fujifilm s2500hd как да снимам?

В този форум всеки един от Вас ще има възможност да представи автомобила си, но по начин, който хората да оценят като красив и неповторим. За повече информация се обръщайте към модератoрите на този раздел.

Модератори: err0r, SpUd3r, Kroki, Raya

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

fujifilm s2500hd как да снимам?

Мнение от alexcivic » 02 Май 2014, 19:58

Здравейте имам въпросният апарат и съм абсолютен аматьор,може ли някой с подобен апарат да ми даде някакъв съвет като за начало.
Постоянно сменям режимите от C-M-A-S-P-SRauto-Sp мъча се с настройките опитвам се по всякакви начини пробвам и от 2000 кадъра
да има 10 снимки които да си харесам.
Днес например бях на Бмв национален събор и се пробвах да снимам бързо движещи се автомобили не успях нито да фокусирам нито да настроя,беше пълен провал [smilie22],най кофтито е че досега не мога да направя хубава снимка с естествени цветове при облачно време.
Ако някой може да ми помогне с някой друг съвет ще сам много благодарен.
Извинявам се предварително ако тук не е мястото за тази тема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 27.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: fujifilm s2500hd как да снимам?

Мнение от 6inlinepower » 02 Май 2014, 23:01


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: fujifilm s2500hd как да снимам?

Мнение от k.milanov » 03 Май 2014, 9:27

alexcivic написа: режимите от C-M-A-S-P-SRauto-Sp


Б*х много режими, много нещо. Професионалните камери имат P A S M режими. Първия Р е само почти автоматичен, но можеш да правиш промени каот исо, баланс на бялото. Втория А (Aperture) е приоритет на блендата. Тук вече можеш да настройваш освен нещата от Р и блендата. S (Shutter speed) е същото но вместо бленда настройваш скоростта и М е напълно ръчен. Всичко ти си настройваш. Така изброени тези неща нищо сигурно не ти говорят за това прочети нешата на колегата. В твоя случай на събора е трябвало да снимаш на отворена бленда за да имаш много светлина и висока скорост на затвора - за да можеш да отсечеш точния момент ИЛИ обратното бавна скорост и по затворена бленда за да можеш да направиш така наречените panning shots където проследяваш колата и фона става размазан в движението :yes:

alexcivic написа: не мога да направя хубава снимка с естествени цветове при облачно време.


Това ти е от баланса на бялото - white balance даваш го да не е на автоматичен AUTО, а на Облачно - cloudy

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Re: fujifilm s2500hd как да снимам?

Мнение от alexcivic » 03 Май 2014, 10:29

Засега снимките в облачно ги разгадах как да си настроя апарата,но тук вече с aperture-то не знам какво става и още не мога да се оправя. :lol:
Като за начало как трябва да си настроя оптимално машинката
iso-100,200,400.....6400s ?
image size-S,M,L-16:9 3:2 4:3
image quality-fine,normal
contrast
ако можете да ми кажете някаква нормална конфигурация за даден режим,че започвам да си мисля че и аз не разбирам и този апарат не е за мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: fujifilm s2500hd как да снимам?

Мнение от k.milanov » 03 Май 2014, 11:11

alexcivic написа:Засега снимките в облачно ги разгадах как да си настроя апарата,но тук вече с aperture-то не знам какво става и още не мога да се оправя. :lol:
Като за начало как трябва да си настроя оптимално машинката
iso-100,200,400.....6400s ?
image size-S,M,L-16:9 3:2 4:3
image quality-fine,normal
contrast
ако можете да ми кажете някаква нормална конфигурация за даден режим,че започвам да си мисля че и аз не разбирам и този апарат не е за мен.


През деня исо 100-200 максимум.
image size - L - Large - голям размер, респективно по-хубава снимка повече детайли
quzlity - fine
констраста го остави посредата нито да е на "+" , нито да е на "-".
Принципно така не мгоа да ти кажа снимай на бленда (Aperture) еди колко си. То си е строго индивидуално до снимката, до това какво искаш да направи, до възможностите на обектива и фотоапарата. Пинципно фотоапарата ти не е нещо кой знае какво върхово постижение в технологиите и с него аз лично бих снимал в готовите режими - спорт, портрет, пейсаж и тн, понеже на тези апаратчета ръчните режими P A S M не работят много адекватно :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Re: fujifilm s2500hd как да снимам?

Мнение от alexcivic » 03 Май 2014, 11:27

Благодаря за съветите,като направя нещо хубаво ще пусна.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 6.02.2011
Пол: Мъж

Re: fujifilm s2500hd как да снимам?

Мнение от Ant0n » 03 Май 2014, 18:53

Предполагам, че вече си прочел "Първи стъпки към по-добрите снимки"... Аз снимам с този апарат и снимките са сравнително добри, но само на слънце. Има ли облаци цветовете се получават само с форошоп :mhihi: Жертвай малко качеството на снимката като увеличиш ИСО-то, то с този апарат няма кой знае какви резултати да получиш. За колите, които се опитваш да снимаш, пише всичко в темата, която споменах по-горе - описано е много добре. А това за 10-те снимки от 2000 мисля, че го има при всеки фотограф. :)

Назад към BMW арт фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook