След изтичане на гаранцията на автомобил

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от xdriver » 15 Фев 2010, 10:32

Здравейте, колеги,
Имам следния въпрос, чийто отговор не успях да открия. Когато купувах колата от Мкар, ми казаха,че след като ми изтече гаранцията, ако поддържам колата при тях - смяна на масла, ремонти, и изобщо всичко що се отнася до нея - при възникнал голям проблем /например скоростна кутия, турбо и мн. други/ ще ми го оправят гаранционно, и това е шанс, от който мога да се възползвам само веднъж. Т.е. при малки проблеми по-добре да си платя, а да си пазя този "шанс" за нещо по-сериозно. Това според вас истина ли е или просто се опитват да ме накарат да ходя само при тях. Ако не е истина, не бих се възползвал винаги от услугите им, защото както бях споменал в предна тема, ми взеха 190 лв за смяна на летни със зимни гуми, което ми се струва меко казано нереално. Да не говорим, че когато ги сменях колата беше още в гаранция. Благодаря на тези, които ще се отзоват!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от lusienk » 15 Фев 2010, 10:33

Ако не го видиш писменно , за мен това са само празни обещания.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от MaXimal » 15 Фев 2010, 11:05

Принципно някой неща имат повече от 2 години гаранция. Но ако ти се счупи нещо след като е свършила гаранцията се иска разрешение от БМВ АГ дали да ти покрият напълно ремонта или наполовина - поне така знам аз.

А за гумите... те нямат нищо общо с гаранцията.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от xdriver » 15 Фев 2010, 22:17

Това за гумите го казах като пример за високите цени, и ако това с тази "гаранция" е баламосване, не бих се възползвал от услугите им. А както колегата каза, нямам нищо в писмена форма, просто обещание.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 25.04.2007
Местоположение: Plovdiv

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от koko29 » 15 Фев 2010, 22:59

lusienk написа:Ако не го видиш писменно , за мен това са само празни обещания.


Ако го искаш в писменна форма и мислиш, че е празно обещание защо не пуснеш един майл на някой дилър или на БМВ Б-я? Има такава гаранция, но ако отговаряш на определни условия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: UK
Кара: от грешната страна

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от martoto » 16 Фев 2010, 3:00

Мисля, че макар и само на теория, има такъв вариант. При сериозна повреда, която не е в следствие на износване от експлоатация а фабричен дефект (обикновенно масов за модела) е възможно BMW да поемат пълните или поне част от разноските по ремонта. Обаче, това не може да се приема като "удължена" гаранция, защото има няколко условия. Например, автомобила трябва да има пълна сервизна история и да е подържан и ремонтиран само в оторизирани дилъри; сервиза който установи дефекта трябва да потвърди, че това е фабричен дефект, а не следствие на нормална или погрешна експлоатация; трябва да се прати запитване до BMW и те трябва на свой ред да признаят това становище, и да заплатят разходите за ремонт. Очевидно е колко условности има в тая схема и че реално при такъв случай собственика няма никакви права и може само да се надява на късмет всичките тия предпоставки да бъдат изпълнени за да може да се задвижи тази процедура. Не ми се вярва колегата да получи писмено обещание за такъв тип гаранция.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от xdriver » 16 Фев 2010, 12:01

Благодаря, колеги :)
Сега вече схванах за какво става въпрос.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от da6ip » 16 Фев 2010, 15:06

martoto написа:Мисля, че макар и само на теория, има такъв вариант. При сериозна повреда, която не е в следствие на износване от експлоатация а фабричен дефект (обикновенно масов за модела) е възможно BMW да поемат пълните или поне част от разноските по ремонта. Обаче, това не може да се приема като "удължена" гаранция, защото има няколко условия. Например, автомобила трябва да има пълна сервизна история и да е подържан и ремонтиран само в оторизирани дилъри; сервиза който установи дефекта трябва да потвърди, че това е фабричен дефект, а не следствие на нормална или погрешна експлоатация; трябва да се прати запитване до BMW и те трябва на свой ред да признаят това становище, и да заплатят разходите за ремонт. Очевидно е колко условности има в тая схема и че реално при такъв случай собственика няма никакви права и може само да се надява на късмет всичките тия предпоставки да бъдат изпълнени за да може да се задвижи тази процедура. Не ми се вярва колегата да получи писмено обещание за такъв тип гаранция.


+1
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от BMW120 » 16 Фев 2010, 19:33

martoto написа:Мисля, че макар и само на теория, има такъв вариант. При сериозна повреда, която не е в следствие на износване от експлоатация а фабричен дефект (обикновенно масов за модела) е възможно BMW да поемат пълните или поне част от разноските по ремонта. Обаче, това не може да се приема като "удължена" гаранция, защото има няколко условия. Например, автомобила трябва да има пълна сервизна история и да е подържан и ремонтиран само в оторизирани дилъри; сервиза който установи дефекта трябва да потвърди, че това е фабричен дефект, а не следствие на нормална или погрешна експлоатация; трябва да се прати запитване до BMW и те трябва на свой ред да признаят това становище, и да заплатят разходите за ремонт. Очевидно е колко условности има в тая схема и че реално при такъв случай собственика няма никакви права и може само да се надява на късмет всичките тия предпоставки да бъдат изпълнени за да може да се задвижи тази процедура. Не ми се вярва колегата да получи писмено обещание за такъв тип гаранция.



Демек няма да получи нищо
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от MaXimal » 16 Фев 2010, 19:45

Има колега от форума който се е възползвал от частично заплащане на ремонт след свършване на гаранцията. Нека той сподели как стоят нещата.


А сега се сетих, че също зависи колко пъти колата е влизала в сервиза и т.н. - ако колата е била по-малко проблема имаш по-голям шанс да ти заплатят ремонта след свършване на гаранция.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от alx » 17 Фев 2010, 0:00

това което ти предлагат е рекет... недокументируем рекет.

факта е, че като ти излезе колата от гаранция е много "сиво" какво биха оправили на добра воля.

по принцип скъпи неща които се трошат след като е свършила гаранцията могат да бъдат поправени "гаранционно" само с одобрението на бмв аг... а твой "адвокат" за такова оправяне е дилъра. те могат да кажат че по тяхно осмотрение проблема е сериозен и е бил "заложен" преди да изтече гаранцията и затова трябва да се оправи гаранционно, а могат и да кажат че не мислят че е за гаранционно обслужване.

по принцип всеки дилър може да пледира твоя случай... и да представи документи за редовна подръжка на колата ти (които или те имат или ти им даваш ако си я правил извън веригата на бмв).

аз ако съм на тебе, ще си купя колата откъдето мога да я взема най-изгодно, пък после ще си я подържам където... ми е най-изгодно а като се строши след гаранцията тогава ще го мисля :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от icog » 17 Фев 2010, 1:03

Аз съм с едно наум. Звучи толкова не в интерес на дилъра, че чак веднага почнахме да гадаем по кой точно начин ще прецакат човека. Ако беше излязло от камор - никой нямаше да коментира. Но май сме с предимно добри впечатления от Мкар и не мисля, че биха си играли така елементарно с клиентите си. Нали знаем колко трудно се гради доверие и за колко точно се губи.

В същия момент е напълно вярно, че няма ли черно на бяло е кофти. Убеден съм, че биха направили кефа на всеки клиент, който дойде за смотан датчик за 100-тина лева. А дали така стои въпроса с турбо, скорости?

Ако съм на колегата ще отида и ще уточня до къде точно се простира тази допълнителна гаранция и какво могат все пак да ми дадат като документ. И естествено ще споделя резултата, тъй като на всички е интересно :D .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от pkw08 » 17 Фев 2010, 20:32

Да това си е политика на самия Мкар. Току що ми беше свършила гаранцията 2009г.(бяха изминали 4-5 мес.) и при посещение при тях установиха,че трябвало да се смени нещо по ел. теглича за ремарке. Аз отказах като обясних,че тази кола никога не е закачала ремарке. Направиха запитване до Германия и порачаха (нещото - неразбрах някаква връзка) и след като частта пристигна ми се обадиха да ме попитат кога ще ми е удобно да отида да сменят частта безплатно въпреки е изтекла гаранцията. Така и стана и сега съм им редовен клиент. Та прав е колегата по-горе доверие трудно се печели лесно се губи, а най добре е после доверието и името ти да работят за теб.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от Leon » 17 Фев 2010, 21:05

Всъщност подобно нещо е в интерес на дилъра - от една страна си пише точки пред клиентите, от друга БМВ му плаща за подобни замени и ремонти, които не са никак евтини. Друг е въпроса доколко играят други взаимоотношения с БМВ и доколко на дилъра му се занимава да защитава интереса на клиента си пред производителя.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от msi200 » 17 Фев 2010, 23:02

Това го има и при Мерцедес, Тойота и доста други марки. Обаче да ти го дадат писмено - забрави.
Поемат ти цената(или %) на частта, но труда си го плащаш.
Но мисля, че се отнася само за известни на производителя проблеми. С други думи, те си знаят, че има масов дефект на даден агрегат и ти удължават гаранцията до някакви километри. По този начин си запазват доброто име.
I love the sound of V8 in the morning...

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook