Впечатления и критики от Фестивал 2018

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Ацалов
Аватар
Мнения: 3410
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от Atsalov » 12 Юни 2018, 7:53

Здравейте приятели, тук искаме да прочетем вашите похвали и градивни критики от Фестивала, така ще може да надграждаме.
За тези, който ще питат за калояново, ще вметна, че съоражението е вече малко за нас с остаряла база и не може да побира капацитета хора, за такъв вид мащабно мероприятие но за това правим формата БМВ КЪП всяка година ;)
Искам и най-сърдечно да БЛАГОДАРЯ на всички, които участваха пасивно и активно в организацията ...на публиката също, че ни се довериха и издържаха толкова часове на жегата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 26.09.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW i8

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от Amigo0o » 12 Юни 2018, 9:23

Ден 1-ви нямаше какво да се види и по нищо не личеше на гребния канал че има събитие организирано от БМВ клуб България. Имаше едни момичета от шел под една тента, които ги питаха всички дали там е събитието или на друго място в парка ... много хора влизаха и се връщаха, според мен е имало разочаровани.

Ден 2-ри, много екшън, страхотна организация, пушек, шум, мириз на гума, всички ходеха настръхнали, както беше около 30 градуса. :bang:

Единствения недостатък може би беше липсата на информаци, ние бяхме с пропуск spectator zone, от организаторите никои не знаеше какво и къде точно може да се застане с тях, няколко пъти ми казаха мини по-късно пак през тентата ще питаме отговорника и чак в средата на деня едно от момчетата под тентата на клуб ме ориентира къде може да се влиза.

Успех и ще се видим догодина.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от Stahlblau » 12 Юни 2018, 10:01

За съботния ден не мога нищо да кажа, защото не присъствах.
За неделния ден мога да кажа само едно голямо ЕВАЛА на всички участвали в организацията!
За първи път откакто посещавам това събитие без значение събор или фестивал нямаше опашки пред входа! Пристигнахме с нашата мини-групичка от 20 коли в 9:50 в очакване, че ще изпуснем откриването, но НЕ! Влязохме за 10 минути буквално! Комлименти! На членския вход ми подариха списание, с карта на местата за паркиране както в Европа се прави! Паркинга беше БЕЗУПРЕЧНО подреден!
Храната беше перфектна. Цената също. За 10 лева можеш да хапнеш и да пийнеш една бира преспокойно. Момичета бяха топ! Вътре около екшън зоната и М паркинга имаше достатъчно свободно място за да може всеки да си намери откъде да гледа. Дрифта ми беше малко сякаш, ама то аз не съм критерий. Искам да гледам дрифт денонощно хаха :)
Абе с две думи личи си че е 17ти пореден евент. Всичко е обиграно, организирано и доказано в годините. Музиката диджея, дрифтърите. В момента докато го пиша също настръхвам, така, че... само едно огромно БЛАГОДАРЯ на всички и това е достатъчно.

Единственото което ми направи впечатление, но то не зависи от организаторите е сякаш слабата посещаемост. Аз очаквах повече хора на събитието. Или си бяха като друг път но просто по-анемични. В други години всички крещят като изроди, става шоу. Малко тъпо е да гледаш шампиони по дрифт и да мълчиш. Аз крещях като лунатик и всички ме гледаха, като такъв, а то си е нормална реакция - все пак Павлин Пенев, Матрицата, Зашев, Арчи и компания са тва... Както и да е. Фестивала си беше на европейско ниво от всякъде!

Поздрави и догодина пак!!!
:bowdown: :yes: :bchug:
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от nickem » 12 Юни 2018, 10:18

Като цяло организацията беше много добра, на паркинга се влизаше и излизаше безпроблемно.
Честно казано се надявах да се разделим по модели, аз лично бих отделил по парче от паркинга за Е60, 90-ки, 46-ци предвид че са най-масовите в момента. Аз може и да съм пропуснал идеята на колите, дето бяха в центъра на събитието(коли на клуба може би?), но по паркинга мернах 2-3 впечатляващи екземпляра, които направо си бяха за изложение. :)

Това е единственото, бих се радвал на по-добре организирано място, където да си покажем и разгледаме колите, примерно с другите момчета от Е60 форума.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от dr.peshev » 12 Юни 2018, 10:23

nickem написа:Честно казано се надявах да се разделим по модели, аз лично бих отделил по парче от паркинга за Е60, 90-ки, 46-ци предвид че са най-масовите в момента.

Клубният паркинг беше подреден по модели за пореден път!
Само членовете на клуба са достатъчно дисциплинирани, за да се случи това,за което им благодаря!
На позьорските места това е почти невъзможно .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна dr.peshev на 12 Юни 2018, 10:36, променена общо 3 пъти
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от leTransporteur » 12 Юни 2018, 10:29

понеже през повечето време бях в близост до оем паркинга мога да споделя преки впечатления от него.

1. имаше доста хора, които минаха оттам, гледаха и снимаха, т.е беше интересен.
2. колите бяха паркирани прекалено хаотично, имам предвид разбъркани по години модели, без никаква логика, а и физически не бяха подредени добре, нито шахматно, нито в ред. Ако се съберат и подредяд колите от различни поколения в ред, или еднакви години, но различни модели например е30 34 32 в един ред, в друг е36 е39 е38 или пък е32 е38 е65, да има някаква логика, оем паркинга ще изглежда много по красиво и привлекатлено, а това не изисква големи усилия.
3.предвид че бях с приятели, които нито са авто фенове, нито бмв фенове и се изкефиха много, значи всичко е било супер.
4. имаше много яки коли и дрифта беше 6+, благотворителната кампания също е похвална.
Карай бързо
Стигни 'пръв

Вече кара БМВ
Вече кара БМВ
Аватар
Мнения: 1187
Регистриран на: 18.10.2002
Местоположение: Козлодуй
Кара: Двуглава ламя.

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от Един » 12 Юни 2018, 10:32

Малко критики (надявам се градивни):
- Регионалните войни - май бяха прекалено дълги. Момчетата и мометата сигурно са каталясали на този пек.
- насочването на пристигащите към входовете. Имаше доста коли които идваха от кръговото към входа и нямаха билети. В началото ги пускахме, което си е лично моя грешка. Към края се наложи да пренасочваме хора с билети към южните входове, но се оказа че покрития паркинг не е разтегателен.
Мисля че трябва да има табела преди кръговото (от западната страна), която да насочва тези без билети към южните входове.
Преди да монтирате нещо "спортно" на автомобила си, поинтересувайте се поне за какъв спорт е.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12327
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от Mollov » 12 Юни 2018, 10:37

leTransporteur написа:понеже през повечето време бях в близост до оем паркинга мога да споделя преки впечатления от него.

1. имаше доста хора, които минаха оттам, гледаха и снимаха, т.е беше интересен.
2. колите бяха паркирани прекалено хаотично, имам предвид разбъркани по години модели, без никаква логика, .


Не мога да се съглася :) Колите бяха подредени по модели и генерации, като от ляво на дясно на заден ред бяха Х1 -> Х3 -> Х5 (по генерация от ляво на дясно) -> Х6. На преден ред бяха 5-та, 6-та и 7-ма серия, по същият смисъл -> от малък към голям номер, а в самите серии - по генерация, от стара към нова...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от leTransporteur » 12 Юни 2018, 10:41

Mollov написа:
leTransporteur написа:понеже през повечето време бях в близост до оем паркинга мога да споделя преки впечатления от него.

1. имаше доста хора, които минаха оттам, гледаха и снимаха, т.е беше интересен.
2. колите бяха паркирани прекалено хаотично, имам предвид разбъркани по години модели, без никаква логика, .


Не мога да се съглася :) Колите бяха подредени по модели и генерации, като от ляво на дясно на заден ред бяха Х1 -> Х3 -> Х5 (по генерация от ляво на дясно) -> Х6. На преден ред бяха 5-та, 6-та и 7-ма серия, по същият смисъл -> от малък към голям номер, а в самите серии - по генерация, от стара към нова...
Може да ми ниско iq- то и да не съм хванал логиката :D , но със сигурност имаше разбъркани коли, може това да ме е подвело.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Карай бързо
Стигни 'пръв

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от nickem » 12 Юни 2018, 10:48

dr.peshev написа:Клубният паркинг беше подреден по модели за пореден път!
Само членовете на клуба са достатъчно дисциплинирани, за да се случи това,за което им благодаря!
На позьорските места това е почти невъзможно да се случи.

Тази година не сколасах да стигна до членството в клуба, но ще се погрижа за следващата, както и да лъсна 60-ката. :) Аз честно казано пропуснах как може да се участва за позьорския паркинг или беше само за членове на клуба?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12327
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от Mollov » 12 Юни 2018, 10:52

Ми... уж това беше логиката :D От малка серия към голяма, от стари години към нови :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от Stahlblau » 12 Юни 2018, 10:58

Mollov написа:Ми... уж това беше логиката :D От малка серия към голяма, от стари години към нови :)


Действително членският паркинг си ни беше по този начин и по конец. За другите не мога да кажа.

Забравих да добавя благотворителния търг! Страхотна инициатива!
Изложителите също, и конкурсните коли бяха извратено съвършени! Евала на болните им собственици! :bowdown:
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от POL_Starshi » 12 Юни 2018, 11:33

Stahlblau написа:.........................................................
За първи път откакто посещавам това събитие без значение събор или фестивал нямаше опашки пред входа! Пристигнахме с нашата мини-групичка от 20 коли в 9:50 в очакване, че ще изпуснем откриването, но НЕ! Влязохме за 10 минути буквално! Комлименти! На членския вход ми подариха списание, с карта на местата за паркиране както в Европа се прави! Паркинга беше БЕЗУПРЕЧНО подреден!
..................................................

Поздрави и догодина пак!!!
:bowdown: :yes: :bchug:


Използвам този пост, за да изкажа своите адмирации и благодарности към екипа на клубния вход! Всички се раздадоха за бързо и експедитивно посрещане, насочване и своевременен подход към членовете на Клуба и дори към такива, които не са членове, както и към ВИП гостите, дрифтърите, техните екипи и целият обслужващ персонал, който премина през този вход! :bowdown:

Благодаря на всички! :clap:
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 8.05.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 3.0D

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от MiroslavM » 12 Юни 2018, 14:38

nickem написа:Като цяло организацията беше много добра, на паркинга се влизаше и излизаше безпроблемно.
Честно казано се надявах да се разделим по модели, аз лично бих отделил по парче от паркинга за Е60, 90-ки, 46-ци предвид че са най-масовите в момента. Аз може и да съм пропуснал идеята на колите, дето бяха в центъра на събитието(коли на клуба може би?), но по паркинга мернах 2-3 впечатляващи екземпляра, които направо си бяха за изложение. :)

Това е единственото, бих се радвал на по-добре организирано място, където да си покажем и разгледаме колите, примерно с другите момчета от Е60 форума.

Друг колега беше попитал имали го като вариант да се отдели място където да се паркират конкретно Е60 модела но се оказа че трябва да сме членове към клуба за да паркираме на плаца и прочие

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Впечатления и критики от Фестивал 2018

Мнение от devent » 12 Юни 2018, 14:42

Здравейте,

това ми е... вече им загубих бройката кой поред национален събор, и ще изкажа мнение като човек ходил и на Калояново и на феста и виждал развитието през годините.
Няма да съм поредният, който ще каже "върнете Калояново", там си беше яко, но му отмина времето, мащабът на феста вече не позволява провеждането му на Калояново.

Сега, малко критика:
- Кошчетата отново бяха малко. Всяка година ви го казвам :)
- На мен малко ми е дотъпял форматът на събора. Всяка година едно и също и малко си губи чара(поне за мен). Но няма как, то хората порастват, променят се, няма как да се угоди на всички. Ако посетителите са повече ОК, явно това е форматът, но според мен трябва нещо ново, нещо малко по-различно.
- Трябваше полицията да е на изхода при светофара и да го регулират за да се излиза по бързо от панаирното градче. Отне ни 15 минути докато се изнесем, което за мен може да е оптимизирано.
- DJ Monkey трябваше да предупреди, че отвън има тринога камера. Знам, че клубът се дистанцира от бързо и демонстративно шофиране, но можеше да спаси доста хора от глоби. Щеше да е готино ;)
- Масите и столовете при храната под дърветата бяха кални сутринта. Не знам дали е ваша отговорност или отговорност на кетеринга, но беше кофти.
- Според мен трябва да изисквате от колите, които бяха на show off и тунинг паркингите да имат табелки със списък модове/подобрения. Аз съм си нахален и разпитвам собствениците, но има доста хора, които се притесняват и ще е по-яко да има до всяка кола табелка какво е, що е.
- За OEM паркинга според мен Молов много вдигна летвата с темата и много хора не се записаха. Аз лично като прочетох темата се отказах да кандидаствам, заради 2-3 драскотини. Това не го считайте като критика, още повече аз адмирирам Тодор, защото го познавам и знам колко труд и пот хвърля за да ги има тези паркинги/конкурси, просто като съвет го казвам.
- Някак си.. много комерсиално звучеше тази година всичко около събора, и това е всеобщо мнение на всичките ми бмв приятели/познати. Аз разбирам, че трябва клубът да си избие разходите, но някак.. дойде в повече :)
- Много хора не си лепят стикерите по стъклата, това е показателно за вас, смятам. Преди години съборът нямаше нужда от реклама, защото хората го рекламирахме. Не си махахме стикерите с месеци след това. Това го отдавам може би и на факта, че тази година нямаше много гластност относно тях, не знам. Може и аз да не съм разбрал, а може и вече феновете да са други :)
- На VIP входа влезнах "като у дома си". Имах табелка "OEM паркинг"(за щастие наистина бях за там) но тя ми осигури вход, нито са ми гледали членска карта, нито някой по радиостанцията е проверявал за моя номер(едва ли знаят всички номера наизуст). Теоритично, ако някой ми беше пратил снимката OEM паркинг и аз си я бях принтирал или ако я бях дал на някой приятел, човек може да си влезне вътре на членския паркинг без да е член.

Ето и плюсовете:
+ Голям прогрес има с химическите тоалетни. Не знам дали зависи от вас или от собствениците на панаира, но положението беше супер.
+ Евала на всички момчета и момичета, които изгоряха под здравото слънце(Ванката Соланов пак изгоря на очила :D) в този ден и дадоха всичко от себе си съборът за да се случи.
+ Видях се с много приятели и се радвам, че го има събора(феста) за да се случи.
+ Радвам се, че се провежда в Плодвид - любимият ми град.
+ Имаше много студена вода - предишни години на Калояново веднъж беше свършила студената вода и беше отвратително.
+ Много ми хареса М шоуто.
+ Много интересни коли имаше, определено видях уникални коли/решения/откаченяци.
+ Паркирането по модели беше много яко.
+ Личи си, че е 17-ти поред събор/фест. Определено мноооооого неща се изчистват и ви прави чест, че всеки път пускате теми и четете отзивите и се поучавате.
+ Нямаше огромна опашка на бул. България пред феста. Спомням си преди години(май беше първият събор на панаира), малее 3-те ленти фул макс коли, спрели в задристване и едвам, едвам се влизаше :)

Общо взето, аз си прекарах супер, надявам се да успеете да извлечете някаква полза от мнението ми и догодина да бъде още по-хубаво :yes:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook