho » 19 Май 2014, 8:11

Колега не е проблем да сложиш тройник но е хубаво по яка помпа.Но ти така или иначе ще трябва да сложиш защото както обясняваш че само бълбулка си преебал гумичките на буталцето в помпата.Или са се обърнали или са се скъсали от яко налягане.Прегледаи защо се е случило така или имаш прегънат маруч или затапен изход и когато си помпал си обърнал гумичките.

Надявам се да съм бил полезен.
DDT

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: не спира след преде ъпгрейд

Мнение от KPETEH » 19 Май 2014, 8:57

Или тия апарати да са блокирали. Аз съм с 286 дискове и отпред и отзад и съм със сток сервото. Проблеми нямам.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: не спира след преде ъпгрейд

Мнение от stony1 » 19 Май 2014, 11:54

Колега, свали апаратите и ги обслужи, защото имам съмнения, че са прецакани. Няма логика буталота да има минимален ход и то след многократно натискане на педала независимо от спирачната помпа.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: не спира след преде ъпгрейд

Мнение от ico318 » 19 Май 2014, 11:59

аз също съм с апарати от е36,но с помпа и серво от е30.единствената промана е малко по-дългия ход на педала,което е нормално предвид по-големите бутала на апаратите.други проблеми няма и работи нормално.нещо ви е скапано-помпа,апарати,мъркучи... не е трудно-ще го намерите.

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Re: не спира след преде ъпгрейд

Мнение от bigmurzi » 19 Май 2014, 12:50

сложи си серво и помпа от е39 530, пасва в оригиналните дупки и помпата е силна, трябва да подложиш нещо между сервото и купето, за да ти дойде педала точен, след това отлепя кожи направо. :yes:
т'ва при положение, че ще преправяш и ще слагаш тройник ..
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е30,е36,е36,е39
Мечтае да кара: колело турбо

Вече спира но обмислям още повече с екстри

Мнение от В.Стефанов » 25 Май 2014, 11:32

Колеги благодаря на всичко проблема беше от обезвъздушаването..
bigmurzi написа:сложи си серво и помпа от е39 530, пасва в оригиналните дупки и помпата е силна, трябва да подложиш нещо между сервото и купето, за да ти дойде педала точен, след това отлепя кожи направо. :yes:
т'ва при положение, че ще преправяш и ще слагаш тройник ..

бмислям го само да направя и отзад 5х120 с дискове и ще го дореша .На е36 компакт дали някой е слагал двойни апарати отзад . Чудя се хем ми се иска хидравлична ръчна хем не ми се разваля и задната линия на спиране ама и то всичко това на 5х120 отзад на 30ката май е :mhihi: Според вас колеги :lol:

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook