compresia na M42

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

compresia na M42

Мнение от DA WOLF » 30 Ное 2002, 4:09

dneska si premerih compresiata na is-kata i ostanah priatno iznenadan - 13.5 e i na 4-te cylindera, davat ia 10.5 na drug site 11 na treti 10 ne znam veche na koi da viarvam...
DaWolf
ИзображениеИзображениеИзображение
:bowdown::bowdown::bowdown: forced induction M42B18

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

Мнение от Astor » 19 Дек 2002, 23:40

Tova vinagi sym iskal da go napravq, no ne posmqh da q dam na maistori, koito ne razbirat, che koi znae kakvo moge da omajat. Imam mnogo negramotni maistori, koeto me plashi malko i gledam da ne byrnikam dokato raboti. Kade si meri kompresiqta? Az misleh sam da se probvam, no i ot tozi variant se otkazah. Neshto ne mi e qsno kade ima chitavi maistori, koito ne sa myrlqvi i obichat BMW, che inache ne moga da tyrpq razni myrlqchi.
Изображение

BMW 318i touring E30 '90

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

Мнение от Ivan » 21 Яну 2003, 12:42

vsushtnost i na men mi e lubopitno kak se meri kompresiq ... edinstvenoto koeto sum chuval e che e nujna niakakva aparatura v serviza (tova si q iasno po podrazbirane)

roskata, andro ili niakoi drug zapoznat shte ni podnese li informaciqta po obi4ainiqt na4in i lesna za smilane - kratka, to4na i dostatu4no iz4erpatelna? :-)
"Око за око, и скоро целият свят ще бъде сляп." - Махатма Ганди


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

Мнение от DA WOLF » 21 Яну 2003, 13:19

Astor написа:Tova vinagi sym iskal da go napravq, no ne posmqh da q dam na maistori, koito ne razbirat, che koi znae kakvo moge da omajat. Imam mnogo negramotni maistori, koeto me plashi malko i gledam da ne byrnikam dokato raboti. Kade si meri kompresiqta? Az misleh sam da se probvam, no i ot tozi variant se otkazah. Neshto ne mi e qsno kade ima chitavi maistori, koito ne sa myrlqvi i obichat BMW, che inache ne moga da tyrpq razni myrlqchi.


i s pravo te e strah ot maisotire! toia det meri moiata za mig go nenabliudavah ko barnichka po kolata shtoto mi zvanna GSM-a i dode da se osaznaia - svarzal mi pogreshno kabelite na sveshtite moliati se!!!! PAlia az shtastliv ot rezultata s compresiata kolata zapochva da raboti kato kombaina i da podskacha motora ot detomacii... shteh da mu shchupa glavata na onia! ta izlezoh az i si gi naredih sam... (to na samite KABELI si pishe koi za kade e 1,2,3,4 i na bubinata pishe i na kapaka otdolu deto pokriva sveshtite pishe AMA SELIO MAI I CIFRITE NE POZNAVASHE!!! :maad:
Последна промяна DA WOLF на 21 Яну 2003, 13:34, променена общо 2 пъти
DaWolf
ИзображениеИзображениеИзображение
:bowdown::bowdown::bowdown: forced induction M42B18


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

Мнение от DA WOLF » 21 Яну 2003, 13:29

Ivan написа:vsushtnost i na men mi e lubopitno kak se meri kompresiq ... edinstvenoto koeto sum chuval e che e nujna niakakva aparatura v serviza (tova si q iasno po podrazbirane)

roskata, andro ili niakoi drug zapoznat shte ni podnese li informaciqta po obi4ainiqt na4in i lesna za smilane - kratka, to4na i dostatu4no iz4erpatelna? :-)



na tva moga i az iaz z da ti otgovora 8)

meri se kato se svaliat vsichkite sveshti, i edin po edin se proveriava vseki cylinder, kato se zaviva v otvora deto sedi sveshta edin nakrainik toi e svarzan s markuch i v gornata si chast mu se namira manometara razbirase...

Vartish na starter(kato da zapalish) kato si natisnal gazta dokrai. Kolata razbira se ne pali shtoto niama sveshti. No sashtevremenno na cilindera na koito se meri v dadenia moment si se poluchava naliagane (poneje e zatapen otgore)ot butaloto... i taka se meri....


Cialata 'aparatura' e ventil, markuch i manometar (struva 14.99$ imah takava no tapacite na letishteto kat hvarliali bagaja mi schupiha manometara) Tova me podseshta na drugo - niakoi da znae ot de moda da si kupia drug??? (do 50bara)
DaWolf
ИзображениеИзображениеИзображение
:bowdown::bowdown::bowdown: forced induction M42B18

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 25.09.2002
Местоположение: Варна

Мнение от kelesha » 21 Яну 2003, 20:52

DA WOLF написа:Cialata 'aparatura' e ventil, markuch i manometar (struva 14.99$ imah takava no tapacite na letishteto kat hvarliali bagaja mi schupiha manometara) Tova me podseshta na drugo - niakoi da znae ot de moda da si kupia drug??? (do 50bara)

Ами тук във Варна знам де продават маномерти ама до 50 не знам дали ще има. Аз имам до 6 бара за горивото и до 25 за компресията. На теб що ти требе до 50 и дизели ли ще мериш ???? Тук струват 20лв независимо до колко бара са.

мечтае да кара 7-ца
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 17.01.2002

Мнение от Alpina » 21 Яну 2003, 22:12

DA WOLF написа:meri se kato se svaliat vsichkite sveshti, i edin po edin se proveriava vseki cylinder, kato se zaviva v otvora deto sedi sveshta edin nakrainik toi e svarzan s markuch i v gornata si chast mu se namira manometara razbirase...

Vartish na starter(kato da zapalish) kato si natisnal gazta dokrai. Kolata razbira se ne pali shtoto niama sveshti. No sashtevremenno na cilindera na koito se meri v dadenia moment si se poluchava naliagane (poneje e zatapen otgore)ot butaloto... i taka se meri....


Правилно! Само бих допълнил, че е добре да се извади релето на помпата преди това, за да не пръска бензин през дюзите докато въртиш. Защо да хабиш тунджа? :-)


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

Мнение от DA WOLF » 22 Яну 2003, 0:49

TURBO Maniak написа:
DA WOLF написа:Cialata 'aparatura' e ventil, markuch i manometar (struva 14.99$ imah takava no tapacite na letishteto kat hvarliali bagaja mi schupiha manometara) Tova me podseshta na drugo - niakoi da znae ot de moda da si kupia drug??? (do 50bara)

Ами тук във Варна знам де продават маномерти ама до 50 не знам дали ще има. Аз имам до 6 бара за горивото и до 25 за компресията. На теб що ти требе до 50 и дизели ли ще мериш ???? Тук струват 20лв независимо до колко бара са.


ami shtoto originalnia si beshe 50, a i iskam da merna i na MB-to....
DaWolf
ИзображениеИзображениеИзображение
:bowdown::bowdown::bowdown: forced induction M42B18

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook