Вериги от плат в Практикер за 80 лв - някой пробвал ли ги е?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Вериги от плат в Практикер за 80 лв - някой пробвал ли ги е?

Мнение от da6ip » 17 Фев 2010, 15:08

Минах през Практикер миналата седмица - има едни платнени вериги за по 80 лв., гръцки според продавача.

Изглеждат като платнени калъфи за гумите, черни с напречни жълти ленти, пришити към черния калъф за по-добро сцепление. Изглеждат ми абсолютно солидни, практични, обмислени и здрави. Има различни размери, за по-"нормалните" размери гуми стават. (Това не са Аутосокс веригите - те са по 150 лв).

Някой пробвал ли ги е тези вериги от Практикер и какви са впечатленията?

Освен това някой успя ли да пробва Аутосокс тази зима на сняг?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Вериги от плат в Практикер за 80 лв - някой пробвал ли ги е?

Мнение от lusienk » 17 Фев 2010, 15:59

Бях пуснал една тема декември месец "текстилни вериги за сняг". Там можеш да прочетеш няколко мнения.
Аз си поръчах Аутосокс, но се оказа , че моя размер били свършили. Преди 2 седмици търсих в Практикер Люлин от веригите , които споменаваш , но и те бяха свършили.
По клипчетата, които изгледах из интернет , мисля , че вършат работа.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 19.02.2004

Re: Вериги от плат в Практикер за 80 лв - някой пробвал ли ги е?

Мнение от DICH » 17 Фев 2010, 18:41

Миналата седмица, като падна големия сняг, реших да направя няколко теста тъй като имам аутосок вериги. Значи разликата беше, без тях не успях да изкача 14 % наклон дори стигах само до средата на наклона.След като монтирах текстилните вериги го изкачих и то с доста добро сцепление. Според мен извода е, че не можеш да минеш оттам от където минаваш с металните вериги, но все пак проходимостта се увеличава чувствително и все пак се монтират много лесно и не издават шум.Моите вериги струваха 145 лева.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Вериги от плат в Практикер за 80 лв - някой пробвал ли ги е?

Мнение от lusienk » 17 Фев 2010, 18:57

DICH написа:Миналата седмица, като падна големия сняг, реших да направя няколко теста тъй като имам аутосок вериги. Значи разликата беше, без тях не успях да изкача 14 % наклон дори стигах само до средата на наклона.След като монтирах текстилните вериги го изкачих и то с доста добро сцепление. Според мен извода е, че не можеш да минеш оттам от където минаваш с металните вериги, но все пак проходимостта се увеличава чувствително и все пак се монтират много лесно и не издават шум.Моите вериги струваха 145 лева.

:yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Вериги от плат в Практикер за 80 лв - някой пробвал ли ги е?

Мнение от xerial » 17 Фев 2010, 19:37

DICH написа:Миналата седмица, като падна големия сняг, реших да направя няколко теста тъй като имам аутосок вериги. Значи разликата беше, без тях не успях да изкача 14 % наклон дори стигах само до средата на наклона.След като монтирах текстилните вериги го изкачих и то с доста добро сцепление. Според мен извода е, че не можеш да минеш оттам от където минаваш с металните вериги, но все пак проходимостта се увеличава чувствително и все пак се монтират много лесно и не издават шум.Моите вериги струваха 145 лева.



Така малко и аз да споделя, не точно за текстилните вериги но мин седмица когато заваля така повечко сняг около 35-40см беше паднал в Драгалевци, където пренощувах. изринах си около колата малко по-напред ама никав шанс.... 5 м и толкова повече не може а и там не минават да чистят( все пак вс са тарикати с джипики :mhihi: ) . Нямах мн избор и слязох до ОМВ на Бояна да си купя вериги и най-лошото, е че не очаквах да струват 140лв :shock: верно някви Коениг за 17ки ама все пак... НО като ги сложих нямаше никакви проблеми и си умрях от кеф минах през ебати преспите! Предлагаха ми течни вериги които предвидливо сметнах че няма да ми свършат работа , така че незнам вериги ли са мисля че металните са избора :yes:
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Вериги от плат в Практикер за 80 лв - някой пробвал ли ги е?

Мнение от Alexch » 17 Фев 2010, 22:10

Някой ще сподели ли как се монтират текстилните вериги? Ако се слагат лесно, явно са добър вариант.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Вериги от плат в Практикер за 80 лв - някой пробвал ли ги е?

Мнение от da6ip » 17 Фев 2010, 23:13

тези в Практикер са буквално като калъф около самата гума, по грайфера, като отвън и отвътре са с яки ластици да не се изхлузват.

заставаш до колата, нахлузваш калъфа на гумата, отвсякъде само не отдолу (естествено), след това преместваш колата 50 см. напред (или превърташ гумата ако буксува), нахлузваш останалата част от калъфа и си готов. няма връзки, катарами, ремъци и т.н.

за Аутосокс мисля че е по-различно, но те си имат уебсайт - виж там.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.10.2009

Re: Вериги от плат в Практикер за 80 лв - някой пробвал ли ги е?

Мнение от simobg » 18 Фев 2010, 13:31

И аз съм много доволен от Autosock-a.

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook