още един хулиган "може би"

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 2057
Регистриран на: 7.09.2005
Местоположение: Севлиево
Пол: Мъж
Кара: от онея старите....
Мечтае да кара: магазинска е30-ка

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от GEORGIEV » 06 Окт 2013, 18:54

абе то щото пък разхода е най-важния в случая :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 10.12.2008
Пол: Мъж
Кара: e30 318 is;e30 325ix+ инхалатор

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от chipipk » 06 Окт 2013, 20:02

ами развитие има в последните 2-3 седмици ми скъса нервите тая кола,първо се започна с разместването на дебитомера мисията почти невъзможна :mhihi: но успях,после започна да изхвърля ремъка над 3000 оборота шайбата идеално права без микронче отклонение слагам давам газ на място и аут :ranting: и то без да е включен компресора след 10-ия опит да го отстраня тоя проблем и ремака изглеждаше все едно съм го дъвкал и после изплюл .оказа се че стойката на компресора е лекичко усукана, и от там всичко вънка и наново ,днес сглобих всичко нов ремък и :driving: ,учудващо за мен но и налягането се вдигна вече е 0,6 явно стария ремък е и приплъзвал,но за мое съжаление се появи нов преблем започна да плюва едно съединение маде ин гаража :oops: което се надявах да задържи но не и съответно утре или други ден трябва да пристигне истинкото,колата все още не е настроена но сместа и е доста богата и върви страхотно за теста който и направих в рамките на 1 км преди да изплюе маркуча,надявам се към сряда да стигна и до настройките.за разход ще кажа след настройките и навъртяни километри че засега си стои предимно в гаража :mhihi: ,а парите до момента които съм дал с ремонта на мотора са към 2300
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от BRAAT » 07 Окт 2013, 8:12

SPEED_GABROVO написа:Аве колегата, леко ташак си направи :mhihi: ,то стоково M20B25 под 12 в града е мисията невъзможна,пък да не говорим с тия жокери,пък и цената ще е леко различна :mhihi: ,малко като Яворчо,дето послъгва с нулите,когато пише какво си е купил(Евро О7 рулзз) :mhihi:






Да, знам, явно трябваше да сложа в кавички това което писах, че да се разбере :mhihi:

Успех с донастройките и чакаме снимки :)
SHARK-а му е майката!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от SPEED_GABROVO » 07 Окт 2013, 13:30

GEORGIEV написа:абе то щото пък разхода е най-важния в случая :mhihi:

Най-омразния въпрос към колата ми е "колко гори?" :evil:

BRAAT написа:
SPEED_GABROVO написа:Аве колегата, леко ташак си направи :mhihi: ,то стоково M20B25 под 12 в града е мисията невъзможна,пък да не говорим с тия жокери,пък и цената ще е леко различна :mhihi: ,малко като Яворчо,дето послъгва с нулите,когато пише какво си е купил(Евро О7 рулзз) :mhihi:






Да, знам, явно трябваше да сложа в кавички това което писах, че да се разбере :mhihi:

Успех с донастройките и чакаме снимки :)

Така и си помислих,ама викам да уточня,иначе за нулата съм познал :mhihi:

Иначе проекта е интересен,Е30ска с компресор и то с любимия за мен трийсков мотор,успех колега и само безаварийни. :yes:
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 10.12.2008
Пол: Мъж
Кара: e30 318 is;e30 325ix+ инхалатор

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от chipipk » 08 Окт 2013, 22:02

ето една снимка и на новата визия под капака :mhihi: Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от M10 » 08 Окт 2013, 22:14

Изглежда много добре :) С такъв сетъп предполагам има и ФШШШШШШШ като пуснеш газта :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 10.12.2008
Пол: Мъж
Кара: e30 318 is;e30 325ix+ инхалатор

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от chipipk » 08 Окт 2013, 22:18

ФШШШШ има и то много :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 10.12.2008
Пол: Мъж
Кара: e30 318 is;e30 325ix+ инхалатор

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от chipipk » 25 Окт 2013, 22:55

скоро не сам писал,та значи преди две седмици ходих на настройки които така и не довършихме защото хвърляше ремъка,слагам нов кара 100км и явно се разтяга и го хвърля бях с 4 канален щото мислех че 6 канална ролка няма да се събере обаче позамерих от тук от там и се оказа че ще стане макар на милиметър от виското та взех материал и отидох при стругаря направи я и даже малко по голяма за да развърти още малко тоя компресор,а докато си чаках шайбата попаднах на разни теми за портване на компресори и взех че и аз го направих :mhihi: в крайна сметка по голяма ролка портнат компресор и чудо 0,8 буст :twisted: компресора се развърта да 16 600 при 6500 на мотора,сега остава да сменя клапана че този чупи прозорци като отвори :mhihi: и да преправя малко тръбите и надявам се другата седмица окончателно да приключа с настройките
ето снимка на старата и новата шайба Изображение
то по скоро си е преден маховик :mhihi:
ето и на компресора предиИзображение
ето и сега Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 10.12.2008
Пол: Мъж
Кара: e30 318 is;e30 325ix+ инхалатор

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от chipipk » 12 Ное 2013, 20:47

здравейте най на края се стигна до настройките и диното,за мое огромно съжаление с изтаванени 250cc дюзи на 6000об и бълващ страшно много жега компресор щото няма кулер се случи ето това на колелата Изображение и сега се започват мъките какъв кулер ,къде да го сложа и от къде да прокарам пътищтата,дюзи ще се вземат 350cc и почвам да се замислям за по рошав вал :lol: след подмятане на идея на мапера.ето и една снимка от диното да не казвам единствената :mhihi: Изображение
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от Kroki » 12 Ное 2013, 20:56

Там дето Камен ти каза, ще стане най-добре!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от ico318 » 13 Ное 2013, 12:34

чувствам се много неудобно,че отново ще прозвуча досадно,но не го правя с цел да те обидя.годините са трудни и ти си един от малкото,дето да харчи пари по силов тунинг.изключвам:"турбото от на дядо ми джетата,ще стане ли на съседа на м10-то?!".не е ли по-добре да се обмисли всичко предварително и след това да се направи?нито м20,нито итън,са екзотики-правено е и се знае резултата.графиката е очаквана и не лоша!не знам как се изчисляват с точност загубите от 4х4 трансмисия,но като ги прибавим към резултата заедно с откраднатите от компресора 25-30 к.с.,значи мотора ти е произвел около 260 к.с. това е тавана на 250 куб дюзи и защо настройвате с тях,като очаквате повече мощност?покрай на найден темата за етанола,ми се върна една стара идея да сменя горивото с комбинация от спирт и бензин-примерно 2:1.ако сложиш кулер,ще имаш по-добър резултат с 10-20 к.с.,но няма да е така компактно и просто и означава преправяне на наново.защо не опиташ с бензин и етанол или метанол?ще ти трябват много големи дюзи и вероятно помпа,а ти и сега ще сменяш дюзи.всичко друго остава същото,но ще можеш да караш на голям аванс и изпарения спирт леко ще ти охлажда горивната смес.обсъди го с мапера,преди да разглобиш направеното.сега за вала-не ти е нужен "рошав" вал.при принудителното пълнене е друго.моята графика много приличаше на твоята-ранен пик да въртящия момент и после спад.за целта се заиграх с разпределителния вал и най-добре работи на закъснение 7-8 градуса,мерено по коляновия.колко мм е новата шайба?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 10.12.2008
Пол: Мъж
Кара: e30 318 is;e30 325ix+ инхалатор

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от chipipk » 13 Ное 2013, 19:42

новата шайба е на 230мм :mhihi: направо си е маховик,компресора се върти до някакви 16600об и от там много жега като пипна капака на компресора и направо си гори,такива баркочи не ми се занимава да правя все пак колата не е за състезание а за всеки ден и ако трябва всеки пат да бъркам разни химии няма да стане,защо настройваме с тези дюзи ми защото бях с 28-цови от лилавите или розови зависи колко са старички и ги изтавани на 5500 и реших че би трябвало 250cc да стигнат за още 1000об,мапера беше на кантар дали ще стигнат и реших да пробвам взех едни от ауди 1.8т и умряха на 6000об,от там вече бях бесен заради хилядите главоболия с тая кола и реших че зимата ще изкара и така пък на пролет пак на ново,авансите не знам какви са но според мапера малко по малки от стоковите но и при различни обороти се променят,в момента в който ги бутнеше малко и започваха детонациите и за това за момента толкоз,реално още от самото начало на проекта си мислех за някакви 300 кс всички ми казваха няма как да стане сега съм твърде близко до тях и за това ще сложа кулер и 350cc дюзи може би и вал но не съм много сигурен и би трябвало да ги стигна,щтото и много хора казаха 0,8 налягане с тоя компресор на тоя мотор забрави, но взе че и това се получи
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от BABHOMED » 29 Ное 2013, 20:40

С кулера и дюзите нещата ще се оправят и ако не стигнеш 300 ще си до тях ..Аз също съм се захванал с един проект и ще е подобно на твоя сериял :) само дето нямам мапер в това пусто село ...
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от Делян » 31 Авг 2014, 9:43

Здравей,
Как е, има ли напредък с проекта? Сложи ли кулер и по-големи дюзи, настройки, резултати и т.н.? :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 10.12.2008
Пол: Мъж
Кара: e30 318 is;e30 325ix+ инхалатор

Re: още един хулиган "може би"

Мнение от chipipk » 31 Авг 2014, 19:38

напредък не,компресора не издържа без кулер явно му е много топлината надраха се стените и валовете и след 4000об няма никакъв буст а до тогава 0,5,от нямането на време да сложа кулера който си стои в гаража и чака,и започвам да обмислям турбо вариант,има доста хора които карат с компресор без кулер и проблеми нямат,предполагам че проблемът при мен доиде от оборотите на които въртя компресора или съм попаднал на кофти компресор
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook