топла информация относно садените мАтори

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от K_Ilkov » 03 Апр 2015, 12:13

Благодаря :yes:

Питам само да знам кои работят, понеже за технотест беше писал, че нещо са неадекватни ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от 100imenov » 03 Апр 2015, 12:34

Еми да поне по това което ми казаха по телефона не бяха много в час.Питах за сменен мотор и всичко беше ок, докато не чу че имам 100 коня отгоре :lol: , а и декра са намалили цените.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от .::Братоев::. » 04 Апр 2015, 18:34

А с около 200 отгоре дали ше има проблем :mhihi: Декра май са единствените дето няма да те върнат да ти земат парите....
Някой регистрирал ли е осмак в е30 ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от ares2 » 05 Апр 2015, 10:01

от това което чета в първото мнение на колегата, пренесено тук за регистрация на V8 може би няма да са много довилни от диф, полуоски, спирачки, кардан. Интересно ми е по критериите на Декра какво ще искат да видят като стойности на изредените части :dunno: и евентуално какво може да се ползва като диф? кардан? и дали изобщо ще мине критериите им? ако видят заварен кардан предполагам ще те се ударят по челото :mrgreen:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от .::Братоев::. » 05 Апр 2015, 17:15

ares2 написа:от това което чета в първото мнение на колегата, пренесено тук за регистрация на V8 може би няма да са много довилни от диф, полуоски, спирачки, кардан. Интересно ми е по критериите на Декра какво ще искат да видят като стойности на изредените части :dunno: и евентуално какво може да се ползва като диф? кардан? и дали изобщо ще мине критериите им? ако видят заварен кардан предполагам ще те се ударят по челото :mrgreen:

Те спирачките са си 4 бутални от е38 отпред и отзад с компактови носачи и спирачки от 540..... кардана също има заводски който да стане... а дифа голямо прасе за 30ка друго нз кво може да сложи човек.
Полуоските едва ли ще ги гледат :confused:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 14.03.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E36 328i

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от lamcho » 25 Май 2015, 11:09

В петък ходих в Декра за смяна на мотор - М52б28 от е36 купе в е36 купе от ИС. Всичко е преместено точно според изискванията, за които питах предварително и по телефона, и на място. Нося талони и договори за двете коли. Немецът, който е гледал е30ката на Явор обаче не беше там, и явно отдавна не е бил там, защото се случи следното:
Едно момче прегледа документите, и като разбра, че колата трудно се сваля от пътната помощ защото опира, каза че ако се вижда така номера на мотора може да я гледа и без да я сваляме.
Снима колата, след което започна да търси табелката на бомбето. Като му казах, че колата няма такава табелка, той се притесни как тогава ще провери номера на рамата. Показахме му къде се намира, свери го, и след това започна едно търсене на номера на мотора - накрая ни накара ние да го намерим, забършем и да му го продиктуваме. Като чу цифрите, каза че не отговаря на номера в талонга, та се наложи и да погледна талона и да му покажа къде в точно пише "номер на двигател", защото той гледаше някакъв друг номер. След като останови че отговаря, пита за скоростите и спирачките - казахме му че всичко е от колата донор. Попита няколко пъти за табелки по колата, на които пишело за разпределението на осите и параметри на скоростите. Търсихме по колонките, под задната седалка и в багажника, но намерихме само още лепенки с номера на рамата.
След това ни помоли да изчакаме, докато отиде до офиса за документите, и когато се върна, ми каза следното:
"Точно за тази кола няма да можем да ви свършим работа, понеже нямаме достатъчно информация. Не знаем какви са параметрите на скоростната кутия и спирачките, така че не можем да проверим дали отговарят.” Евентуално можело да стане, ако донесем документ от производителя с печат, в който да пише какви са параметрите на скоростната кутия и на спирачките. Казах му да проверят каква е скоростната кутия която върви оригинално с този мотор, или да проверят по номер на рама на донора - и да сравнят с номера на скоростната кутия на колата. Нямало да стане така, те я нямали от къде да намерят тази информация. Много дълго време се разправяхме, но “експертът” така и не можа да ми обясни нито какви точно са тия параметри, за които информация няма, нито защо не може просто да погледне номера на скоростната кутия и да измери дисковете, нито защо никъде не пише, че трябва да нося друг документ освен талони, нито от къде точно и какъв е този документ… Извини се, върна ми документите, и каза ми да отида в Технотест. Обясних му, че там не правят смяна на мотор с по-голям, той каза “правят, пряват” (обадих се - не правят над 10%).
И така, върнаха колата, без дори да я гледат. Немската фирма Декра, няма достатъчно информация за параметрите на БМВ е36, за да направи проверка..
Моля колеги, който може да помага, от 6 месеца я правя тази кола, трябва да се регистрира!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от KPETEH » 25 Май 2015, 14:58

Намери исканата от него информация! Декларация или сертификат от БМВ или оторизиран дилър. Те тия неща могат и на ръка да ги наберат стига да има печат от тях. Така за един катализатор поспорвахме в общината и накрая ми написаха в дилъра сертификат, който дори не отговаряше на автомобила, но работата я свършихме. В твоя случай дори не трябва да се лъже... Да пише че, че са ЗФ скорости с некъв БМВ номер + размера на дисковете отпред и отзад и я карай пак.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от K_Ilkov » 25 Май 2015, 15:01

Виж колегата дали може да ти помогне ...
100imenov написа:Принципно декра, но по шано схема, защото предишния собственик не можа да намери документа и трябваше да мине като без номер на мотора. :mhihi:
Ако те интересува нещо конкретно дай на лс.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от ///Явор » 26 Май 2015, 16:23

аз па имам координатите на немеца ... преди беше със записване и чакане 3 месеца
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 14.03.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E36 328i

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от lamcho » 26 Май 2015, 20:13

Явор написа:аз па имам координатите на немеца ... преди беше със записване и чакане 3 месеца

можеш ли да ми ги пратиш на лично? Говори ли английски, или да си търся и преводач?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: E30 E28 E34

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от E21maniak » 08 Сеп 2015, 20:46

Значи след всичко изчетено от тази тема мога да си направя извод,че стоково м50б20 в коша на туринг(като вземем напредвид ,че е с дебелите колове ,спирачни дискове отзад и вентилирани отпред) не би трябвало да има проблеми да мине декра без подмяна на спирачки от колата донор и т.н.Най-малкото вентилираните дискове ги дават за е30 до 171 коня (б25).Като се добави и окачване от стандартно 325 и културно сложен мотор без дистанционни шайби и т.н. на тампоните би трябвало да мине.Също и доколкото изчетох колеги с мотори до 25-ца са минавали декра със стандартни спирачки и окачване от 325...А цените които отговарят в момента са :
No
Изменение в конструкцията на вече регистрирани ППС: Категория Цена с ДДС
10. Смяна на двигател всички 240 лв.
Утре ще се обадя и питам за този случай в Декра и ще пиша какво са ми отговорили.
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от KPETEH » 09 Сеп 2015, 8:33

Истината е да се иде на място, всичко останало са митове и легенди, дори и да си се обадил на баш "германеца".
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 9.08.2011
Местоположение: при Гюнтер и чат пат у Софето
Кара: е30 с 286 коня
Мечтае да кара: е30 с 1000 коня
Детайли за колата: '88 Diamantschwarz 320i coupе

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от mastik » 21 Сеп 2015, 18:03

..
Последна промяна mastik на 24 Ное 2022, 17:36, променена общо 2 пъти
E30 4 life

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 9.08.2011
Местоположение: при Гюнтер и чат пат у Софето
Кара: е30 с 286 коня
Мечтае да кара: е30 с 1000 коня
Детайли за колата: '88 Diamantschwarz 320i coupе

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от mastik » 15 Окт 2015, 16:09

..
Последна промяна mastik на 24 Ное 2022, 17:37, променена общо 1 път
E30 4 life

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.06.2014
Пол: Мъж

Re: топла информация относно садените мАтори

Мнение от arte » 11 Дек 2015, 23:04

Аз минах със спирачки от е36 ево (315мм) отпред... отзад с компактов мост и немах проблем, но тва е за 2.8 мотор и декра Варна..

ПредишнаСледваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook