Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от da6ip » 26 Фев 2010, 12:39

Заглавието казва всичко. И знам че с маркуча мога да пробвам и пред блока :mhihi:

По-интересно е дали има мивка където може да се дигне колата, или канал някакъв?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 1.11.2005
Пол: Мъж

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от tdrome » 26 Фев 2010, 12:48

Ето тук може и не само отдолу. Момчето се казва Жоро, мивката е в един гараж на горното ниво там кадето е кръгчето е входа. Мисля, че взимаше 12лв човека чисти невероятно.

http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=b278 ... 8e1b&tip=1
BMW POWER

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от Mollov » 26 Фев 2010, 12:59

Ако си от София, има една добра автомивка между Люлин 8 и Люлин 9... на ъгъла на ул "Ген. Асен Николов" и ул. "Крим". Машинното миене (четки) има към програмата и измиване отдолу... няколко дюзи са, мие супер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от MaXimal » 26 Фев 2010, 13:59

Ако те устройва четки - на почти всяка бензиностанция където има четки има опция за изпръскване отдолу.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от da6ip » 26 Фев 2010, 15:14

мерси за всички идеи. от София съм, но предпочитам да не я минавам на четки отгоре. има ли вариант да мина през мивката само с долните четки включени?

иначе остава което tdrome предложи, освен ако и там не става дума за машина която отдолу я измива?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от xerial » 26 Фев 2010, 15:32

И аз съм си мислел по тоя въпрос и на ОМВ има такава програма, но и аз не искам четки и май варианта е нормална мивка на параструйка и след това на четки иначе от тая мърсотия четките могат доста сериозно да надраскат колата.
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от MaXimal » 26 Фев 2010, 15:45

Сигурно има някаква опция само за плакнене...
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от Mollov » 26 Фев 2010, 16:22

da6ip написа:мерси за всички идеи. от София съм, но предпочитам да не я минавам на четки отгоре. има ли вариант да мина през мивката само с долните четки включени?


То отдолу не са четки... поне на мивката, за която говоря.... дюзи под високо налягане са, няколко.... и свалят всичко... с препарат, както си му реда... а и веднъж да минеш на читави четки (то даже не са четки, ами са някви силиконови "перки") не е голям зор... нищо няма да й стане, поне на тази мивка за която аз говоря... за по-сигурно й удряш една пароструйка предварително и като е чиста колата четките после няма каква мръсотия да й напляскат по боята.

P.S. Не знам за автомивка, която мие само отдолу... т.е. с единична програма за целта... иначе ако човек е търпелив и му се занимава, с пароструйката може да свърши работа... с желание и заигравка...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 1.11.2005
Пол: Мъж

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от tdrome » 26 Фев 2010, 17:13

da6ip написа:мерси за всички идеи. от София съм, но предпочитам да не я минавам на четки отгоре. има ли вариант да мина през мивката само с долните четки включени?

иначе остава което tdrome предложи, освен ако и там не става дума за машина която отдолу я измива?


Естествено че не, какви четки даже немога да повярвам, че тук има хора който се сещат за такива места. Не си ли пазите колите поне малко? Ако идеш при този човек ти гарантирам, че поне 15 минути ще седи в канала под колата и няма да повярваш както ще изтече. Аз тази зима 3-4 пъти вече я мих отдолу мойта. А и както казах човека си знае работата, не искам дап равя реклама но от няколко години на сам само той ми мие колите.
BMW POWER

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d
Детайли за колата: 520d 177p.s. E60

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от sinbad0 » 26 Фев 2010, 17:31

Най добре е човек да я мие,защото отдолу има разни датчици по изпускателната система и може да се скапе нвщо,аз затова пароструйка на мотора не правя...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от BMW120 » 26 Фев 2010, 17:47

tdrome написа:Ето тук може и не само отдолу. Момчето се казва Жоро, мивката е в един гараж на горното ниво там кадето е кръгчето е входа. Мисля, че взимаше 12лв човека чисти невероятно.

http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=b278 ... 8e1b&tip=1



Пич кажи ми моля ти се адреса за да го намеря, на мене офиса ми е в тоя район и искам да си я измия....
На картата дето си пуснал не виждам никакви кръгчета :)
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от da6ip » 26 Фев 2010, 18:13

ок, мисля че за голямото пролетно чистене "човека" е човека, а след това ако се наложи - мивката със дюзите, ама преди това една хубава пръскалка (май пароструйката е друго нещо) за всеки случай

tdrome, прати верно някакъв телефон на човека, че първия път като отворих картата, и кръгчето беше до Лъвов Мост, а сега втория път е пред Военна Болница :dunno: мерси :yes:

и сега да ви се оплача - зареждах преди няколко дни сутринта на ОМВ на Цариградско Шосе посока Пловдив на изхода на София, и един от служителите там решил да ми измие прозорците и фаровете. Дотук добре, ама познайте какво: гледам си днеска колата отпред, и под двата фара, по цялата дължина на фаровете има драскотини по боята от шибаното му перо!!! ЗАБРАНЯВАЙТЕ ИМ НА ТИЯ ДА СЕ ДОБЛИЖАВАТ ДО КОЛИТЕ :ranting: :ranting: :ranting: Ще я огледам утре на светло и за други следи от тази "услуга" ама не ми се мисли направо
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от BMW120 » 26 Фев 2010, 18:28

На мене пък ми излиза че е около гешов и българия хахаха

Аз съм го замислил така...сега искам да изчистя отдолу и да изпера всичко вътре, а другия или по другия месец да отида при Десо в Габрово да ми я пастира и полира....
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от xerial » 26 Фев 2010, 18:33

И на мен ми излиза до Медицинска Академия точно над ДСК банка :mhihi:
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от lusienk » 26 Фев 2010, 19:06

Според мен е още рано да си почистваме основно колите. Зимата има още да ни изненадва.Мойте седалки са целите на петна , но ще изчакам да стане поне Април за да ги пера, същото се отнася и за солта под купето,
Иначе не е лошо да разберем къде найстина се намира тази автомивка. На картата при мен излиза на входа на военна болница.
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook