До всички редови членове и членове на УС

Информация за членството в клуба.

Модератор: BMW Club BG - Управителен съвет

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Някъде по света
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: на 1.2лв/л бензин

До всички редови членове и членове на УС

Мнение от BMW дизайн » 29 Май 2013, 19:30

Уважаеми колеги, преди около месец ми се наложи да си подновя каското и гражданската и се възползвах от служебното си положение естествено срещу което използвах близо 40% отстъпка от цената на авто каското. Само за информация ще отбележа, че застрахователната премия е 4000лв , а общата стойност на полица при еднократно заплащане е 160лв (в Дженерали). Сега ще се опитам да обясня малко по подробно.
Много от вас на пръв поглед ще кажат какво пък толкоз....
....ето една кратка равносметка от проучване, ще напиша само стойностите на различни полици....
към ДЗИ около 350лв за същата кола но без отстъпка.... тук ще внеса още малко пояснение.... както много от вас може би са се срещали с този проблем но ние се водим рискува застрахователна група....т.е. марката ни е много рискова и заради това по голямата част от застрахователите избягват да застраховат такъв тип автомобили "клас лимузина". Точно поради тази причина една нормална кола "рено" на същата застрахователна премия не излиза повече от 200лв, а за "БМВ, Мерцедес и Ауди" + средно 200/300% надбавка......
.....надявам се повечето да са разбрали какво съм имал в напредвид с по-горе написано......
ето и защо ви занимавам да четете всичко това......
... преди около седмица когато дойдоха клубните карти разговарях с колегите от регионалната структура и попитах колко са официалните редовни членове на БМВ Клуб България.... отговора беше "еми около 800"......
....след като използвах условно тази цифра , днес проведох предварителен разговор с една любезна дама от един застрахователен брокер с когото има наблюдения за неговата работа и мащаб и стигнахме до следните преговори.....(пак казвам на предварителен и нищо ангажиращ разговор)....
....ако ние БМВ Клуб България предложим около 300 автомобила годишно да застраховаме в която и да е компания (т.е. трябва да е една и съща за всички) те биха могли да изискват изключително високи отстъпки от основните цени.... само за сравнение ще ви кажа, че фирмата в която работя е една от най-големите рент а кари и притежаваме автопарк от над 500 автомобила. Те всичките са застраховани в Дженерали и има доста добър поглед върху работата с тях. Нека това не се счита за реклама разбира се. Работили сме и с ДЗИ но там нещата за БМВ изглеждат по съвсем друг начин.....
....т.е. да обобщя идеята на всичко по-горе написано....
ако смята, че УС на БМВ Клуб България е заинтересован от това предложение и да се опита да довърши започнатото от мен ще предоставя пълната информация за хората с който е разговаряно , както техните контакти. Само да уточня още нещо, ако от всички членове на Клуба се възползват и 1/3 то със сигурност за следващата година средният процент около 30-40% би могъл и да порасне, другото което е пълно съдействие от страна на брокера при първоначален оглед и завеждане на щети в цялата страна.
Ако имате някакви въпроси ще се радвам да ви отговоря стига да са от моята компетентност.
...."хайде да продадем България и да си купим нещо по на ЮГ"....
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от Делян » 29 Май 2013, 19:39

Звучи повече от добре :yes:
Адмирации за инициативата :clap:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Някъде по света
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: на 1.2лв/л бензин

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от BMW дизайн » 29 Май 2013, 19:43

Ако УС не се включат в тази инициатива то това ще си остане само това....
пак казвам ако има интерес от тяхна страна нека се свържат с мен за да им обясня какво трябва да се направи по на там за да може до няколко седмици да се излезе с конкретно предложение за застрахователна компания от брокера...
може и по телефона 0885498354 Иван Величков гр.Варна
...."хайде да продадем България и да си купим нещо по на ЮГ"....
Изображение
Изображение

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от Митко Стоянов » 29 Май 2013, 20:04

Хубаво начинание, ама доколкото знам за новите БМВ-та процента е друг и сметката няма да излезе.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от LiTtLeRoCk » 29 Май 2013, 20:06

Колега, това което предлагаш е супер!Фирмата има ли изисквания, колко автомобила да се застраховат при нея, за да важи тази отстъпка?
Какво имам предвид.... аз съм собственик на фирма и за да давам отстъпка на Клуба Х, трябва всяка година, този клуб да прави Х бр застраховки при мен, защото ако тази Х бройка не е изпълнена отстъпка няма да има.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от chernobila » 29 Май 2013, 20:08

Това е страхотно,което го правиш.Аз съм ЗА :yes: Писна ми където и да отида и да ми казват,че трябва да ми затраховат колата за безбожно много пари ЗАЩОТО Е БМВ :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от bmw55 » 29 Май 2013, 21:18

Това което казва колегата е така. Но има едно "НО", в повечето Застрахователни компании ако си под 25години имаш завишения и то такива че ГО ти излиза доста солена, да не говорим за каското.
В клуба със сигурност има доста които са под 25годишна възраст, което ще е проблем.
За Дженерали лично мога да Ви кажа, че за брой автомобили(над 40) дават доста добри отстъпки за ГО и Каско, но ако си Юридическо лице. Проблем е също факта, че колите са на физически лица, не на фирма.
ДЗИ също са вдигнали мизата за застраховките доста и не искат да чуват за такива под 25години и осебенно за BMW.
Колега "BMW дизайн" може ли да ми кажеш, с кой брокер си разговарял, ако искаш да не е публично може и на ЛС.
Бъди честен пък да става квото ще

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от laviatan » 29 Май 2013, 21:25

Интересно как стои въпроса с по-новите и респективно по-рискови бмв-та ? Интересно е това .. Веднага се включвам с 3 броя :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от dr.peshev » 29 Май 2013, 21:26

:bowdown: :clap: :bchug:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от doncheff » 29 Май 2013, 21:51

Браво за инициативата! Иначе доколкото знам и в Брокер Инс имаме отстъпки клуба.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Някъде по света
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: на 1.2лв/л бензин

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от BMW дизайн » 30 Май 2013, 14:16

Митко Стоянов написа:Хубаво начинание, ама доколкото знам за новите БМВ-та процента е друг и сметката няма да излезе.

По този въпрос можем да се обърнем със съответното запитване в писмен вид към съотвентната компания. Както вече споменах в нашата фирма имаме както много на брои така и почти чисто нови автомобили, и нещата не се изменят много. Само за инфо ще пусна, че рент а карско каско за автомобил оценен за 10000лв не излиза повече от 350лв. И това е с надбавките за рент а кар и понеже е на разсрочено плащане.

bmw55 написа:Това което казва колегата е така. Но има едно "НО", в повечето Застрахователни компании ако си под 25години имаш завишения и то такива че ГО ти излиза доста солена, да не говорим за каското.
В клуба със сигурност има доста които са под 25годишна възраст, което ще е проблем.
За Дженерали лично мога да Ви кажа, че за брой автомобили(над 40) дават доста добри отстъпки за ГО и Каско, но ако си Юридическо лице. Проблем е също факта, че колите са на физически лица, не на фирма.
ДЗИ също са вдигнали мизата за застраховките доста и не искат да чуват за такива под 25години и осебенно за BMW.
Колега "BMW дизайн" може ли да ми кажеш, с кой брокер си разговарял, ако искаш да не е публично може и на ЛС.

Тука нещата също са с променлива геометрия отностно ГО-ст. Моята гражданска за 1,8тдс 98г е в булинс на и я платих 160лв точно колкото и каското. Но цялата тема не е за ГО-ст, а за каско. За каското в дженерали такива надбавки не се слагат за възраст.
Другата тема която колегата засегна е юридически лица и физически лица. Този проблем се решава съответно с мнозиство. Т.е. ако клуба излезне и предложи поне 300автомобила за застраховане в рамките на една година, а аз мисля че това число е достижимо.... то тогава отстъпката ще се фиксира и още нещо може да се предоговори и по висока за следващата година.

LiTtLeRoCk написа:Колега, това което предлагаш е супер!Фирмата има ли изисквания, колко автомобила да се застраховат при нея, за да важи тази отстъпка?
Какво имам предвид.... аз съм собственик на фирма и за да давам отстъпка на Клуба Х, трябва всяка година, този клуб да прави Х бр застраховки при мен, защото ако тази Х бройка не е изпълнена отстъпка няма да има.

това вмомента се опитваме да го договорим дали да е с някакъв минимум или направо да се заложи нещо за тази година, а ако спазим броиката те да качат отстъпката за догодина.

Понеже някои пита за брокера става дума за Велмар.
...."хайде да продадем България и да си купим нещо по на ЮГ"....
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Някъде по света
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: на 1.2лв/л бензин

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от BMW дизайн » 30 Май 2013, 14:19

Уговорката е отстъпката да се предоставя на клиенти срещу членска карта това далеч не означава, че неможе да се възползват и други хора или автомобили :mhihi: това го казвам отностно броя коли за първата година.
...."хайде да продадем България и да си купим нещо по на ЮГ"....
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Някъде по света
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: на 1.2лв/л бензин

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от BMW дизайн » 31 Май 2013, 21:05

Добре да разбирам ли че УС и останалите членове на клуба не са заинтресовани от предложението?
...."хайде да продадем България и да си купим нещо по на ЮГ"....
Изображение
Изображение

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от LiTtLeRoCk » 31 Май 2013, 21:40

BMW дизайн написа:Добре да разбирам ли че УС и останалите членове на клуба не са заинтресовани от предложението?

Говори със секретарката на клуба, тя ще ти даде договор за партньорство и отстъпки.С този договор ние ще ги рекламираме в форума viewforum.php?f=143 и така ще станат и партньори на клуба.Вече в самия договор ще определят отстъпката за членове на клуба.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: До всички редови членове и членове на УС

Мнение от doncheff » 01 Юни 2013, 8:44

Е то хубаво, че всички членове могат да си разписват договори за отстъпка, но мисля, че в този случай председателя на УС трябва да си вдигне четирибуквието и да отиде да договори условията като представително лице на БМВ Клуб България.

Следваща

Назад към BMW Клуб България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook