След изтичане на гаранцията на автомобил

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от alx » 18 Фев 2010, 0:14

pkw08 написа:Да това си е политика на самия Мкар. Току що ми беше свършила гаранцията 2009г.(бяха изминали 4-5 мес.) и при посещение при тях установиха,че трябвало да се смени нещо по ел. теглича за ремарке. Аз отказах като обясних,че тази кола никога не е закачала ремарке. Направиха запитване до Германия и порачаха (нещото - неразбрах някаква връзка) и след като частта пристигна ми се обадиха да ме попитат кога ще ми е удобно да отида да сменят частта безплатно въпреки е изтекла гаранцията. Така и стана и сега съм им редовен клиент. Та прав е колегата по-горе доверие трудно се печели лесно се губи, а най добре е после доверието и името ти да работят за теб.


ти не се броиш. това е "рикол" (recall)- поправяне на фабрични бъгове. имаше такъв рикол за тегличите. и след 10 години да им го занесеш- пак ще го свършат без пари защото са били съдени за това, ищеца е спечелил и сега всяка следваща катастрофа породена от този проблем ще им струва много пари... затова - поправят без пари.

идеята на темата е че 6 месеца след като ти свърши гаранцията и ти роди трансмисията дилъра може да каже - "да, има комюнике на бмв аг за този за този проблем, ще я оправиме без пари (за тебе).... или да каже "много си я ръчкал- ето ти една сметка за 5000 евра"...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: След изтичане на гаранцията на автомобил

Мнение от pkw08 » 18 Фев 2010, 7:58

Може и така да е, но все пак всичко си е зарибяване на клиенти и това според мен е нормално. Не ми се вярва обаче да ти дадат писмен документ по темата.

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook