Впечатления и критики от Фестивал 2018

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 838
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от BorislavB » 12 Юни 2018, 14:54

Това ми беше първия събор и нямам база за сравнение,но ще кажа няколко неща които ми направиха впечатление. Да започенем с влизането и паркирането,което стана за 2-3 минути (бях на закрития паркинг) евала на момчетата много добре се бяха организирали,също така и за напускането в края на деня ми отне не повече от 1 минута. Организацията беше доста добра аз лично не видях да се получават някакви грешки или неочаквани събития които да попречат май всичко си вървеше по мед и масло. Това,което не ми хареса (силно казано) е големите почивки между екшъна,а именно Festifal Tour 1 и 2. Ясно, е че няма как момчетата да карат нон стоп,ама доста време си почакахме аз лично видях коли да си заминават още по обяд. Другото което много ми хареса,а и мисля няма две мнения по въпроса благотворителния търг. Предлагам всяка година да има такъв. Само дето не ми хареса,че го направиха до шатрите а не на екшън зоната,защото всеки си пазеше местата и чакаше следващата доза адреналин докато търга вървеше. Като цяло 6+ от мен и догодина живот и здраве пак да се съберем.

п.п. Имате ли някаква информация каква е била г/д бройката на коли и хора.

п.п2. Ето и едно аматьорско заснето видео от мен на част от закриването - https://www.youtube.com/watch?v=9_WVSwV3-A0
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12327
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от Mollov » 12 Юни 2018, 15:44

:yes:


devent написа:- На VIP входа влезнах "като у дома си". Имах табелка "OEM паркинг"(за щастие наистина бях за там) но тя ми осигури вход, нито са ми гледали членска карта, нито някой по радиостанцията е проверявал за моя номер(едва ли знаят всички номера наизуст). Теоритично, ако някой ми беше пратил снимката OEM паркинг и аз си я бях принтирал или ако я бях дал на някой приятел, човек може да си влезне вътре на членския паркинг без да е член.


Сега конкретно... на самият VIP номерата не се проверяваха..... НОООООО.... ако я беше дал на някой приятел, щеше да стигне до границата на членският паркинг и там щяха да му кажат да влиза навътре, към ОЕМ паркинга (имаше човек, който следеше тия коли ;) ). Ако го бяха видяли, че се бута към членския паркинг, а не влиза навътре, щяха бързо да му направят справка по регистрационен номер и да видят, че е "менте"... и щяха да го изгонят... с или без помоща на охраната, по негово предпочитание :) А ако беше влезнал навътре към ОЕМ-а, там веднага щяха да му направят справка по регистрационен номер и... щяха да го изгонят... с или без помоща на охраната, по негово предпочитание :)

Тия "табели" не случайно ги разпратихме максимално късно... дори и някой да се беше опитал да ги използва не по предназначение, нямаше да са много хората, и нямаше да им мине номера ;)

Колкото до подбора за ОЕМ-а... разбирам те добре какво искаш да кажеш :) в инфото си пишеше, че няма да гледаме с лупа за драскотини и някакви такива по-дребни неща. Явно много хора прекалено буквално се хванаха на идеята за "без забележки", но това беше по-скоро умишлено така изказано, за да няма възможност за интерпретации при едно по-либерално изписване на условностите по състоянието на автомобилите. Искахме да покажем много хубави ОЕМ варианти на съответните генерации и смея да кажа, че в голяма степен успяхме :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от Tsureto » 12 Юни 2018, 17:12

Благодаря на организаторите и всички които хвърлиха потта си това да се случи!

+Хубави хора
+Уникални коли
+Имаше настроение
+Бързо влизане и удобен паркинг
+Благотворителност, предлагам да има всяка година

-Разбирам, че спонсорите са най важното нещо явно за организаторите, НО, през буквално 10 минути се пускаше това тракче/реклама за тях. Отначалото поотделно обявяване на всеки спонсор, лично аз отидох и седнах да пия бира....Във фейсбук, за всеки спонсор поотделно благодарности, да не говорим за поста от днес, който гласи: "BMW Festival 2018 е вече в историята. Искаме да благодарим на всички фирми, без които този Фестивал нямаше да е това, което беше! Също така искаме да благодарим и на нашите медийни партньори, чрез които информацията за нашето събитие достигна до най-точната аудитория! Благодарим ви"
Извинявайте много, но догодина бъдете си само с тях там :lol: Иронично, но мисля, че ние, феновете сме най-важни, а не Вилнър, Шел и т.н. :D :D :D Просто супер много внимание на спонсори, комерс и т.н. Загуби се чара на събора, който се прави за нас феновете, ние плащаме и заради нас, това се случва, а не заради акрапович и т.н. Да, разбира се, че и без тях, бюджета няма да е същия, но толкова много болднахте на тях, че се едно фестивала ,беше една голяма реклама на изброените спонсори...............

-Видях 1 кошче на целия панайр и чашката с кафето си я носех поне 20 мин преди да намеря къде да я хвърля
-Програмата за мен до преди 15:00 беше тотално зле. 20 мин. откриване, малко дрифтче и после до М шоуто нямаше нищо! Регионалните войни не ги броя, защото това ми дойде туу мъч и доста скучно. Реално програмата почна от М шоуто. И признавам си на тази жега, ако не беше М шоуто да го изчакам, колебаех се да не си тръгна преди 15:00, просто защото нищо не се случваше.
-За догодина, както един колега по назад написа, ще е добре да се помисли за промяна на формата на фестивала, едно и също е. Не казвам да няма дрифт и т.н., но да се разчупят нещата малко, може да се вземат идеи от БМВ синдиката в мюнхен или друи събори.
-Тази година се наблегна на комерсиализирането на събора, поне от лични наблюдения. Усетих от този фестивал как вече се загуби тази БМВ аура на манияците. На "семейството". Се едно е поредното мероприятие на нещо си, не знам дори как да го обясня, но предполагам феновете ще ме разберат.

Не приемайте тези минуси като брутален хейт, щото няма какво да правя. Това не ми хареса, това са ми ичните впечатления, за раздел МИНУСИ. Всяка година присъствам, живи и здрави догодина, пак ще съм там. Това е по скоро градивна критика. :bchug:

Благодаря отново на организаторите и на феновете.
И все пак, като заключение, прекарах си перфектно! (дори без да пия :lol: )
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от LiTtLeRoCk » 12 Юни 2018, 19:01

Кошове имаше на всеки етаж на закрития паркинг, при регионалните, окооло кетъринга.......не знам защо се е получило така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от PolandBall » 12 Юни 2018, 19:30

Така....за първа година присъствах на фестивала/събора и много ми хареса(чак ме е яд, че до сега съм го пропускал)! Имаше страхотни автомобили, оплакнах окото и ухото :mhihi: М шоуто беше страхотно а дрифтозаврите напрвао сцепиха кочината! :bchug: Поздравления на организаторите за добре свършената работа и с нетърпение чакам феста догодина! :bchug:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 21.06.2009
Местоположение: Горна Оряховица
Пол: Мъж

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от mirosk » 12 Юни 2018, 22:58

и аз да изкажа мнение по фестивала почти всяка година присъствам и малко съм разочарован от слабото присъствие НО това не зависи от Вас а от Нас феновете на марката и може би малко повече комерс имаше реклами и тн
+за първа година не съм чакал по опашки на вратите голям +
+организацията за паркиране ....перф много колеги разпределяха нещата
+откриването с БГ Гайдите страхотно
и сега малко критика
- след откриването гайдите и дрифта стана много лежерно нямаше тръпка до 3
-регионалните войни се проточиха прекалено много
-програмата като цяло малко постна /преди имаше интересни моменти дрифт таксита и други неща/

хубаво е за нас поне като има паркирани коли на изложенията да имат обяснения за какви доработки имат сток и тн че при разходката гледахме повечето само от вън и гадаехме

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от Stahlblau » 13 Юни 2018, 8:32

Понеже много хора се дразнят на комерса, да вметна. Навсякъде по света е така. Нали не мислите, че от членски внос и пари за вход ще се избие наема на панаира? Не съм член на УС и нямам никва идея какви са цифрите, но просто мисля логично... Ако не са Шел, Акрапович, Вилнер и т.н. няма да има фестивал. Така, че е съвсем нормално да ги въртят през 10 минути. И те го правят за нас. В смисъл, да - правим им реклама, но нормално - за да спонсорираш някакъв евент искаш нещо в замяна, нали така? В края на деня, всеки който не знае или не е чувал случайно за Вилнер или Блупойнт ще цъкне ще им влезе в сайта и ще види кво става. Това е идеята. Няма как без реклами. И аз се дразня да гледам 20 минути филм по телевизията с 10 минути реклама, ама тва е бате... :mhihi:
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от devent » 13 Юни 2018, 9:38

Mollov написа::yes:


devent написа:- На VIP входа влезнах "като у дома си". Имах табелка "OEM паркинг"(за щастие наистина бях за там) но тя ми осигури вход, нито са ми гледали членска карта, нито някой по радиостанцията е проверявал за моя номер(едва ли знаят всички номера наизуст). Теоритично, ако някой ми беше пратил снимката OEM паркинг и аз си я бях принтирал или ако я бях дал на някой приятел, човек може да си влезне вътре на членския паркинг без да е член.


Сега конкретно... на самият VIP номерата не се проверяваха..... НОООООО.... ако я беше дал на някой приятел, щеше да стигне до границата на членският паркинг и там щяха да му кажат да влиза навътре, към ОЕМ паркинга (имаше човек, който следеше тия коли ;) ). Ако го бяха видяли, че се бута към членския паркинг, а не влиза навътре, щяха бързо да му направят справка по регистрационен номер и да видят, че е "менте"... и щяха да го изгонят... с или без помоща на охраната, по негово предпочитание :) А ако беше влезнал навътре към ОЕМ-а, там веднага щяха да му направят справка по регистрационен номер и... щяха да го изгонят... с или без помоща на охраната, по негово предпочитание :)

Тия "табели" не случайно ги разпратихме максимално късно... дори и някой да се беше опитал да ги използва не по предназначение, нямаше да са много хората, и нямаше да им мине номера ;)

Колкото до подбора за ОЕМ-а... разбирам те добре какво искаш да кажеш :) в инфото си пишеше, че няма да гледаме с лупа за драскотини и някакви такива по-дребни неща. Явно много хора прекалено буквално се хванаха на идеята за "без забележки", но това беше по-скоро умишлено така изказано, за да няма възможност за интерпретации при едно по-либерално изписване на условностите по състоянието на автомобилите. Искахме да покажем много хубави ОЕМ варианти на съответните генерации и смея да кажа, че в голяма степен успяхме :)


Радвам се, че е помислено за този вариант, който изложих.

И благодаря за отговора. Наистина смятам, че OEM и show off паркинга имаше доста заслужили автомобили. Особено по благоевградската ф30-ка ми останаха очите... Още я сънувам :mrgreen:

Адмирации още веднъж специално на теб и твоя екип за паркингите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: 87 m10
Мечтае да кара: е30 м10 Stroker
Детайли за колата: DSD Blagoevgrad

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от alpina27 » 13 Юни 2018, 14:09

Втори събор ми беше защото съм си в бг второ лято насам , много се накефих, изпих 3-4 бири щото си имах кой да ми кара колата, после към 2.30-3 ми звъни бащата (59 годишен 30каджия) и ми се кара 10 минути защо не съм му казал да дойде :mrgreen: и че няма да ми го прости. Както и да е развиваме се, нищо не е перфектно хора, затова е и темата за да се подобрява всичко всяка година все по добре и по добре да се разрастваме. Аз лично останах доволен! Поздрави :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от TNT » 14 Юни 2018, 21:42

Това ми беше 12-ти пореден. Имало е по-силни, имало е по-слаби. Като цяло съм доволен. Някои неща не са били толкова организирани никога. Закъснях леко (към 11ч влезнах), вече беше затворен многоетажния. Направо към ВИП-а ме препратиха (аз си бях и за там де, с покани бях :mhihi: ). Много бързо се влезна, веднага ме насочиха, веднага си намерих място. Реално от булеварда до паркиране... сигурно 3-4 минути. Преди пеша съм влизал по-бавно :mhihi: :mhihi: :mhihi: Хапването беше супер, макар че нещо много опашки. Нещо май много гладни хора имаше, защото имаше на няколко места. Готино беше, че М-ките бая се повъртяха. Мацката много луда :mhihi:

Малко критика. Както казах, 12-ти ми беше пореден. Това определено влиза в топ 3 "няма кошчета". Много зле беше положението, трагично. Това с комерсиализацията и на мен не ми харесва, ама е някакси... нужно. Преди години като бяха споменавани някакви цифри във форума за наемите... и бях :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :help: :help: :help: :help: :help: За без спонсори билета сигурно трябва да е х2 при същия брой хора. Аз съм ЗА да се вдигне леко цената на билета. В край на сметка повечето хора имат такива разходи за целия ден, че едни 3-5лв отгоре на билета нищо не са... На фона на пътни, хотели, храна... Ако за сметка на това се намалят рекламите, може и да стане по-добре. Програмата наистина нещо доскуча по обяд. Дрифт такситата и еротичната автомивка няма лошо да се върнат. Както и нещо ново. Идеята за кражби на идеи от другите страни е добра :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: LMB

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от xacahb » 17 Юни 2018, 10:56

Моята критика е основно към храната -

2лв за кафе в пластмасова чаша..
Поръчах си "хот дог" при което получих нарязана наденица в хлепчетата за бургери и картофи , които го докарваха само на вид , но не и на вкус.
Хладилниците не работеха на няколко от местата, а на момчетата не им хрумна да хвърлят няколко води във фризера на сладоледа.
Преди събора срещнах реклами на нещо си "дели", което щяло да обслужва кетъринга, ами да съм честен очакванията ми бяха доста по-високи от това, което видях.

Останалата организация беше на ниво :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от Elesar74 » 19 Юни 2018, 8:42

Не присъствах, но изгледах изобилно материали от фестивала, личи си, че организаторите са се постарали много, много хубави коли видях (поне по снимките), по-добре е било от предния път, дори само по снимки.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от (bubsa) » 19 Юни 2018, 20:14

Не знам какво се захласвате толкова по това,че имало хубави коли?!?И в столипиново да е събора пак ще има хубави коли :mhihi:
И какво от това като освен тях няма какво да видиш :confused: 20 едни и същи коли се въртят хаотично(15 от тях :mhihi: ) на един плац :dunno:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 838
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от BorislavB » 19 Юни 2018, 22:16

(bubsa) написа:Не знам какво се захласвате толкова по това,че имало хубави коли?!?И в столипиново да е събора пак ще има хубави коли :mhihi:
И какво от това като освен тях няма какво да видиш :confused: 20 едни и същи коли се въртят хаотично(15 от тях :mhihi: ) на един плац :dunno:



А ти какво очакваш да видиш на BMW събор/фестивал разработка на най-новата ракета на НАСА? :banghead:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от Elesar74 » 21 Юни 2018, 15:02

(bubsa) написа:Не знам какво се захласвате толкова по това,че имало хубави коли?!?И в столипиново да е събора пак ще има хубави коли :mhihi:
И какво от това като освен тях няма какво да видиш :confused: 20 едни и същи коли се въртят хаотично(15 от тях :mhihi: ) на един плац :dunno:

Принципно си прав. Но в Столипиново няма събор. Нито някъде другаде. А някои (като мен), не могат да присъстват дори в Столипиново. Харесаха ми много автомобили по видените снимки, бях на миналогодишния събор, като че ли сега имаше по-хубави коли и по-много, така ми се стори. Имаше и такива от минали години, но има и други. Това видях аз, може и да съм се заблудил все пак, не присъствах лично. Адмирации за организаторите, иска се много труд да се организира такова мероприятие.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg, Bing [Bot]

Последни теми
Facebook