Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.08.2015
Местоположение: София/Плевен
Пол: Мъж
Кара: e36 316i / e46 325ci
Мечтае да кара: M3 e36/e46
Детайли за колата: 1994 e36 316i
2002 e46 325ci

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от idombev » 07 Май 2017, 15:52

Здравейте,

Присъствах за първи път на събора и останах много "надъхан". Събора ме кара да се гордея с това, че съм фен на марката.
Също ме надъха да си купя М автомобил(надявам се да успея в близките 1-2 години).
Както споменах в поста си във фейсбук, предполагам може да се премести събора на друга дата, понеже ми се сториха малко хората.
Публиката също в началото не знам защо не реагираше много.
Като цяло искам да благодаря на всички "зад кулисите" за направата на такова грандиозно мероприятие. :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Беше супер!
Времето на мен ми хареса, защото не беше супер жега, така че няма за какво да се оплача.

Очаквам следващият събор с нетърпение!

:driving:

Още веднъж БЛГАГОДАРЯ, и поздрави. :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от v3n0m » 07 Май 2017, 15:59

За поредна година организаторите доказаха че сме най големите. Не мисля че някоя от другите марки има удоволствието да се наслади на бодобно събитие.Хиляди благодарности на всички които се погрижиха за провеждането на събора :bowdown: :bowdown: :bowdown: Само незнам какво ще правят организаторите догодина, защото с всяка изминала година вдигат летвата все по високо :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от doncheff » 07 Май 2017, 16:18

Благодарности на организаторите на събора за поредното страхотно събитие! Всичко беше на ниво, доволен съм много, както и половинката ми. Единствената ми забележка е за въпросното шоу "полицейска академия", което беше малко over-the-top, както се казва. Дотъпя ми от полицайката, която постоянно коментираше кой какво прави, тъпия камион Рено, дето само дърпаше ръчни и миризливия микробус, дето беше спрян пред регионалните шатри и видях точно един голям х*й от шоу и събор, докато не преместихме шатрата. Момчетата са професионални каскадьори, представиха се добре, само ако може по-малко "шоу" и повече каскади, ще са 6 точки. Всичко останало от събора беше отличен 6. :bchug:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Май 2017, 16:21

Предлагам догодина да се помисли върху възможността да се пускат на пистата И ентусиасти със собствените им коли, които не са професионални дрифтъри. Така хем ще има повече програма(а не както казва колегата, че е мислел как събора е до 19:00)хем ще карат повече коли.
По този повод се сетих, че един колега предложи това още преди събора, но времето вече бе кратко за да се мисли в тази насока, а колегата Ацалов му отговори дали щял да се подпише върху това, че при евентуален инцидент той носи цялата отговорност, само и единствено той. Имаше резон в това ако не бяха два факта, които оборват НАПЪЛНО отговора му. Първият е, че през 2013-та пускаха, който реши да си върти гуми, а втория бе, че след вчерашното М шоу, просто тези аргументи грам не важат. Не вярвам сред влезлите вътре "дрифтъри" да е имало дори един, който да е подписал подобно нещо и не мисля, че буквата М значи, че едно нещо може да важи за едни, а за други не. Предполагам сред пуснатите на пистата е имало и добри шофьори, но някои от тях са откровено посредствени такива(казвам защото го знам, а не само от наблюденията вчера на трасето)а някои като младата г-ца/г-жа с БМВ-то въобще не мисля, че знаеше какво прави въпреки, че аз лично и ръкоплясках за ентусиазма и защото не можеш да видиш всеки ден жена да дава газ на М3 Е92. Което не променя факта, че тя просто си даваше газ, колата се завърта половин път и спира защото не знае как трябва да завърти обратно волана, че да продължи в същата посока, на място или нещо такова. Както и да е, поста ми не е с цел урок по нормален аматьорски дрифт, а да кажа това за ентусиастите. Сред публиката има доста, ама ДОСТА хора, които могат да въртят в пъти по-добре от вчерашните хора с М-ките, това пак го казвам защото съм го виждал, което не значи, че не трябва да има М шоу, напротив, радвах му се и ми хареса, плясках и т.н.
Просто обаче аргументи от сорта "ще се подпишеш ли" не тежат толкова. И пак казвам да се помисли върху тази възможност, ако трябва трасето да се стесни за другите шофьори с колчета и т.н. които се местят бързо и лесно(това да се направи в някоя пауза)но ако има желание, има как да се измисли. Аматьорският дрифт(дори без да се засилват хората минавайки бързо през завои, стига само да се въртят в радиус от 5-10 метра и да правят понички(както донът шоутата преди време))за голяма част от хората е не по-малко интересен от професионалния, който е страхотен, но леко еднообразен и не трябва БМВ събора да се превръща в професионален дрифт събор, това го казвам от името на доста хора с които се чух/видях, преди, по време и след събора.
Иначе самия събор ми хареса много, беше помислено за всичко, нямаше опашки на входовете(бяха нормални)имаше коли и всичко останало, догодина пак сме там, където и да е това и под каквато и да е форма.
Стори ли ми се или имаше по-малко хора от миналата година, за което спомогна малко времето(защото не бе чак лошо)но най-вече струпването на няколко почивни дни и доста хора бяха на почивка някъде. Има доста мнения от не малко хора, че точно тия дати около Гергьовден пречат на известно количество хора да посетят събора(или поне да го правят всяка година)но за да се променят датите е важно кога е свободно съответното съоръжение. Може да са съм се заблудил относно посещаемостта защото тази година колите бяха на повече места, но така ми се строи поне.
Искам да благодаря на всички организирали и реализирали събора, които не спряха цял ден да тичат нагоре-надолу и не видяха много от самия събор и което направиха всичко това реалност за нас! :yes:
Последна промяна Top Gun Maverick на 07 Май 2017, 16:42, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от Хаос » 07 Май 2017, 16:34

Като участник в конкурса повече бърсах и гледах паркинга, отколкото дрифта, но това, което видях от него ме накара да настръхна. Особено като зетката минаваше на пълна газ със задницата към публиката! : ) : )

Организацията:
- стегнато
- организирано
- подредено

имаше:
- пространство, това ми направи голямо впечатление, може би защото за първи път съм на събор на панаира
- коли струващи си да се гледат
- шоу струващо си да се гледа
- хора, с които си струваше да се видя

Като цяло абсолютно струващо си събитие, което клони към уникално по мащаба и развлекателното си съдържание за целия сезон.

Поклон пред организаторите и всички които се раздадоха и не видяха абсолютно нищо от шоуто, за да има какво да гледа публиката.

Евала на диджея, една грамота в рамка да му подарите, заслужава!

Отделно браво на момчетата с колите, които се раздадоха на арената.

Времето, к'вот - такова, не можем да си го поръчваме като Москва на 9-ти май...

Чудесен събор стана.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от iNfoster` » 07 Май 2017, 16:50

Като цяло беше супер. Имаше от всичко по-много. Единственото което не ми хареса беше Полицейската Академия. И то не заради шоуто което направиха и показаха, че са едни много добри шофьори а за щуротиите които говореха. "Диаманти, 10 милиона долара" и такива простотии.

Иначе едно голямо БРАВО на организаторите. :bchug:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от randity » 07 Май 2017, 17:59

За поредна година, събора беше супер. Голям поклон към организацията на това мероприятие. Също толкова големи аплодисменти за Водещия, който за поредна година показа, че знае как да забавлява публиката, знае как да реагира в дадени ситуации, за да не се получава някакво затишие.

Тази година, наистина всичко беше на 6. Всичко подредено и стегнато, всичко организирано.

Поздравления за собствениците на конкурсните автомобили. Пичове, вашите коли бяха уникални. Също толкова уникални видях и на членските паркинги - поздравления и за вас!

Благодаря на официалния представител, че позволи да разгледаме от близо част от новата гама на BMW.

За колегата, написал горе, че не са го пуснали с автомобил от друга марка. Абсолютно нормално. На който и събор от дадена марка да отидеш, не вярвам да те пуснат с различна от дадената марка вътре. Закрития паркинг беше пълен с автомобили от една марка, щом приятел, който дойде в 11:30 каза, че няма къде да се спре, нали не очакваш, да се позволи влизането на други марки? Аз също бях с друга марка автомобил (за поредна година, де'а). Да, обаче откъм входа за пешеходци, имаше огромен паркинг. Паркирах точно пред входа в 8:30 и две свежи лица ме посрещнаха. А към края на събитието, паркинга беше пълен на 30%. Не случайно, едната шепа хора, се бяха постарали да направят карта, от къде и кой може да влиза.

За съжаление обаче, простотията ходи по хората.. Бях се наредил до оградата в очакване на откриването. Нямах търпение да усетя онова чувство, което усещам всеки път. До мен бяха застанали няколко лапетии. Единия пъпчо, с цялата си простотия се обърна, дръпна от фаса за последно и с доста изучено движение го хвърли на земята, при условие, че кошчето беше на 10 крачки от него. Погледнах го и го попитах дали това, което направи е нормално, разбира се неговите приятели също ме погледнаха с поглед ала "Ти баце, тоя панир е на баща ми, ше си правиме к'во си искаме". Не последваха никакви адекватни действия. Показах му къде е кошчето, а той се обърна все едно не ме чу.

Забелязах и доста шоколадови екземпляри, но за съжаление няма как да бъде спрян техен достъп до това наше събитие.

И така, към края на този пост:

БЛАГОДАРЯ ВИ! БЛАГОДАРЯ, ЧЕ ЗА ПОРЕДНА ГОДИНА ЗАГЪРБИХТЕ ВСИЧКО И НАПРАВИХТЕ ТОВА ЗА НАС! ГОРД СЪМ, ЧЕ СЪМ ЧАСТ ОТ ТОЗИ КЛУБ! ГОРД СЪМ, ЧЕ ВИ ПОЗНАВАМ!
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от kener » 07 Май 2017, 18:21

Супер събор! :bowdown:. Идеята за нечленския паркинг за БМВ-та вътре в панаира е уникална - огромен плац пълен с бмв-та.

П.П. Дали някои от организаторите знае, колко коли са влезли в панаира, или поне колко хора са присъствали?
40653

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от vld » 07 Май 2017, 19:47

Атмосферата беше страхотна!
Показахме на всички, че времето неможе да ни спре да си направим кефа :D
Поздравления на всички положили усилия за изключително добре организирания събор!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от TNT » 07 Май 2017, 19:52

Тази година беше супер откъм организация :yes: Толкова малко за храна не съм чакал на събор. Цените бяха супер. За тоалетна също не съм чакал. Заради времето наистина имаше малко по-малко хора от предната година, но се изненадах колко много бяхме в този дъжд. Яд ме е само, че трябваше да си тръгна точно преди М-шоуто, ама именник бях, маси чакаха :mhihi:
На мен също ми беше беше много детинска полицейската академия и то точно заради диамантите за 10 милиона и т.н. :mhihi:

Селянията обаче още си е на ниво. То не бяха пилежи, то не бяха прекъсвачи в паркинга :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 19.07.2008

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от Loop » 07 Май 2017, 20:15

Здравейте,
Знам, че мнението ми е малко извън темата, но се надявам да го прочетете. Не съм присъствал на Събора, дори и не карам БМВ, но ми се наложи на 6-ти сутринта да пътувам към Бургас.

Искам да поздравя всички колеги с БМВ, за прекрасното им шофиране по АМ Тракия. Разминах се с доста БМВ-та, всичките караха в колона, с нормална скорост и на достатъчно разстояние, и без никакви изгъзици или да се създава риск за останалите участници в движението. Евала за организацията и доброто ви шофиране.

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 15.05.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: ... E30, 324D, M21
E36, 318i, M43
E60, 530D, M57

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от Braikoff » 07 Май 2017, 20:16

kener написа:Супер събор! :bowdown:. Идеята за нечленския паркинг за БМВ-та вътре в панаира е уникална - огромен плац пълен с бмв-та.

П.П. Дали някои от организаторите знае, колко коли са влезли в панаира, или поне колко хора са присъствали?



Наистина на паркинга беше много яко.
Само там имаше може би 600 автомобила.
А общо BMW-тата на събора, според мен бяха между 1200 и 1500.
SONY - make.believe

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: м-ка

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от DAF » 07 Май 2017, 20:32

Супер събор,
като почнем от организация, през момчетата на пистата, водещ, ди джей.. :clap: :clap: :clap:

Тази полицайска академия изяде около час и 20 минути :dunno: , на това място можеше да се измисли нещо интересно.
Дано догодина не повторите тази грешка.

Нещото, което ми развали кефа ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ беше софийската колона.
Колко събора минаха и резултат никакъв, или сложете догодина човек, който е наясно с каква скорост се води колона или сложете 10 човека, които да водят колони от по 30 коли, защото реално това се получава всеки път. Предпочитам да карам с 30 коли и скорост 120, отколкото да карам с 5 коли със 170 за да настигнем други 5 коли пред нас и да се чудиш с 200 ли да караш за да настигнеш предните 5. Просто е тотална излагация..
ХУЛИГАН НА МАГИСТРАЛАТА

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6032
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от B U L L I » 07 Май 2017, 20:44

H.Velqkov написа:Самият събор като организация като изпълнение беше прекрасен имаше от всичко браво на организаторите, не беше съвсем същия като миналата година и беше интересен, ОБАЧЕ имам 1 много голям минус. Понеже не можах да присъствам с моят автомобил, трябваше да дойда с автомобил, който не е бмв и на входа ми стана доста тъпо, като онзи не искам да казвам какъв ми каза "ТУКА Е САМО ЗА БМВ" и се правеше на много оборотен ... Бяхме 4 човека в колата 4х12=48лв и да не мога да паркирам вътре при положение, че имаше вероятност от градушка просто ми стана много тъпо.


Аз съм един от най отявлените привърженици на идеята да не се допускат различни марки от бмв на територията на събора,
трябва да съм гробищен работник за да искам да виждам трупове сред всички баварски машини,даже се бях напрегнал от факта,че имаше доста
такива допуснати кенефи и един бял пикап насред регионалните шатри направо ми изчагърка съзнанието.
Въпреки лошото време и потрошената ни от нощната буря шатра съм много доволен,но много е важно с каква идея отиваш на бмв събор,едни отиват за да срещнат стари и нови приятели,други за да се нагледат на прекрасни коли,трети за да гледат дрифт,четвърти за да изпитат едно усещане,което е само един път в годината,а има и някви други дето уж са големи фенове,но ей тъй напук решават ,че тоя филм са го гледали и ще правят напук с липсата си... на нас другите ни не пука за тях,честно.Аз съм от първите и съжалявам само за това,че очевидно съм пропуснал да срещна много хора,които гледайки снимките очевидно са били там.
Да, полицейската академия беше абсурд в тая част, когато момата водеща си търсеше парите още чувам в главата си странният и глас "де са ми паричките,диамантите и гащите...евентуално :mhihi: също и тая част в която се кълчиха другите три моми...чудо :shock:
Искам първо да благодаря на всички ,които уважиха с присъствието си събора без вас всичко губи смисъл,благодаря и на колегите,
които ставаха по тъмно в петък и събота за да може това мероприятие да се случи на едно великолепно ниво
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Мнения и впечатления от 16-тия Национален БМВ Събор

Мнение от ogata » 07 Май 2017, 20:56

H.Velqkov написа:Самият събор като организация като изпълнение беше прекрасен имаше от всичко браво на организаторите, не беше съвсем същия като миналата година и беше интересен, ОБАЧЕ имам 1 много голям минус. Понеже не можах да присъствам с моят автомобил, трябваше да дойда с автомобил, който не е бмв и на входа ми стана доста тъпо, като онзи не искам да казвам какъв ми каза "ТУКА Е САМО ЗА БМВ" и се правеше на много оборотен ... Бяхме 4 човека в колата 4х12=48лв и да не мога да паркирам вътре при положение, че имаше вероятност от градушка просто ми стана много тъпо.


Много ми е смешно, някой като не е доволен от нещо и вмъкне аргумента, че си е платил входа :mhihi:
Ти си на национален БМВ събор, където има БМВ-та и БМВ фенове. Близко е до акъла да очакваш да не те пуснат с друга кола.

Тва е се едно да идеш на трибют на Рамщайн и да искаш да ти пуснат Трепни на Цеца
И понеже щото си си платил входа, като всички останали, че си домъкнал и приятели (УАУ, задължени сме ти, без тях нямаше да бъде тва дето стана ... ) задължително тряя ти пуснат Цеца ...

Малко няма как да стане ...

Ако не си доволен от примера, мога да ти дам още 5, но ме мързи да пиша в момента :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

ПредишнаСледваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook