Всичко за фотографията

В този форум всеки един от Вас ще има възможност да представи автомобила си, но по начин, който хората да оценят като красив и неповторим. За повече информация се обръщайте към модератoрите на този раздел.

Модератори: err0r, SpUd3r, Kroki, Raya

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3864
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Всичко за фотографията

Мнение от Kroki » 09 Авг 2012, 19:22

Така, в тази тема предлагам да пишем за всичко каквото ни касае по снимането и всичко останало..
Кога и как снимате, кое е перфектното време за вас....

Аз малко по-късно ще се разпиша :twisted:
Последна промяна Kroki на 09 Авг 2012, 23:09, променена общо 3 пъти
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Фотография и всичко останало

Мнение от SpUd3r » 09 Авг 2012, 20:36

Тази тема май си е за арта, та може да се прмести там ;)
Tux0 Ca !
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 10.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 2.8
Мечтае да кара: едно да беше...

Re: Фотография и всичко останало

Мнение от The7omahawk » 09 Авг 2012, 20:41

По принцип преди няколко години си взех Никон д50, забодох му един китак и като ми трябваха по-яки обективи си наемах/взимах назаем от приятел. Мъкнех го навсякъде но от година и половина се прееба автофокусния мотор и все не ми остава време да го поправям и бюджет за нов...

Снимам само в RAW, после Лайтруум и ако има нужда - фотошоп :)


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Фотография и всичко останало

Мнение от xpl0d » 09 Авг 2012, 20:53

Не, че нещо, но вместо да се прави каталог кой каква техника има a.k.a. поредната тема за мерене на...сещате се, може да се оформи, като обща тема, където се обсъжда всичко, свързано с фотографията. Съвети, проблеми и т.н.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Фотография и всичко останало

Мнение от sean-john » 09 Авг 2012, 21:08

xpl0d написа:Не, че нещо, но вместо да се прави каталог кой каква техника има a.k.a. поредната тема за мерене на...сещате се, може да се оформи, като обща тема, където се обсъжда всичко, свързано с фотографията. Съвети, проблеми и т.н.


Съгласен ! Много по полезно би било да се обсъждат начините на снимане,настройки,подходящо време, и какво ли още не.Аз ще следя темата,защото нямам много опит,а и съм любител аматиьор...пък дано стане интересна тема и се научи нещо полезно.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3864
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Фотография и всичко останало

Мнение от Kroki » 09 Авг 2012, 21:38

xpl0d написа:Не, че нещо, но вместо да се прави каталог кой каква техника има a.k.a. поредната тема за мерене на...сещате се, може да се оформи, като обща тема, където се обсъжда всичко, свързано с фотографията. Съвети, проблеми и т.н.


Това имах и впредвид.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Фотография и всичко останало

Мнение от randity » 09 Авг 2012, 22:07

Най-подходящото време за снимате е така наречения "Златен час". Това е времето 1 час след изгрева на слънцето и един час преди залязването. Причината той да е толкова подходящ за фотографията е ъгълът, под който светлината пада върху обектите и дълбокото сияние, която създава, вместо острото заслепяване на обедното слънце. Сутрешното слънце придава мек златист оттенък, докато вечерното има по-силно оранжево сияние с повече дълбочина. Хубаво е да сте около 30мин. по-рано на мястото за снимки преди "Златния час".
П.П. Снимам с Pentax Optio 60 и понякога с Canon PowerShot A570 IS
Oбработвам с Oloneo и PhotoScape.
Последна промяна randity на 09 Авг 2012, 22:14, променена общо 1 път
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Фотография и всичко останало

Мнение от xpl0d » 09 Авг 2012, 22:07

Kroki написа:Кои с какво снима, какви програми после, начин на обработка...


Няма нищо общо с това, което аз съм писал, ма карай. Редактирай поне заглавието и първото си мнение по подходящ начин, че да се получи полезна тема.
Изображение


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Фотография и всичко останало

Мнение от xpl0d » 09 Авг 2012, 22:20

randity написа:Най-подходящото време за снимате е така наречения "Златен час". Това е времето 1 час след изгрева на слънцето и един час преди залязването. Причината той да е толкова подходящ за фотографията е ъгълът, под който светлината пада върху обектите и дълбокото сияние, която създава, вместо острото заслепяване на обедното слънце. Сутрешното слънце придава мек златист оттенък, докато вечерното има по-силно оранжево сияние с повече дълбочина. Хубаво е да сте около 30мин. по-рано на мястото за снимки преди "Златния час".


:mhihi: Тука така се изхвърли и такава простотия удари, че не е истина направо :mhihi:
Значи според теб, няма по-подходящо време за нощни снимки от 1 час след изгрев и 1 час преди залязване :kuku:
А фотографите даващи 4-5 цифрени суми за спотове, боксове и т.н. допълнително осветление са ебаси тъпаците да харчат такива пари при положение, че има безплатен "златен час"? Тц тц тц баси тъпаците честно :mhihi: Тъпаци са сигурно и тези, къде снимат в студиата, а не използват келепира със златния час :mhihi: А другите идиоти къде дебнат облачно време, че да щракнат някой и друг портрет въобще да не ги споменаваме :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Фотография и всичко останало

Мнение от Nickelback » 09 Авг 2012, 22:30

Защо да е простотия :roll: :?: Малко си се пресилил с определението, ама айде :roll:
Според мен това точно е цитат от книга за фотография за любители и просто насочват хората, кога стават нелоши снимки при естествени условия. Разбира се зависи какво иска да снима човек ;)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3864
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Фотография и всичко останало

Мнение от Kroki » 09 Авг 2012, 22:37

Ама аре да не копваме инфото от гоогле а ? Всеки може да го прочете това.. Ранди, един съвет.. по-малко пиши, повече чети, особено в тая тема. Причината е, че времето и по-точно падането на слънчевите лъчи под този ъгъл, които е сутрин и привечер е най-хубаво за снимане на вънка. Вече използването на допълнителни светкавици и т.н. не го коментирам, защото не съм добре запознат.
Последна промяна Kroki на 09 Авг 2012, 22:48, променена общо 1 път
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Фотография и всичко останало

Мнение от xpl0d » 09 Авг 2012, 22:47

Nickelback написа:Защо да е простотия :roll: :?:


Защото няма такова универсално и точно определено време за правене на снимки. Нощните снимки се правят през нощта, залезите естествено преди залез, изгрев - преди изгрев, портрети - при облачно време и т.н. и т.н. И това са пак препоръчителни, защото някои категории позволяват снимане по всяко време, например портрети. Могат и на открито, и на закрито, и през деня, и през нощта да се снимат. Затва за мен е простотия да кажеш "е тука имаш 2 часа в денонощието да снимаш" и едва ли не през останалото време е грехота да се снима.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3864
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Фотография - снимане, настройки, време

Мнение от Kroki » 09 Авг 2012, 22:49

Не се изрази правилно и го разбра погрешно, иначе си прав, както и той
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Фотография и всичко останало

Мнение от randity » 09 Авг 2012, 22:56

Nickelback написа:Според мен това точно е цитат от книга за фотография за любители и просто насочват хората, кога стават нелоши снимки при естествени условия. Разбира се зависи какво иска да снима човек ;)

Точно така колега. Това е цитат от книга "Цифрова фотография". Кроки, не виждам какъв е проблема да го напиша това, според мен ще е полезно на всичко макар и от книга. Все пак съм го прочел. ;)
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Фотография - снимане, настройки, време

Мнение от xpl0d » 09 Авг 2012, 23:02

Един линк, който мисля е задължителен за подобен род теми -> Как да правим по-добри снимки с цифров фотоапарат

Според мен всеки, който не се е занимавал надълго и нашироко с фотография и/или понятия като твърди обективи, бленда, скорост на снимане, ИСО чувствителност и т.н. е добре да отдели 1-2 часа и да мине всички раздели. Ще си спести много излишно зададени въпроси и ще придобие доста по-пълна представа за фотографията, като цяло.
Аз лично преди време си отделих един ден за този линк + четене на много ревюта в http://www.dpreview.com (сайт номер 1 за ревюта, новини, сравнения и т.н. на фотографска техника - тела, обективи, допълнително оборудване и т.н.) и на следващия ден вече ми пращаха първия DSLR :)
Изображение

Следваща

Назад към BMW арт фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook