препарат срещу конденз на прозорците?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от da6ip » 16 Яну 2010, 9:46

търсих в целия форум и нищо. единствено някви нанопродукти на Персента БГ ми излизат.

мога да вляза в бензиностанция и да потърся, но искам нещо проверено а и не искам да си мажа колата с боклуци - някой от вас ползва ли препарат от който да е истински доволен, независимо от цената му?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от peters75 » 16 Яну 2010, 12:24

В един от последните броеве на AUTO BILD много хвалиха зимната гама продукти на SONAX .Марката си е квалитетна и предлага много продукти: има и спрей против изпотяване,размразител,вакса за уплътнения и секви щуротии.Не съм ги ползвал,но мисля че ще останеш доволен - все пак си е немска работа. УСПЕХ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от LUCIFER'S » 16 Яну 2010, 14:28

da6ip написа:търсих в целия форум и нищо. единствено някви нанопродукти на Персента БГ ми излизат.

мога да вляза в бензиностанция и да потърся, но искам нещо проверено а и не искам да си мажа колата с боклуци - някой от вас ползва ли препарат от който да е истински доволен, независимо от цената му?


няма отърване... :|
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от Huku » 16 Яну 2010, 14:33

Какъв е тоя конденз по прозорците - нали си пускате парното/климатика???
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от Stanchev » 16 Яну 2010, 16:05

Huku написа:Какъв е тоя конденз по прозорците - нали си пускате парното/климатика???

на вътрешна циркулация се запотяват стъклата.
то си пише и кога да се използва...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от da6ip » 16 Яну 2010, 16:06

пускам го естествено ама явно понеже е комби с голямо пространство вътре и на задните врати прозорците и най-задните след С-колоната се запотяват.

освен това мразя да ми духа горещ въздух в лицето и като намаля силата или температурата на климатика и веднага плъзва някъв конденз по краищата. не съм го срещал с такава сила тоя проблем в други коли и се дразня.

да не говорим че под най-задните прозорци в багажника имам едни огромни решетки за въздух ама не разбирам не работят ли, аз ли не съм ги пуснал... ??

колеги пишете дали има някакво решение преди да съм се юрнал за ония наноистории!! а ако някой нано-дилър ме спонсорира мога да му тествам продуктите тука във форума!! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от da6ip » 16 Яну 2010, 16:20

Stanchev написа:
Huku написа:Какъв е тоя конденз по прозорците - нали си пускате парното/климатика???

на вътрешна циркулация се запотяват стъклата.
то си пише и кога да се използва...


сега пак погледнах упътването за да се уверя - много рядко пускам вътрешната циркулация на въздуха, най-вече ако чакам зад някой миризлив камион на светофара. така че от това не е. освен това в и-драйва където се регулират трите струи въздух (стъкла, горна част на тялото и крака), съм пуснал стъклата да са на максимална сила. така че всичко е както трябва и въпреки това имам повече конденз отколкото смятам че е нормално.

смятате ли че ако включвам на автоматичен режим ще има осезаемо подобрение, не съм сигурен дали при такъв режим климатика предварително изсушава въздуха който идва отвън??
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от Stanchev » 16 Яну 2010, 16:36

в такъв случай вярваме, че ако си сменяш по-често филтъра на купето, то този проблем ще изчезне ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от gkgeorgiev » 16 Яну 2010, 16:58

И аз имам този проблем, но при мен е ясно, аз почти винаги карам с циркулация, щото в тея задръствания винаги някой ще ми вкарва изгорели газове във вентилацията. На OMV има против изпотяване на Sonax ама не съм го пробвал. Предполагам, че като покрие стъклата с някакъв слой, то помага да не задържа капките вода и те да се спускат по стъклото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от da6ip » 16 Яну 2010, 17:17

според и-драйв филтъра на купето ми има още 30 хил. км. и не мисля че съм я карал в такъв прахоляк че да се задръсти. ще го отворя все пак да видя какво е положението.

ще го видя и това на сонакс колега

някой пробвал ли е нанопродуктите? помня само че лусиен беше мазал отвън стъклата със добър резултат, ама отвътре?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от Stanchev » 16 Яну 2010, 17:31

прати много поздрави на ай драйва :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от peters75 » 16 Яну 2010, 19:09

В последните броеве на AUTOBILD много хвалят продуктите на SONAX.Не съм го пробвал лично,но си е марка и предполагам ще свърши работа.Имат и много други глезотии-размразител,вакса за уплътнения и много други.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 21.05.2006
Местоположение: madrid
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от stoni » 16 Яну 2010, 21:01

не карай на затворено ,и мойте се изпотяват като включа вьтрешната и дера на вьншна
кьв е проблема като си на отворено карах един Сеат а той се оправяше само на климатик така че няма смисьл от препарати, а за нано продуктите не сьм доволен само трьшкаш лев за нищо
говоря за отвьнка и не си струва харча

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от Dimitroff » 16 Яну 2010, 21:16

peters75 написа:В последните броеве на AUTOBILD много хвалят продуктите на SONAX.Не съм го пробвал лично,но си е марка и предполагам ще свърши работа.Имат и много други глезотии-размразител,вакса за уплътнения и много други.


В Баумакс или Практикер гледах миналата седмица, че имаше продукт на SONAX срещу запотяване на стъкла.
Не съм сигурен в кой магазин го гледах обаче.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от Mollov » 16 Яну 2010, 21:17

Слагай филтри с активен въглен, който (уж) успява да филтрира това-онова... пък и използвай активната рециркулация т.е. по собствена преценка да включва вътрешна/външна циркулация...

Иначе ако е читав филтъра, подобно изпотяване не трябва да има... :) А че се задръства бързо - няма спор... в София за нула време може да стане на нищо.

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook