S kakyv antifriz karate?

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

S kakyv antifriz karate?

Мнение от Astor » 01 Сеп 2002, 1:29

Sled temata za pukane na glavi reshih da pitam, koi kakyv antifriz polzva i kakvi sa mu vpechatleniqta. Az ot moq ne sym dovolen, no tova e edna druga tema.

Изображение

BMW 318i touring E30 '90

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

отг::S kakyv antifriz karate?

Мнение от Ivan » 01 Сеп 2002, 8:41

в Дару ми сипаха от техния, след като ми смениха водната помпа преди месец и малко. Нямам никакви оплаквания, но и аз трябва да си купя някакъв, за да си доливам по малко.

_________________________
BMW 320i touring /E30 '89 :-)
'99 Peavey EVH Wolfgang Special ;-)

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::S kakyv antifriz karate?

Мнение от Роската » 01 Сеп 2002, 12:03

Аз съм с кастролския,обаче хич не е евтин да го вземат дяволите!

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

отг::S kakyv antifriz karate?

Мнение от Alex 320i Cabrio » 02 Сеп 2002, 10:20

Original BMW Teile, po GBP6.50 na litar da im takovam chudoto...Za smetka na tova, ohlazhdaneto s novija radiator i termostat e na 6. Za 4 meseca i 6000km karane ne sam doljal nito vednazh, a mi se sluchva chesto da stoja v zadrustvane ili da ja purzha po autobahna s 180km/h...

P.S. Dokolkoto znam, vsichki technosti na BMW se proizvezhdat ot Castrol, no mozhe i da gresha

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::S kakyv antifriz karate?

Мнение от Astor » 04 Сеп 2002, 19:34

Shte vzema i az da si smenq moq s CASTRO, che ot zimata sym s edin bylgarski po nevolq. Prez zimata dokato vadeh kolata oteda prqspa snqg i mi izteche antifriza. Do den dneshen ne znam ot kade iztche da go vzemat dqvolite. I poneje ne znah dali pak shte teche i slogih BG ta pone da ne me e qd, ako pak izteche, no skoto namerih edna butilka, koqto mi ostana i kato vidqh kakva mytilka se e otaila na dynoto i mi stana loshto. Ta zatova povdignah temata. Ideqta mi e da ne se kupuva BG antifriz, che ne se znae kakvi prostotii ima vytre. Chudeh se dali nqma da e dobre da si promie po nqkakyv nachin radiatora sled tazi grqz deto sym q slagal, che da ne stanee nqkoq infekciq.

Изображение

BMW 318i touring E30 '90

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Pochistvane na Ohladitelnata Sistema

Мнение от Alex 320i Cabrio » 05 Сеп 2002, 11:02

Dobre e da napravish promivka na cjalata sistema.
Pravi se po slednija nachin za M20 motori, predpolagam, che i tvojata kola e mnogo blizko
1. Parkirash na absoljutno ravno mjasto
2. Othlabvash bolta za iztochvane na radiatora, koito obiknoveno e v dolnija ljav ugul
3. Othlabvash bolta za iztochvane na cilindrovija blok, koito se namira pod izpuskatelnite kolektori
4. Iztochvash vsichko ot sistemata.
5. Razhlabvash mesingovija bolt za obezvuzdushavane na sistemata, koito se namira otgore na termostata
6. pochvash da nalivash voda i izchistvashta technost, kojato prodavat po benzinostanciite i magazinite, v kazancheto kato sledvash instrukciite za technosta.
7. nalivaiki technostta, sledish koga shte pochne da sulzi okolo bolta na termostata.kogato tova stane, oznachava, che v sistemata njama poveche vuzduh. zavivash obratno bolta
8. palish dvigatelja, kato mozhesh da go izrezhesh njakolko pati bez da si slozhil kapachkata na kazancheto, i da gledash dali shte poteche voda ot edna malka trubichka v gurloto na kazancheto. ako tova stane, znachi sistemata e napulno obezvuzdushena. slagash kapachkata i ostavjash motora da stigne rabotna temperatura.
9. gasish dvigatelja i povtarjash tochki 1 do 5.
10. smesvash si antifriza s voda (50/50) i povtarjash tochki 6 do 8...

Voilas!:-)


Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Pochistvane na Ohladitelnata Sistema

Мнение от Astor » 07 Сеп 2002, 18:27

10x za podobnata instrukciq. Az tazi zima v studa pravih edni takiva uprajneniq i sega, mislq che nqma da e losho da gi povtorq :). Shte pisha, ako mi ostane vreme i go napravq.

Изображение

BMW 318i touring E30 '90


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

отг::S kakyv antifriz karate?

Мнение от DA WOLF » 08 Сеп 2002, 21:04

Verila Bulgarski koncetrat. Samo che ne go razrejdam a kakto si gust go nalivam v radiatora. Problemi nikakvi! A otkakto si smenih radiatora prez April (stariat beshe spukan) ne sam dolival ( vapreki che minah okolo 16000km ot togava...

DaWolf
'91 E30 318is '83 E28 520iA
Изображение

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook