Проблем - пръскалото на задното стъкло

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Проблем - пръскалото на задното стъкло

Мнение от xdriver » 26 Фев 2010, 22:28

Здравейте, колеги,
Вчера се опитвам да измия задното стъкло с чистачката, но в огледалото виждам, че цялата течност се излива в багажника. На някой случвало ли му се е подобно нещо? Предполагам, че нещо е запушено, но все пак първо исках да попитам колегите тук дали мога да се справя сам със ситуацията или да ходя да я оправят "специалисти". Благодаря предварително за предложенията и прогнозите!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Проблем - пръскалото на задното стъкло

Мнение от BMW120 » 26 Фев 2010, 22:50

При мене също е така ама чак пък в багажника...
При мене не бачка и го разчовърках с една игла и почна да цъцка по малко и пак спря...не мога да разбера кво става
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 428
Регистриран на: 24.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '13 Bmw F10 520d

Re: Проблем - пръскалото на задното стъкло

Мнение от Man0Lov » 27 Фев 2010, 9:22

На един приятел на Ауди-то по същия начин не работеше пръскалото и целия багажник във вода. Разглобихме няколко кори и видяхме, че маркучето се е извадило. Така, че проследи маркуча и виж да не се е извадил. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Проблем - пръскалото на задното стъкло

Мнение от da6ip » 27 Фев 2010, 10:56

извадило ти се е маркучето, най-вероятно заради замръзнала пръскалка. разглабяш си спойлера или там каквото е, наденваш обратно маркучето на пръскалката и си готов. при мен беше работа за 10 минути :yes:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Проблем - пръскалото на задното стъкло

Мнение от da6ip » 27 Фев 2010, 11:05

и между другото недейте да ги ръчкате тея пръскалки с игли - те няма от какво да се запушат толкова, а и при положение че вече ви изтича течността от другаде, дори и да "отпушите" пръскалката нищо няма да се оправи. много по-вероятно е да повредите самата пръскалка, и тогава само нова ще оправи този нов проблем.

казвам го това защото мойта е точно така наполовина счупена от предишния и стопанин и башмайстор, а това явно не му беше решило проблема защото като я взех и маркуча си беше изваден и течността си изтичаше отдругаде.

като погледнах няколко други такива коли и забелязах че поне на половината е точно по тоя начин счупена пръскалката. явно не е мислена да бъде ръчкана с игла и се чупи лесно. резултата е че водата не се разпръсква по стъклото както е по дизайн, а се излива направо на струя надолу по стъклото. в резултат на това ми трябва 3х повече време и може би 5х повече течност да си измия задното стъкло, което не е най-приятното и безопасно занимание докато човек кара нанякъде.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Проблем - пръскалото на задното стъкло

Мнение от BMW120 » 27 Фев 2010, 11:31

E добре де а с кво да го ръчкам като не се отпушва, а почва да тече след като го поразръчкам...
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Проблем - пръскалото на задното стъкло

Мнение от da6ip » 27 Фев 2010, 17:00

ми ако разбирам правилно че ти тече течност от другаде:

1. най-напред разглоби там каквото има, така че да наденеш маркучето, а не да си тече и отдругаде, и освен това и от пръскалката

2. ако наистина пръскалката е запушена с нещо, я продухай отвън навътре, така че да излезе боклука изцяло от системата. примерно с въздух под налягане, или свали пръскалката и на чешмата, нещо такова. все ми се струва че ако само се вкара навътре с игла, той пак ще тръгне навън и ще запуши.

3. и ако се запушва с боклуци, значи сигурно има проблем с филтъра в резервоара - на Е60 резервоарите и филтрите са зад предната броня, и се достигат отвътре на калника, и който е влизал там казва че са ужасно устроени и трябва профилактично да се почистват. при теб не знам къде са, но можеш да погледнеш дали там не е причината за боклуците.

мисълта ми с две думи е да се реши проблема изоснови, а не да се борят симптомите, и освен това ако ще борите симптоми да знаете че тея пръскалки се чупят и после е неприятно, а и мойта примерно е 23 евро в германия, някак си е тъпо да се дават излишно тея пари.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Проблем - пръскалото на задното стъкло

Мнение от xdriver » 28 Фев 2010, 15:16

Да, най-вероятно маркуча се е откачил. А някой да има идея как се сваля онзи спойлер над задното стъкло, под който всъщност се намира маркуча? Че не ми се импровизира :)

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 12.12.2009
Местоположение: Bs
Пол: Мъж
Кара: M3 E46

Re: Проблем - пръскалото на задното стъкло

Мнение от foxi 77 » 28 Фев 2010, 21:40

Сваляш само отватре пласмасата в горната част от вътре на багажника,на щипки е.Маркучето е на клик връзка,сигурно е излчзло :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 26.06.2009
Местоположение: Sofia
Кара: BMW Х5 3.0D, E53, 2006
Мечтае да кара: колело

Re: Проблем - пръскалото на задното стъкло

Мнение от Extravaganza » 01 Мар 2010, 10:39

Аз до скоро имах същия проблем, оказа се, че това е срещан проблем при Х3, отиваш в първия сервиз, свалят ти спойлера и ти закачат маркуча ;)
Изображение

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook