Пропаднах!

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Пропаднах!

Мнение от icog » 08 Фев 2010, 9:53

Честит пореден първи сняг на всички :lol:.

Тази сутрин в старанието си да се засиля, че да изкача баира пред нас влязох в канавката на заден :lol:. Ситуацията е, че задните ми гуми са във въздуха, колата е опряна на прага пред тях. Предните въртят ама на място, явно тежестта е отишла назад и няма никакво сцепление.

Изображение

Изображение

Изображение

Под задните гуми има една педя въздух.

Някой да има идея? Някакви подлагания на дъски, повдигания по някакви схеми? Ония с паяците няма да искат да дойдат, няма да могат да се качат след това. Колата е долу на равното, но после следва един приятен наклон, който се качва само с 4х4.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 8.04.2004
Местоположение: Sofia

Re: Пропаднах!

Мнение от S_GonzaLes » 08 Фев 2010, 10:15

Пробвай да повдигнеш колата с крика и да подложиш нещо под колелата за да не е подпряна, защото дория някой да дойде да те дръпне може да направиш беля. Пробвай с дъски или несхто такова под колелата за да издрапаш.
Успех Колега :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Пропаднах!

Мнение от icog » 08 Фев 2010, 10:27

Ми не виждам как да подложа нещо под гумата, те пружините са разпънати до край и каквото и да сложа няма да докара сцепление без да приберат. По някаква схема трябва да се повдигне цялата задница ама как? То май за офроуд форума е тая тема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Re: Пропаднах!

Мнение от nuke » 08 Фев 2010, 10:44

Това което ми идва наум е да събереш десетина юнаци да надигат и бутат. Можеш да пробваш и да насипваш нещо под задницата но явно с 1-2 кофи няма да стане...

Пробвай и да разринеш под предните гуми и/или да насипеш пясък/сгурия - може и да излезе.

Кофти тръпка...

а как ти въртят и предните?

Х-Драйв?
Последна промяна nuke на 08 Фев 2010, 10:47, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 8.04.2004
Местоположение: Sofia

Re: Пропаднах!

Мнение от S_GonzaLes » 08 Фев 2010, 10:46

не можеш ли да сложиш крика и да повдигнаш на самия носач, първо от ляво после от дясно ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Пропаднах!

Мнение от icog » 08 Фев 2010, 10:55

Какви юнаци, тука сме аз, един пазач и баира :D. Май ще пробвам да повдигам с крика и да насипвам под гумата, само трябва да открия де имаше пясък, че е ебаси снега. Иначе колата е 530хд.

Ако издиря някой да ме закачи и дръпне мога ли да счупя нещо отдолу?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Re: Пропаднах!

Мнение от nuke » 08 Фев 2010, 11:26

Най-добре насипете под задницата - едва ли ще прецакаш нещо като те дръпнат но има и такава вероятност...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 8.04.2004
Местоположение: Sofia

Re: Пропаднах!

Мнение от S_GonzaLes » 08 Фев 2010, 11:47

Аз не те съветвам да пробваш, че може да удариш нещо в ръба на пордюра, понеже колата ти е опряла на праговете.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Re: Пропаднах!

Мнение от El Diablo » 08 Фев 2010, 11:53

това малко като скрита реклама на Х драив :twisted:

има ли напредък ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Re: Пропаднах!

Мнение от Evelin Cotsev » 08 Фев 2010, 12:26

Ако имате въже за дърпане го натъпчете под предната гума , ама хубаво със сняг отдолу и ако има къде да сложите крика да вдигнете задницата малко та да натисне предницата върху въжето и да направи някакво сцепление да издърпа :roll:
It`s party time !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Пропаднах!

Мнение от icog » 08 Фев 2010, 14:59

Прилагам видео матрял от РЕЗИЛА!

Преди това да кажа, че си счупих крика, опитвайки се да повдигна задницата. Явно му дойде повечко, въпреки че на него пише 1000 кг. Мислех, че двигателят ми е отпред. Явно не е.

Под предните гуми набих колкото можах ситни камъчета от ония дето правят мозайка - пак си превъртаха. Никакъв шанс за повдигане на задницата, а от там и за подлагане на нещо.

Закачих въжето да замеря до къде ще ми дойде колата дето ще ме дърпа и изчистих до асфалт два коловоза, да може да зацепи. И после срам не срам звъннах на кума.

Част 1 - Надеждата пристига:
http://vbox7.com/play:50cdf2b5

Част 2 - Стоманеното въже у* ми да яде:
http://vbox7.com/play:6a1c2b79

Част 3 - Дебело меко въже + две яки момчета + Toyota = к*р за кмета, пак не успя да ме прецака!
http://vbox7.com/play:30669b54

По колата няма никакви поражения - беше опряла точно на стойките за крик, а между нея и пътя - два пръста лед.

Бих желал да изкажа искрени благодарности на г-жа Фъндъкова за абсолютната и невъзможност (въпреки невероятното желание) да почисти снега. Както всички забелязвате, по пътя до нашия блок няма паркирани автомобили, тоест няма извинение за това, че тук снегорин не слиза. Няма извинение и за това, че снегорина дето минава по горната пряка (Панорамен път) допълнително затлачва нашия излаз. И въобще не го е*е.

Ми щом е така я да спретна аз едно леко дело срещу общината. Като няма да ни чистят ще плащаме по-малко такса смет и данък за имота. Тя и кметицата каза, че щели да чистят само "Значимите" пътни артерии, другото нямало как, пара ли не стигали, не можело да се влиза ли... Да е жива и здрава, тъкмо ще я цитирам в съда. Ви е*а номерата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Пропаднах!

Мнение от lusienk » 08 Фев 2010, 15:44

Те и "значимите" пътни артерии не бяха в по-добро състояние. :dunno:
И това е при сняг 25 сантиметра. Ако падне 40-50 ....?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 8.04.2004
Местоположение: Sofia

Re: Пропаднах!

Мнение от S_GonzaLes » 08 Фев 2010, 16:03

Споко, аз като излезнах сутринта около 6:25 на Цариградско имаше само 2 коловоза, а на магистралата само една лента, тепърва срешнах 2 снегорина да ринат посока Център. Положението беше под сяква критика, добре че БМВ-то остана на топло в гаража че иначе и на работа нямаше да мога да ида....
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 4.06.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530D

Re: Пропаднах! - леко разочарован

Мнение от lowlevel » 08 Фев 2010, 16:10

И аз да се оплача. Имам чувството че със старата Е39 3 зими не съм имам такива ядове по снега, каквито имам за 2 седмици с новата си кола. Такова бутане и слагане на вериги не съм преживявал :(

Онзи ден по пътя за Добринище, съвсем спря. Хората покрай мен си минаваха мъжката. Даже една Шкода 120L, спря до мен, попита ме дали искам да ме дръпне, и си тръгна като пич.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Пропаднах! - леко разочарован

Мнение от icog » 08 Фев 2010, 16:37

lowlevel написа:И аз да се оплача. Имам чувството че със старата Е39 3 зими не съм имам такива ядове по снега, каквито имам за 2 седмици с новата си кола. Такова бутане и слагане на вериги не съм преживявал :(

Онзи ден по пътя за Добринище, съвсем спря. Хората покрай мен си минаваха мъжката. Даже една Шкода 120L, спря до мен, попита ме дали искам да ме дръпне, и си тръгна като пич.


Туй щото си забравил Х-а между 530 и D :lol: . В милата родина няма място за ексцентрични експерименти, вземай 4х4 па и вериги може да му сложиш. Белким закараш детето до детската. А, ти чак на Добринище искаш да ходиш. До Австрия се стига по-лесно :lol: .

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook