Първи стъпки към по-добрите снимки

В този форум всеки един от Вас ще има възможност да представи автомобила си, но по начин, който хората да оценят като красив и неповторим. За повече информация се обръщайте към модератoрите на този раздел.

Модератори: err0r, SpUd3r, Kroki, Raya

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от Владо » 28 Окт 2012, 11:04

"Digital Grade", coatings optimized for DSLRs.... :mhihi: :mhihi: :mhihi: ... колега, хем цитираш, хем превеждаш като дявол евангелие :mhihi:


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от xpl0d » 28 Окт 2012, 13:14

Владо написа:"Digital Grade", coatings optimized for DSLRs.... :mhihi: :mhihi: :mhihi: ... колега, хем цитираш, хем превеждаш като дявол евангелие :mhihi:


В смисъл? :dunno: Не те разбрах какво искаш да кажеш :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от Владо » 28 Окт 2012, 13:54

"....
DG — "Digital Grade", coatings optimized for DSLRs, full-frame as well as APS-C, also usable on 35mm film SLRs
DC — "Digital Compact", lenses for DSLRs featuring APS-C size sensors, only


Както виждаш DC са обективите специално разработени за цифрови тела, а DG е само покритие на обективите.
..."

Вярно си намерил дескрипцията, лошо си я превел... DC са обективи за кроп :!: тела само :!: , DG са обектови със покритие, оптимизирани за дигитални :!: СЛР-и,
фул фрейм или кроп, използваеми :!: и на лентови СЛР-и... та така :yes:


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от xpl0d » 28 Окт 2012, 19:14

Честно казано мислех, че съм го написал, че е за кропки, ма съм се заблудил нещо :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от hus0 » 21 Дек 2012, 22:45

Колеги искам да попитам снякои работи за Никон коолпикс л810. Още не сам го разучил напълно и прочетох че исото трябва да е на минималното за по хубави снимки в моя случай най малкото е 80. И как да си регулирам скороста на заснемане че в настройките не видях никъде такава опция мисля че е автоматично ама не сам сигорен. И като цяло какво ще кажете за тая машинка??
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от Valentin_Peev » 22 Апр 2013, 12:22

Тия дни попаднах на много хубави видео-учебници по фотография. Заслужава си, да им се хвърли по един поглед от все още учещите се, като мен! :)

Foundations of Photography - Exposure
Foundations of Photography - Lenses
Foundations of Photography - Black and White
Narrative Portraiture - Foundations of Portraiture
Narrative Portraiture - On Location in New York City


Има ги по торент тракерите и youtube

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от randity » 26 Апр 2013, 0:12

С китака 18-55 снимки на луната не стават. Показвам :mhihi: :
Последната е на BULB 1мин. :lol:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от Владо » 26 Апр 2013, 15:51

ок... другото е ок, обаче мини ма м режим, и запази исото /или го намали на 200/, ф/8 е добре, и опитай със скорости 1/125, 1/250... сподели резултата :bchug:

забравих :dummy: ... на 55мм, и е възможно апарата да не иска да автофокусира, та му помогни, може и ръчно :smoke:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от randity » 28 Апр 2013, 14:19

Владо написа:ок... другото е ок, обаче мини ма м режим, и запази исото /или го намали на 200/, ф/8 е добре, и опитай със скорости 1/125, 1/250... сподели резултата :bchug:

забравих :dummy: ... на 55мм, и е възможно апарата да не иска да автофокусира, та му помогни, може и ръчно :smoke:

На 55мм. не искаше да фокусира и минах на ръчен фокус. Тия дни ще пробвам с твоята рецепта да видя какво ще се получи :bchug:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от Valentin_Peev » 01 Юни 2013, 9:07

Един въпрос имам. :help: Събрах си добра система на Практика Б, обаче много им калпави затворите на тия тела! Във всеки филм дава някакъв проблем, последния път направо блокира, това е второ тяло, което ми блокира! Та си мислех за нещо по-надеждно. Има преходници от Практика-ПБ към ЕОС и сега в във ФФ се продават няколко филмови ЕОС-а, въпроса е кой да избера? Идеята е да си ползвам старите обективи, щото си ми харесват, да имам две тела под ръка и след време като си взема и ДСЛР Канон, да ги ползвам и на него? И още един вапрос, какъв фотоувеличител да си взема за домашна лаборатория?

Поздрави! :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от Владо » 20 Юни 2013, 22:45

миналата година подарих цяла лаборатория в куфар, руска... що не рече по-рано...
практиката я дай на наско на дондуков да ти я почисти и смаже, и ще пее... ще прескочиш филмовия канон :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от Valentin_Peev » 21 Юни 2013, 10:34

Самооправи се някак си :lol: сега снима без проблем, ама разбрах, че на тия практики затвора си им е проблем и Наско много, много не им се радвал като му дойдат за ремонт :mhihi: Все още не съм се отказал от филмов еос, само имам опасения дали ще му работят меренето и скоростите коректно с тия преходници и обективи. Фокусирането също така ме притеснява.
Поздрави :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от Владо » 22 Юни 2013, 22:56

хвърли едно око по-долу:
http://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance

с две думи, това е работното разтояние от маунта на обектива до сензора/лентата...
правилото е: тела от дадена система закачат обективите от системите под тях, съответно, обективи от дадена система могат да се закачат на тела от системи над тях. Правилото за преходниците е, че са с размер, който добавен към размера на работната отсечка на системата, дават работната отсечка на обектива.
ВСИЧКО ПО-ГОРЕ е за да имаш фокус на безкрайност.... ако не е изпълнено, нямаш :!: ... ако повишиш растоянието, то все едно си закачил макро-пръстени... те нямат фокус на безкрайност.
от горната таблица, разликата между практика б и канон фд е 2 мм... толкова трябва да ти е преходника :!: , за да имаш фокус на безкрайност с обективи пр б към канон фд тела...
има и преходници от канон еф, еф-с към обективи пр б /виж тук: http://www.owens-photography.com/praktica-b-pb-mount-adapter/ /
меренето е друга тема, и трябва да си намислиш канон тялото и да търсиш инфо ... канон не са ми интересни, и никаква насока нямам :mrgreen:

успех :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от intention » 05 Окт 2013, 18:22

Здравейте!
Като абсолютен новобранец в DSLR фотографията се ровя из нета за всичко което може да ми помогне и открих интересно четиво с доста инфо събрано и обяснено на човешки език пригодно за уши незапознати с терминологията(все още).

http://www.creativephotobook.co.uk/content.html
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.02.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i Touring

Re: Първи стъпки към по-добрите снимки

Мнение от noother » 23 Окт 2013, 11:07

Здравейте! От много скоро се хванах и аз да чета и да снимам. Използвам Pentax K100D, като китов, ама по-добър Sigma Zoom Master 35-70, и стар телеобектив Pentax 70-200. В момента разглеждам и разни нормални и широкоъгълни обективи. Всичко е без грам софтуерна намеса.
[img]http://www.picbg.net/u/61540/57043/731614.jpg/img]
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към BMW арт фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook