e65 или А8

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 30.06.2008

e65 или А8

Мнение от Mr.Iliev » 25 Яну 2010, 18:04

Здравейте момчета изправен съм пред проблем който немога да реша. Та предполагам подсещайки се от заглавието става дума за избор между 7-цата и А8-ка (дизел и двете използвани около 100 000км). Ориентирал съм се към Facelift-a и на 2-те марки, но немога да избера точно коя за кубиците няма значение. Четох доста за турбини, комънрейли, окачвания и какво ли още не и чужди и нашенски форуми, но информацията е доста стара. Във свеки сервиз различно казват. Уж частите за БМВ-то били по-скъпи и това го смятам като минус. Вярно, е че при покупка на такава кола за части и поддръжка не се пита ама все пак да съм наясно с какво се захващам. Та моля ви абстрахирайте се, че сте кръвни фенове на марката и ми помогнете в избора знам, че доста от вас са в сферата на автомонтьорството или имат такива познати. Всяка информация ми е от полза и моля не спамете. Благодаря ви предварително!

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: e65 или А8

Мнение от absix » 26 Яну 2010, 6:00

Такава тема на БМВ форум е безмислена...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Re: e65 или А8

Мнение от stilko » 26 Яну 2010, 6:55

Не е безсмислена (така се пише правилно) ;) Колегата предполагам, че е пуснал такава тема и в Ауди форума. Сравнявайки двете теми може да добие представа и за двата автомобила. Това зависи и от хората, които пишат в темата естествено. Успех с убеждаването на колегата да си купи БМВ (или както предполагам, ще плюете по аудито) :)

П.С. Ако аз се бях ориентирал към този клас автомобил щях да избера S-класа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: e65 или А8

Мнение от Koliu » 26 Яну 2010, 9:57

absix написа:Такава тема на БМВ форум е безмислена...


Според мен не е безсмислена - лично аз м/у 7-а серия и А8 бих избрал А8 :
1. По сдържан и стандартен дизайн.
2. Много по-добро и логично обслужване на отделните системи (7-а серия се явява опитното зайче за I-drive и има доста нелогични неща)
3. Бих се замислил за 7-а серия само при V8 бензин(имаме такава от 5 години сега е на 300 000+ км :) )- просто FSI на Ауди е на светлинни години. При дизела нещата са почти на кантар, макар, че на бмв 6-цил. дизел също е по-добър(по-бърз, по-икономичен, мо-малко трака) от 3.0 TDI. За 8-цилиндорв дизел - няма смисъл - изключително скъпа поддръжка - огормен въртящ момент и тук идва 4. (най-важното за мен) - таква лизмузина със задно... не смятам, че е удачно (от опит казвам) - има достатъчно дълга зима в БГ, за да си заслужава quattro-то. както x-drive и 4 matic(само за пример S-class с 4matic за 4 години губи от цената си с 7% по-малко отклокото без, а при цена от 100k EURO си е доста добра сума...)

В крайна сметка - каквото и да избереш - приготви солидни пари за поддръжка и за какъвто и да било ремнот (а дано да са малко)!
От друга страна фейслифт на 7-а серия е доста по-нечуплив от А8 (и по данни от техн. служби и от практика в БГ)
Успех!
P.S. Сигурен съм, че в АУДИ форум никой няма да ти препоръча 7-a серия - просто навсякъде са деца-фанатици

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: e65 или А8

Мнение от MaXimal » 26 Яну 2010, 10:02

Защо реши, че 7ма серия е опитното зайче, по-точно колегата е написал, че иска фейслифтова, където се предполага, че всички проблеми и недосмислици за решени.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 24.09.2009
Пол: Мъж

Re: e65 или А8

Мнение от Wpb19 » 26 Яну 2010, 10:25

Ако бях на твое място не бих се замислил и за секунда. Веднага щях да се метна в седмака.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: e65 или А8

Мнение от SKISA » 26 Яну 2010, 10:34

бях пред тая дилема преди около 3г. чудех се между 7цата-нефейслифта,8-цата и 5ца. аудито страшно ми харесва и като интериор и като външност. отделно 4х4то за мен е плюс. направих подобно изследване на мнения и питах хора,които карат много такива коли-едните са в НСО ,другите са охраната на Овъргаз. и от двете страни чух мнения за недостатъци и плюсове... направи ми впечатление ,че в овъргаз карат доста 8ци ,но имат много проблеми с колите. непрекъснато нещо сдава и свети и се ходи по сервизи. не че 7цата е идеална кола ,но за нея чух по-малко минуси. също и окачването се оплакваха на аудито. накрая взех 5цата и реших въпроса ,но ако важи със същата сила от тогава мнението на хората-аудито изобщо не е прекрасната кола ,която изглежда. в нсо най-много ми похвалиха стария модел на 8цата ,но той си е стар. казаха ,че ги ползват за пилотни и наистина е адски здраво . карат и доста 5ци като пилотни и също се изказаха с добри думи за тоя модел-говорим за е60.
така че ти решаваш. тук ,естествено ще наклонят везните към БМВ...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: e65 или А8

Мнение от Mollov » 26 Яну 2010, 10:40

Ако говориме за Е65 преди фейса, от зор бих се замислил за ауди-то, ако трябва да избирам само между тия двете... много грозен автомобил... виж facelift-а си е хубава кола... и не мисля, че съдържа много от детските болести за модела... но включването за 4х4 си беше много уместно... въпреки че зависи къде караш и колко....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: e65 или А8

Мнение от pironkov » 26 Яну 2010, 12:10

MaXimal написа:Защо реши, че 7ма серия е опитното зайче, по-точно колегата е написал, че иска фейслифтова, където се предполага, че всички проблеми и недосмислици за решени.

Имаме три 730д 2003 до 2005год. и искам да ви кажа, че спрямо новите коли и това което чета тук 7-цата въобще не е опитно зайче! Даже напротив...толкова здрава кола не съм имал...карам я с 20-ки джанти и 3-години нищо сериозно...
Мен лично модела преди файса повече ми харесва...по агресивна и спортна е...фейса е за пенсионери... :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: e65 или А8

Мнение от galant » 26 Яну 2010, 12:52

Ако говорим за дизайн определено А8-цата не е никак лоша,да не кажа и "по-симпатична" от 7-цата(мое мнение),но съм си привърженик на по-сигурните возила а за мен Ауди НЕ се вписва там.Успех с избора!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 21.01.2009

Re: e65 или А8

Мнение от ashvibe » 26 Яну 2010, 15:24

С Аудито ще те боли много поддръжката. Аз съм твърдо за 7-ка. Качи се покарай и двете и ще видиш колко по-як е 7-ка :smoke:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: e65 или А8

Мнение от optimist » 26 Яну 2010, 15:24

galant написа:Ако говорим за дизайн определено А8-цата не е никак лоша,да не кажа и "по-симпатична" от 7-цата(мое мнение),но съм си привърженик на по-сигурните возила а за мен Ауди НЕ се вписва там.Успех с избора!


Колега за сигурна е сигурна въпросът е че е скучна за каране като се наслушаш на хубавата музика започват да ти правят впечатления някои неща а именно
Возията е доста никаква и въобще не съответства на кола от тоя клас потропва си като актуална 3-ка :winky:
Колата някак е твърде шарена в интериора и доста банална на външен вид
Управлението е доста халтаво в сравнение ,автомата е като слабоумен сравнен със стептроника
ауди имат определено по-скъпа подръжка от кое и да е БМВ в тоя клас.
Единствено и предимство е че са 4х4 което не мисля че е решаващо а и то само по себе си прави колата толко скучна на пътя. Също 3 ТДИ не е достатъчно силен за тая кола и тя си е откровенно бавна в класа си ако да е с алумин навсякъде.
BTw : Минава ми еретичната мисъл за 745д след 2005 но пък отзиви за тоя мотор малко :wave: ако някои има впечатления :wave:
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 30.06.2008

Re: e65 или А8

Мнение от Mr.Iliev » 26 Яну 2010, 15:29

Благодаря за бързата реакция мисля, че избора вече е направен. Возих се в една W-12, при първото малко по-сериозно настъпване компютъра изпищя, че нещо е изгоряло. Дали случайно или не колкото и да ми харесва външния вид на колата смятам, че не е удачна за 2-ра ръка покупка колкото и запазена да е тя. Всъщност това беше бившият автомобил на момчето, което ми показа възможностите му(Сега кара X5 и сякаш това реши казуса). Успехи на всички и отново благодаря!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 820
Регистриран на: 7.06.2006

Re: e65 или А8

Мнение от add1cted » 26 Яну 2010, 15:33

Имам един приятел с А8 4.2 тди и той поне пред мен не се е оплакал, но иначе като цяло и аз съм го чувал негативното мнение за А8-цата и колко се чупели. Що се отнася за седмицата нямам директни наблюдения и най-много още да те объркам. Но аз пиша по друг случай в тази тема - след като си се замислил за втора ръка лимузина защо не погледнеш VW Phaeton. Очаквам да ми се нахвърлите като хиени :mhihi: но нека погледнем обективно на нещата, а не от фанатичната гледна точка както е във всеки автомобилен форум на дадена марка. За парите, които ще дадеш за даденото БМВ или А8-ца ще можеш да вземеш по-нов и на по-малко километри файтон. VW-то не отстъпва по нищо на другите, освен в имиджа на марката от където идва проблема. Чел съм, че техниката е адски здрава, а като поддръжка е малко по-евтин в сравнение с другите в този клас. VW-то също така е 4х4 и дори ако поддръжката не ти е проблем има и нечовешкия двигател 5.0 v10 tdi, но за съжаление се произвежда само до 2005-та година. Също така има и друга позитивна страна на VW-то - рядък е което го прави безинтересен за крадците, друго нещо е че не привлича вниманието (шанса да си намериш колата надраскана е в пъти по-малък), но ако го търсиш за да се разкарваш и "гъзарееш" няма как да те устройва. Предлагам ти преди да отхвърлиш на секундата предложението ми да прекараш поне 30-40 мин в четене, гледане на видеота и сравнение на цени пък после вече ако не ти харесва го задраскай.

ПС: Ако избереш А8 изчакай поне да излезе окончателно новия модел, защото ще паднат цените, а в момента са завишени с надеждата да се изцеди максимума преди новата.
There is no replacement for displacement

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: e65 или А8

Мнение от Alexi » 26 Яну 2010, 15:47

седмицата с бензинов осмак задължително и забравяш за грижи с двигателя .. дизелите са хубави ,ама тя ще е на 300к а ще пише 160 и почват проблемчетата ...

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook