Vupros za E30 cabrio

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Vupros za E30 cabrio

Мнение от I.Voykov » 07 Апр 2002, 21:38

Znae li niakoi kolko struva E30 cabrio i dali v bulgaria moje da se nameri?Ako go vkaram ot chujbina shte me ubiat s mitoto.

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

отг::Vupros za E30 cabrio

Мнение от Alex 320i Cabrio » 08 Апр 2002, 10:24

Ami kaktoi vizhdash ot nick-a mi az imam tochno takova neshto. V Germanija minimum-a koito shte plartish za dobra kola e 10000 do 12000 DM. Za tezi pari shte vzemesh neshto, kato moito. Vizh mi dannite, tam vsichko pishe za Cabrio-to. Ako njakoi ti razpravja, che E30 Cabrio sa po-evtini, kazhi im da si gledat rabotata. Estestveno e, che ima i takiva po 7000-8000 DM, no sa daraci, udrjani, najmat kozha, kilometrazha e prevartan, pregrjavani sa, ne sa M-Tech izpalnenie, ne sa troen stop etc.

Idealnijat E30 Cabrio za BG e 318i s motor M42, koito ima dostatuchno Torque da go darpa, zashtoto kupeto napulno zaredeno i s 2 dushi tezhi blizo 1700kg! Loshoto e, che takova BMW da namerish v Germanija e pochti izkljucheno, zashtoto horata si gi pazjat, poradi fakta, che udrjat v zemjata vsichkite drugi Cabrio na BMW s izkljuchenie na 325 i 325 ot modela E36. Az vednazh sam vidjal takova i mu iskaha 15000 DM. Tova te ostavja s 320i.

Malko mu e tezhko kupeto da trugne, no vleze li v oboroti (4000 rpm) durpa prez cjaloto vreme do 230 kmh. Motorat ne pregrjava, kato M20B25 (325i) i ne krivi/puka glavi. Loshoto e, che Cabrio-to pod 10l/100km na dulug put ne sliza posmartno, na gradsko okolo 15. Gjurukat e mnogo skap, okolo 3000-4000 DM nov, a toi skasa li se vednazh, v BG malko hora go pravjat. Ako shte ja karash v BG hardtop e zadulzhitelen, zashtoto -20 C shte precakash zadnija dzham i brezenta, puk i e dosta po sigurno.

Mitoto na E320i e 1770 lv. Ot men tolkova, ako imash drugi vaprosi, pusni mail ili pitai tuk.

P.S Ne kupuvaiE30 Cabrio v BG za 7000 DM, zashtoto sam 1000% siguren, che shte griznesh darvoto. vErvai mi!:-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

отг::otgovor za E30 cabrio

Мнение от Ivan » 08 Апр 2002, 11:30

v posledniq broi na www.avto.bg sa listnati mislq che 3 broq e30 cabrio. cenite slizat pod 7000 leva, mislq 4e do kum 4000. mojesh sam da proverish. az sega sum na put da si kupq purvoto sobstveno bmw i zatova sum se sprql na koito i da e model e30 bez kabrio (aspiraciite sa mi glavno kum 320i touring), inache za vtori avtomobil za lqtoto bih dal 4000 (ako gi imam izlishni), vse pak shte go karam za po 2-3 meseca v godinata i moga da si posvolq daje i lemon, stiga da ne se okaje suvsem iztiskan :-))))
ako zvunish po obqvite i vidish kolite, pls spodeli s nas kakvi sa ti vpechatleniqta!
vsushnost ne moga da ti dam nikakva seriozna tehnicheska ili pazarna informaciq, no vij, tyk mojesh da se oblegnesh na Alex, koito opredeleno e po-zapoznat ot men

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

отг::otgovor za E30 cabrio

Мнение от Alex 320i Cabrio » 08 Апр 2002, 14:13

Za kakvo stava duma-v avto kashtata v Bochum, kadeto si kupih moeto Cabrio imashe i bjalo Cabrio 318i Auto, 1990, na 140.000km, s kozha i klimatik sreshtu skromnata suma ot 10.000DM. Pitam az, kak v BG, sashtata kola, na malko poveche kilomteri, koito pri tezi godini njamat osobenno znachenie, i bez kozha i klima struva samo 4000DM? Ami che na tozi kokosharnik samo mitoto mu e US$690=1500Lv! Sashtoto se otnasja i za drugoto BMW Cabrio za 7000 DM.

Povjarvaite mi, mojata kola beshe 40-toto Cabrio za 5 dena tarsene i pod 10.000DM najma chitavi koli. Cabrio v Bulgarija da se kupuva e ludnica. Ami ako e bila udarena (kakto nai-chesto e sluchaja), i ako ne ti se shozhdat kolelata? Ami ako radiatora e lepen sas taja technost, kojato se naliva vatre v bloka? Nov BMW radiator e 300Lv. Ami ako alternatora svurshi kursa? Ami nov ABS. Pitatite Land Shark II za glavata na negovoto 325i kupena ot chovek v BG. Listat s neshta koito mozhe da sa precakani e mnogo dalak...

Posledno, az se chudeh dali da ne prodam moito Cabrio i da si vzema E30 320iS, (194Ps motor s14 za italia), obache vsichki v serviza tuk mi kazvat da si go pazja, zashtoto sled godina dve shte stane klasika. E koi e lud da si prodade kolata tolkova evtino (4.000 DM)?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

отг::otgovor za E30 cabrio

Мнение от Ivan » 08 Апр 2002, 16:16

Alex, vij sam www.avto.bg
az ne te ubejdavam, che tamoshnite e30 318i za po 4000-4500 sa neshto koi znae kakvo. az li4no ne znam. ne sum zvunql na tezi obqvi i ne sum vijdal kolite :-)
prosto podavah informaciqta, koqto imam. tyi-to.
osven tova ne moje da si siguren, che govorim za koli vnasqni ot germany. evtinite bmw-ta nov vnos v bulgaria sa samo ot italy, a tam kakto sum vidql s ochite si NEudarena kola NE moje da se nameri, osobeno ot Rome na jug.
touring e30 320i v germany vurvi sredno 1750 evro. mitoto mu e po4ti 2000 leva dobavi che ima razhod za dokarvane, s avtovoz ili na sobstven hod. mojesh li da mi obqsnish kak takiva koli v bg se namirat nov vnos do 5000 leva, che i ponqkoga s gasova uredba? ami kato sa dokarani ot italiansko :-) nai-seriozno ne preporu4vam avtomobili s takuiv proizhod, osven ako chovek ne e s ogranichen finansov resurs .... kato men :-(
az po-minalata sedmica karah edno e30 316 v daru car da mi go pregledat i ako e chitavo da go kupuvam. beshe nov vnos ot germany i makar otvun da izglejdashe mnogo prili4no se okaza che e seriozno jurkano i iska solidno reinvestirane i ne go kupih. tova na kakva kola shte popadne chovek e do nqkude kusmet, no da ne zabravqme, che kusmeta idva pri podgotvenite! i az zatova produljavam da izdirvam "moita" si kola :-))
puk ako ne na sledvashtata, to na posledvashtata sreshta se nadqvam da moga da doida s neq i da se zapoznaq s momchetata ;-)

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

отг::otgovor za E30 cabrio

Мнение от Alex 320i Cabrio » 08 Апр 2002, 19:23

Abe nie mai govorim za edno i sashto neshto:-) Prosto iskam da predpazja choveka ot nabutvane. Za kolite ot Italy si 100% prav, a loshoto e, che i v Germany se nauchiha ot nas i drugite iztochno evropeici na nomera i murafeti. E, i moita kola beshe edna prashna takava, i az ja gledah, gledah uzh, puk posle kato ja izmih i wax-nah se vidja, che zadnija kalnik e odran po ruba na edno mjasto:-(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1021
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E34

отг::otgovor za E30 cabrio

Мнение от Breyton » 08 Апр 2002, 20:47

Alex tova si e napulno normalno pri uslovie 4e v germania takiva koli gi prodavat samo turci,rusnaci i drugi takiva.

Mom4eto,koeto NE sliza ot BMW-to!!!

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

отг::Vupros za E30 cabrio

Мнение от I.Voykov » 08 Апр 2002, 23:11

Blagodaria za mneniata na vsichki shte gi vzema predvid:)

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::Vupros za E30 cabrio

Мнение от Роската » 08 Апр 2002, 23:46

2-въпроса към Алекс:
1.Откога междинките 3-ен стоп са по-добри от 2-ния стоп и с какво?
2.Откога 2.5-ците пукат и кривят глави повече от 2-ките?

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

отг::Vupros za E30 cabrio

Мнение от Alex 320i Cabrio » 09 Апр 2002, 9:11

1. Troen stop gledan otzad izglezhda po-dobre ot dvoen
2. Shansa mezhdinkata da e s Bosch Motronic, a ne s Jetronic e dosta po-goljam
3. 3-stop ima i po-hubavi broni, prestilki, kakto i pragove ot
Tova stiga li?:-)

4. Glavite na M20B25 imat konstruktiven defekt, tui kato vodnata pompa ne mozhe da nasmogne na dulgija motor poradi mestopolozhenieto si i specifichnata konstrukcija na glavata. Tja se puka ili krivi mezhdu 5 i 6 cylinder pri pregrjavane. Pitai koito iskash maistor, puk i tuk vav foruma ima potarpevshi:-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

отг::Vupros za E30 cabrio

Мнение от Ivan » 09 Апр 2002, 9:20

sega ako obqsnish (pone za men) kakvo e Bosch Motronic i Jetronic i kakvae razlikata napravo shte e super. az otskoro se rovi4kam iz tehnicheskite detaili na bavarcite, otkakto si zatursih da si kupuvam sobstven. i tova e edno ot neshtata, koito sa mi pulna misteriq :-)

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::Vupros za E30 cabrio

Мнение от Роската » 09 Апр 2002, 11:07

1. Troen stop gledan otzad izglezhda po-dobre ot dvoen -трябваше да добавиш според мен,защото мнозина намират старото изпълнение за по-красиво и изчистено.Аз мисля,че новите стопове са прекалено големи за е30 и седят малко като на някоя американска кола.
2. Shansa mezhdinkata da e s Bosch Motronic, a ne s Jetronic e dosta po-goljam -тук се съгласих,въпреки че говориш за шанс не за достойнство.
3. 3-stop ima i po-hubavi broni, prestilki, kakto i pragove ot
Tova stiga li? -също според тебе,защото някои хора харесват повече никела от пласмантерията.Според мен М-пакетите /брони,прагове,престилки/ предлагани за 2-ен стоп са доста по-хищни от по-късните.
Защо като са такива красиви,от тях няма М3-ки?Би ли си представил М3 с троен стоп?

Относно конструктивния дефект,не мислиш ли че завода щеше да изпърпа този модел от пазара,както това стана с ранните US версий 530 е-12 и на всеки клиент с такава, главата беше сменена за сметка на фирмата.Второ М20В25 даже милиметър не е по-дълъг от твоя."mestopolozhenieto si i specifichnata konstrukcija na glavata"-какво е необичайното във водната помпа и каква е специфичната конструкция на главата.Изпитвал съм на дебит помпи на М20 и М30,ще ти кажа че помпата на малкия шестак бие в този параграф.Главата на В25-цата има доста по-големи охл. отвори от твоята и такива,които в твоята глава не съществуват.Относно прегряването-карай винаги с достатъчно количество охл. течност и изряден луфтер куплунг пък ще те видя как ще я прегрееш.Ще ти дам 1000 лв и ще купя нов мотор,само да ми покажеш как става.Майстор няма какво да питам,аз си имам моя статистика,а тя е че всички М20-ски кривят еднакво глави.Пострадал във форума има само един с 2.5-ца,а аз съм един от пострадалите с 2-ка.Така че?

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::Vupros za E30 cabrio

Мнение от Роската » 09 Апр 2002, 11:43

Между другото има една книжка :
Illustrated BAYER'S GUIDE BMW,която обхваща подробно всички модели на БМВ от войната насам и всеки модел или серия е оценен по петобалната система,на база колекционерско търсене и стойност на колата.Хората не дават по-добри оценки за тройния стоп.Те са същите като на двойния.

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

отг::Vupros za E30 cabrio

Мнение от Alex 320i Cabrio » 09 Апр 2002, 16:10

Ami e taka se pregrjava...6-cata koito karam e pregrjavana. Kolata e sus pulna servizna knizhka ot den parvi i vinagi e karana navreme v BMW za inspekcija, service, smjana na maslo, vsichko s dve dumi. Karana e vinagi sa s Original BMW Parts and Fluids i tn.t Ama sega e s chisto nova glava na 15,000 km. A sega mi objasni zashto...

A 3-kata i tija e s nova glava, no ne e ot pregrjavane. Sobstvenika na kolata e mehanik na BMW, imashe i 325i Cabrio za prodazhba, za sushtite pari. Toi beshe pone 5-ia chovek, koityo kaza che 2.0l pregrjava po-malko...

Chestno kazano ne mi se spori za 2 sreshtu 3 stop, hrom sreshtu color-coding etc. Vseki s vizhdanijata si. Fakt e, che pazara ceni poveche 3-nija stop i novite M-Tech paketi:-)

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::Vupros za E30 cabrio

Мнение от Роската » 09 Апр 2002, 18:10

Явно за главите сме си на разлияни мнения.За десетина години бая глави минаха през ръцете ми болшинството за М20,но не съм забелязал този бъг на В25-ката.Затварял съм такава с глава на малък с яки гонки и пак не е имало проблем.
А масовия пазар си е чисто огледало на швакето.Новите се ценят повече,заради по-високата им година.Същия този пазар оценя 2.5-цата доста по-добре от двойката.

Следваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook