Всичко за фотографията

В този форум всеки един от Вас ще има възможност да представи автомобила си, но по начин, който хората да оценят като красив и неповторим. За повече информация се обръщайте към модератoрите на този раздел.

Модератори: err0r, SpUd3r, Kroki, Raya

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Shadowed » 26 Окт 2012, 22:17

Колега, нормално е на това исо да има повечко шум. 550D не е и кой знае какъв клас за да е добре на такова високо исо. Може да видиш следните неща:

1) Дали си пуснал noise reduction-a на апарата. Може би не си, щом шума е толкова видим. Мoже да го включиш;
2) Ако си снимаш в raw може да го изчистиш доста - с Camera Raw/Lightroom. Даже да не си в raw пак може да се пробваш.

Шума е и производна а времето за снимане, освен на исо-то, това често се забравя. исо6400 при 1/1000 ще изглежда доста по яко отколкото 0.8 при 6400.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Всичко за фотографията

Мнение от randity » 26 Окт 2012, 22:32

Shadowed написа:Колега, нормално е на това исо да има повечко шум. 550D не е и кой знае какъв клас за да е добре на такова високо исо. Може да видиш следните неща:

1) Дали си пуснал noise reduction-a на апарата. Може би не си, щом шума е толкова видим. Мoже да го включиш;
2) Ако си снимаш в raw може да го изчистиш доста - с Camera Raw/Lightroom. Даже да не си в raw пак може да се пробваш.

Шума е и производна а времето за снимане, освен на исо-то, това често се забравя. исо6400 при 1/1000 ще изглежда доста по яко отколкото 0.8 при 6400.

Мерси колега за обяснението, но съм още бос, та ако може да обясниш какво е "noise reduction-a". Мерси предварително. А да и как да разбера дали снимам в raw ?
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3864
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Kroki » 26 Окт 2012, 23:15

Има опции в самият фотоапарат на какви "Режими" да снима. Примерно нормал жпег, хай куалити жпег и т.н. Ако получиш .NEF файл - снимаш в raw и файла ти е примерно 20mb. Вземи manual-а на този канон и виж там, написали са го хората. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Всичко за фотографията

Мнение от xpl0d » 27 Окт 2012, 11:23

randity написа:Мерси колега за обяснението, но съм още бос, та ако може да обясниш какво е "noise reduction-a". Мерси предварително. А да и как да разбера дали снимам в raw ?


Noise reduction - намаляване на шума. Функция в DSLR-ите, която понякога сработва понякога не помага особено. Пробвай. Ако не ти хареса, както са ти казали в Lightroom. Ако пак не ти хареса в PaintShop/PhotoShop все на някое ниво ще ти хареса резултата ;)
Изображение

Олдскул фен
Аватар
Мнения: 1142
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: Техеран
Пол: Мъж
Кара: Строявайки пешеходците по тротоарит
Мечтае да кара: E34 + s62 ]:)

Re: Всичко за фотографията

Мнение от justboy » 27 Окт 2012, 11:46

Преинсталира ли си лайтрума, за да пробваш по снощните ми насоки :D
Изображение
E34, E38

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Всичко за фотографията

Мнение от randity » 27 Окт 2012, 16:38

justboy написа:Преинсталира ли си лайтрума, за да пробваш по снощните ми насоки :D

Днеска не съм си пипал клавиатурата, довечера като се прибера ще го оправя, че и аз съм един смотаняк :ranting:
П.П. Да не забравиш скрийн шотовете :mrgreen:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 21.10.2012
Кара: е32

Re: Всичко за фотографията

Мнение от radoslav_st » 28 Окт 2012, 13:12

BMW........гумите в калниците,борда на джантата минимум четири пръста :mrgreen: , хубава боя на изпъната кола..........май това стига за добра снимка а??
bmw без шпер е като жена без ц...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 1.07.2010
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: Всичко за фотографията

Мнение от ///Jonny » 28 Окт 2012, 18:01

Kroki написа:Има опции в самият фотоапарат на какви "Режими" да снима. Примерно нормал жпег, хай куалити жпег и т.н. Ако получиш .NEF файл - снимаш в raw и файла ти е примерно 20mb. Вземи manual-а на този канон и виж там, написали са го хората. :)


И да снима в RAW с Canon малко трудно че "получи" NEF файл :mrgreen:
Mariyan Tashev Aerial Productions

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Всичко за фотографията

Мнение от SpUd3r » 01 Ное 2012, 12:16

Като пуснеш NR-то и ще ти замазва детайлите, по-добре снимай без него. ПОсле ако има шум, ще го правиш на фотошопа, там поне ти контролираш нещата, а не апарата ;)
Tux0 Ca !
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Всичко за фотографията

Мнение от tnikolov » 08 Ное 2012, 21:59

Колега, аз лично не те съветвам да снимаш на ISO6400 с 550D. Въпреки, че е ДСЛР, 550ката има малка матрица и не снима особено хубаво на толкова висока светлочувствителност. За справка:

http://www.cameralabs.com/reviews/Canon ... JPEG.shtml

Така като гледам най-добре да пробваш да се ограничиш до към 1600 за оптимални резултати в качеството. Един статив е доста евтина инвестиция, която ще ти позволи да снимаш и на ИСО100, за супер качество, което не можеш да постигнеш по никакъв начин с Noise Reduction ;)

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3864
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Kroki » 19 Юли 2014, 16:23

Я подшушнете как да се догодит този ефект на ретро снимки, като тези тук.

http://topgear.bg/?go=article&p=detail& ... s=0&_t=342
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Олдскул фен
Аватар
Мнения: 1142
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: Техеран
Пол: Мъж
Кара: Строявайки пешеходците по тротоарит
Мечтае да кара: E34 + s62 ]:)

Всичко за фотографията

Мнение от justboy » 19 Юли 2014, 20:50

По мое мнение, този тип снимки, напомнят на сниманите с лентови тела снимки. И според мен търсиш снимки по залез, задължително снимаш в роу, старай се да нямаш прегорели или много тъмни участъци, ако ползваш лайтрум, аз лично бих вдигнал експозицията от там, ползвай рековърито, и фил лайтс/блакс, но да не се прекалява със стойностите им, можеш да оставиш снимката малко по-светла, за да няма загуба на информация, което на мен ми напомня на широкия динамичен диапазон на лентовите снимки, за капак вдигаш малко температурата, без да прекаляваш и придаваш лека зърненост, но не чрез шарпване, а по едра зърненост пак при лайтрума я има възможността, пак без да прекаляваш... : -)
Изображение
E34, E38

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Shadowed » 20 Юли 2014, 19:06

Kroki написа:Я подшушнете как да се догодит този ефект на ретро снимки, като тези тук.

http://topgear.bg/?go=article&p=detail& ... s=0&_t=342


Нарича се обикновено "тониране" или "toning", може да го видиш и като Split toning в Lightroom. Начини има много, потърси по този ключови думи в зависимост от софтуера, който ползваш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Владо » 21 Юли 2014, 19:29

крок... VSCO Film... с гугъла ще се оправиш :yes:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3864
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Kroki » 22 Юли 2014, 11:58

Мерси!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Предишна

Назад към BMW арт фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook