Всичко за фотографията

В този форум всеки един от Вас ще има възможност да представи автомобила си, но по начин, който хората да оценят като красив и неповторим. За повече информация се обръщайте към модератoрите на този раздел.

Модератори: err0r, SpUd3r, Kroki, Raya

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 9.08.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Жена
Кара: E30 V8 , E21

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Raya » 10 Авг 2012, 0:39

Ако ще се спори за глупости по цели страници ще ударя катинара без време ;)
"Of all the things I've lost I miss my mind the most"
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Всичко за фотографията

Мнение от randity » 10 Авг 2012, 9:51

Raya написа:Ако ще се спори за глупости по цели страници ще ударя катинара без време ;)

Колежки, пиши някое мнение и ти, всички знаем какви прекрасни снимки правиш, издай тайната :D
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Kroki » 10 Авг 2012, 10:16

Тайната е, че си е купила фотоапарат за 5000лв и прави страшни снимки. :mhihi:
Ти сериозно ли го питаш това, фатката е да снимаш, снимаш и пак да снимаш. Да пробваш, различни опции, затвори, скорости, исо и т.н.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Всичко за фотографията

Мнение от randity » 10 Авг 2012, 11:01

Имам едно питане.
Значи като снимам основния проблем е, че небето ми излиза - бяло. Много ме дразни това, кажете какви настройки да направя на фотоапарата за да не излиза такак ?
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Всичко за фотографията

Мнение от xpl0d » 10 Авг 2012, 12:11

randity написа:Имам едно питане.
Значи като снимам основния проблем е, че небето ми излиза - бяло. Много ме дразни това, кажете какви настройки да направя на фотоапарата за да не излиза такак ?


4 начина за оправяне :

1 - затвори блендата
2 - увеличи скоростта на затвор
3 - намали експозицията
4 - намали ИСО-то
Изображение

daytona violett
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: e36+24

Re: Всичко за фотографията

Мнение от kOnPuBkA » 10 Авг 2012, 12:49

randity написа:Имам едно питане.
Значи като снимам основния проблем е, че небето ми излиза - бяло. Много ме дразни това, кажете какви настройки да направя на фотоапарата за да не излиза такак ?


Значи, че основният ти проблем е неправилното експониране. По-принцип когато снимките ти са недоекспонирани или преекспонирани се губи информация в светлите или в тъмните участъци на кадъра. В твоя случай се губи информацията в небето, тъй като е много светло и "изгаря", затова остава като бяло петно. Хубаво е да се научиш да гледаш хистограмата на снимките си и да видиш как би трябвало да излгежда една хистограма при правилно заснет/ експониран кадър.
А пък експозицията ти зависи от зависимостите между бленда, скорост на затвора и ИСО, както каза и xpl0d ;) Трябва да намериш правилната "формула" и няма да имаш бяло.
HAPPINESS IS NOT AROUND THE CORNER, HAPPINESS IS THE CORNER!
Изображение
IMPOSSIBLE IS NOTHING !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Владо » 10 Авг 2012, 14:07

"всичко" звучи много амбициозно, но реално е невъзможно да се опише... особено във фотографията... мисля обаче, че е редно да се адмирират теми за отделни проблеми със снимането, а не само албуми за коли... но това зависи от модераторите...
колкото до въпроса на колегата, трябва да се запомни, че няма матрица, която да може да пресъздаде това, което се вижда с просто око... по-точно окото има динамичен обхват около 3 пъти по-голям от най-добрата матрица в това отношение /фуджи/...
би могло да ти помогне да постигнеш подобен резултат, ако се запознаеш с техниката хдр... с думи прости, се правят няколко кадъра с акцент върху отделните зони от кадъра, и след това кадрите се сборуват с краен резултат видимост във всички зони... обаче не работи с динамични кадри, а само със статични... с динамичните е възможно да се направи псевдо хдр, който е доготална манипулация на суров кадър с резултат няколко кадъра, които отново се наслагват...
ако говорим за снимки на коли обаче, първия вариант на хдр е постижим, и много добър, както може да се види и из албумите тук :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 9.08.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Жена
Кара: E30 V8 , E21

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Raya » 11 Авг 2012, 20:59

randity написа:
Raya написа:Ако ще се спори за глупости по цели страници ще ударя катинара без време ;)

Колежки, пиши някое мнение и ти, всички знаем какви прекрасни снимки правиш, издай тайната :D


Какво да кажа , като аз не си харесвам снимките . Според мен не са кой знае какво :)
"Of all the things I've lost I miss my mind the most"
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Всичко за фотографията

Мнение от randity » 11 Авг 2012, 21:53

Raya написа:
randity написа:
Raya написа:Ако ще се спори за глупости по цели страници ще ударя катинара без време ;)

Колежки, пиши някое мнение и ти, всички знаем какви прекрасни снимки правиш, издай тайната :D


Какво да кажа , като аз не си харесвам снимките . Според мен не са кой знае какво :)

Напротив, снимките са ти уникални. Разкрии някои трикове за снимане.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 9.08.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Жена
Кара: E30 V8 , E21

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Raya » 11 Авг 2012, 22:28

Моя съвет е когато снимате да гледате на момента какво точно се е получило с всяка снимка и ако не е Ок, пробвайте друг ъгъл и т.н.
НО!!! Няма да си кривя душата и да лъжа, както много други - много важна е обработката , но на първо място аз поставям човешкото око и усета, след това, но не на последно място - техниката (което всъщност е мноооого важно поне за мен) Това е .
Както казах - нищо особено, всеки го знае ;)

ПП: Как да снимам от що годе добър ъгъл съм се научила , като съм гледала много, много снимки :)
"Of all the things I've lost I miss my mind the most"
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Kroki » 21 Авг 2012, 20:40

Нещо полезно на което попаднах:
Накратко, къде можем да режем и къде ако изрежем няма да изглежда хубаво.

Изображение

от: http://www.digitalcameraworld.com/2012/ ... ing-guide/
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Всичко за фотографията

Мнение от hummer » 28 Авг 2012, 21:55


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Владо » 03 Сеп 2012, 9:50

онзи ден, крачейки безцелно из китен, ми попадна списание "фотомания"... знаех за него, но без преки впечатления...
приятно съм изненадан, че намирам такова нещо на нашия пазар... списанието е преводно в голямата си част от едно английско фото-списание, което съм купувал преди време...
на цената на по-малко от 2 литра бензин получавате много добро ръководство за направата на чудесни снимки :yes:
надявам се да оцелее в нашите условия ;)

да добавя и сайтът на списанието, от където може да си дръпнете снимките в броя: http://photomania.bg/


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Хаос » 03 Сеп 2012, 19:32

линк към фотофорум
компилация с полезни линкове, блогове и подобни, подбрани от фотолюбители и професионалисти
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Всичко за фотографията

Мнение от Gqbriel » 18 Сеп 2012, 15:10

Всичко прекрасно с линкове към форумите - само ,че няма голям смисъл - 10 линка към фото форум и 10 взети от страшно много за фотография :dunno:
Аз предлагам да се раздели на под секци,като по опитните от колегите могат да споделят трикове за различен тип снимки,време,светлина и малки тайни на кой професионална кой любителска фотография...
Каквото и да си говорим,техника е меко казана важна :mhihi: а обработката е съвсем друга тема,там е въпрос на избор стил и знания...
А по спомен има доста подобна тема с доста добри пояснения,тук ще стане общи приказки в един момент и доста ненужна работа за админите - в частност предполагам Kroki :)
Тъй като сме авто форум може да започнем с "Do's and Dont's" при снимането на автомобили в покой,в движение,ъгли подчертаващи даден елемент и т.н

п.с: за сега съм с един Cannon 550D с 18-55 и все още се уча какво може и не може тази гад,въпреки че е в доста нисък клас :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ПредишнаСледваща

Назад към BMW арт фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook