Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от MaXimal » 05 Яну 2010, 12:50

Интересно ми е защо всички сравняват М3/М5, че дори и порше(доколкото разбрах не кайен) с Х6?!

Според мен идеята на БМВ за Х6 е, че има хора които искат да карат спортно ориентирана кола(3ка купе примерно), но нещо винаги им пречи, я от практична гледна точка, я от някаква друга - и ето появява се Х6, което хем е спортно изглеждащо, хем е по-практично от някое нормално купе.


П.С. сега очаквам да се заядате колко практично и удобно(отпред е ясно, че е добре става дума задните седалки) е Х6. Преди да зададете тоя въпрос помислете колко практично е 3ка купе примерно. Не за всички е важно колко е голям багажникът.

П.С.2 Х6 е с 37мм по-нисък заден таван от еС класа и 23мм по-широка седалка от на еС.


П.С.3 И все пак темата беше за TopGear и гаврите към БМВ, а не за маркетинговата концепция на БМВ и мнението ви за Х6.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от X5 E70 » 05 Яну 2010, 13:29

flame написа:
galant написа:Абе нали знаете,който плаща той поръчва музиката,кво се чудите,утре могат да кажат че и Голф 6 с летни гуми с ДОТ 2003 е по-проходим и от Х6 със зимни гуми и вериги.

Ееееее, чак пък толква... :confused: Все пак бюджета на Ауто Билд не зависи от кефа на някой производител. Или с прости думи - те са най-големите, хората им имат доверие и ако се разбере, че слугуват на някой изведнъж ще се сринат ;) И тва все пак е Германия :mrgreen:


Autobild са собственост на ВАГ Груп така че не очаквай безпристрастност
Аман от платена ,,журналистика,,

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10478
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от Leon » 05 Яну 2010, 13:31

ТГ е шоу, в него няма нищо сериозно, всичко се обръща на шеги и закачки, а водещите никога, ама никога не са крили, че пристрастни и казват своето собствено мнение за колите, т.е. са точната противоположност на Аутобилд и останалите. И Тиф има попадения, но е скучен като цяло. Няма друго автомобилно предаване, което може да те накара да цвилиш от смях, а не мисля, че са пощадили която и да е марка от критики, включително любимия им Рейндж и Ламботата, а метафорите за любимите им Ланчии направо ме разплакаха... Силата им е, че не са почитатели на една марка, имат адски приятно британско чувство за хумор и въпреки колосалната рутина, не са изгубили "момчешкия" си поглед към колите и говорят това, което 90% от нас са си говорили по сбирките или поне са си помисляли. А най-хубавото е, че не робуват на рекламодатели, което е най-голямата драма на всички останали предавания. На мен като телевизионер ми допада и как се кодошат с ВВС, която им осигурява тази независимост, но пък си е за осмиване отвсякъде, защото почти няма разлика с БНТ като манталитет и тертип а работа.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от ((:BuKcu:)) » 05 Яну 2010, 14:04

Топ Гиър е шоу и именно като такова се прави всичкото това. Дали плюят или не някоя марка, правят това, за което са отишли. Гледах някакви стари епизоди...няма такъв смях и няма такива идиоти като Светата Тройца :mhihi:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от Zagy » 05 Яну 2010, 15:58

((:BuKcu:)) написа:Топ Гиър е шоу и именно като такова се прави всичкото това. Дали плюят или не някоя марка, правят това, за което са отишли. Гледах някакви стари епизоди...няма такъв смях и няма такива идиоти като Светата Тройца :mhihi:

Точно на това TG дължи огромната си популярност - всеки иска да гледа новия епизод и да види какви са ги сътворили този път триото идиоти :mhihi:
Последна промяна Zagy на 05 Яну 2010, 21:53, променена общо 1 път
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от MaXimal » 05 Яну 2010, 16:53

В следващия епизод като взривят 1-2 е30ки и едно е24 ще видим как ще мрънкат останалата част от форума :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 21.01.2009

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от ashvibe » 05 Яну 2010, 17:16

Какато вече много пъти се каза, Top Gear си е Шоу!!! Аз го гледам от как го има, и я се замислете за колко автомобила, бат ви Jezza е казал, че стават и са супер. Казвал го е само за някои които вдигат 360км. и струват многоцифрени суми, и пак накрая има нещо не както трябва, щото еди си кой имал такава, което значи че е кенеф.....
Това е забавно предаване за автомобили, шоу. Не всичко което казват трябва да се взима за чиста монета. Но определено на Jezza трябва да му се вярва ако каже, че нещо е доста бързо....щото хич да не, е покарал бегачки!
А така като се замисля, доста често база за сравнение на други коли са М3, М5, Х5....
Карайте си колиците и се съгласявайте че не ги бива, то ще се чуе...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от acho.rs » 05 Яну 2010, 17:43

MaXimal написа:Интересно ми е защо всички сравняват М3/М5, че дори и порше(доколкото разбрах не кайен) с Х6?!

Според мен идеята на БМВ за Х6 е, че има хора които искат да карат спортно ориентирана кола(3ка купе примерно), но нещо винаги им пречи, я от практична гледна точка, я от някаква друга - и ето появява се Х6, което хем е спортно изглеждащо, хем е по-практично от някое нормално купе.


П.С. сега очаквам да се заядате колко практично и удобно(отпред е ясно, че е добре става дума задните седалки) е Х6. Преди да зададете тоя въпрос помислете колко практично е 3ка купе примерно. Не за всички е важно колко е голям багажникът.

П.С.2 Х6 е с 37мм по-нисък заден таван от еС класа и 23мм по-широка седалка от на еС.


П.С.3 И все пак темата беше за TopGear и гаврите към БМВ, а не за маркетинговата концепция на БМВ и мнението ви за Х6.

Остави ги хората бе човек - акъл с чирпака се не налива ...
add1cted написа:
acho.rs написа:
NeoPrint написа:Че Х6 е недоразумение на всеки нормален човек му е ясно. И да ми го подарят моментално го продавам. Има нещо наречено "добър вкус" и за мен Рейндж Ровера се вписва в него, а Х6 определено НЕ! Независимо колко е стабилно и с великолепен мотор. Х6=чалга на колела, мое си мнение.
Друг е въпроса за пристрастията на Джереми и компания, които наистина понякога надхвърлят добрия тон и границата, но пък и всеки автомобилен фен с бенз в гъза лесно може да ги разпознае и игнорира.
Не е нормално да се ръсят толкова крайни оценки за предаване доказало се в световен мащаб с най-голямата аудитория. Предаването е направено да се гледа с кеф, не го приемайте чак толкова навътре.

Я кажи , сега това как го измъдри ? Или ти си нормалния - феновете и собствениците на Х6 са глупаци и комплексари :kuku:

От постовете ти, които последно време гледам нарастват доста бързо виждам, че си поредния, който от всичко разбира. Човека изказва мнение и аз не виждам защо трябва да му се нахвърляш така, а и всеки си има вкус и това, че неговият не съвпада с твоя какво го прави? Ненормален? В България всичко е изкривено до n-та степен и колата за масата е много по-важна от това къде живееш и веднага давам примера с един, който живее през няколко преки и кара vette z06 обаче няма да обяснявам в каква съборетина живее и жалкото е, че е далеч от единичен случай.
.


Какво ще кажеш да спреш да четеш избирателно и да видиш , че НеоПринт , каза
Че Х6 е недоразумение на всеки нормален човек му е ясно

кой кого напада ?
Между Х5 и Х6 бих си избрал Х5-то и пак, и пак, и пак и пак.... Поне гумите мога си натоваря като тръгна да му сменям зимни летни ... Х6-цата няма никъв багажник и с тия 4 места доста непрактична работа ... Ако ти трябва нещо спортно има Z4, M3.


Ти виждал ли си колко е голям багажника на Х6 или говориш по инерция - освен да е голям на обем , багажника трябва и да епрактичен , не като 520 литровия на новата 5ца в който не можеш да сложиш два куфара един до друг.
Сравняваш зет4 и М3 със Х6 :kuku: Ами ако искаш наистина спортно си вземи Ариел Атом - също толкова тъпо сравнение , нали ?
Fear написа:
MaXimal написа:Много смешно ми е като чуя нещо от рода Х6 е безсмислен. Като е безсмислен защо се продава, защо е измислен(произведен)? Явно има смисъл.

Прочети мнението на add1cted. ;)
Особено в нашата мила родина, Х6 се купува именно, защото е фЬешън! :mhihi:
Като гледам отзивите из форума, май и самите фенове на BMW не са много очаровани от автомобила. :)

Колкото до TopGear, това наистина е ШОУ, гледайте и се радвайте на простотиите на водещите, аз така правя.
Отделно от това, материалите им за суперколите са направени и поднесени винаги по страхотен начин, просто да му е кеф на човек да гледа и слуша тези автомобили. :bowdown:


Абе човек , кво ти дреме кво карат в БГ . Процентия паза на Х6ци в България (около 200-300 общо) е абсолютно пренебрежителен.Фешън е защото е КУПЕ , както е фешън Е92 и както беше фешън 6цата . Купе - дижп - единствено и уникално , заради това няма конкуренция и заради това се раграби , като топъл хляб, въпреки че очевидно адкси много хора не го разбират! По съшата логика , ще кажа - защото ми е кола като твойта , в която не мога да сложа два куфара и трябва да седя наведен (188 съм) - тъп въпрос , нали ?
А за модата - сега като мутрагените имат пари , ние спрем да е**м хубави жени , защото те го правят , да спрем да караме Ауди,БМВ и Мерц защото са мутрагентски,да сперм да носим злато , защото е цигнаско и още куп глупости , включително да спра да слушам гръцко и сръбско , защото било слеско :idea:
Ако ще е 4х4 автомобил, бих предпочел някой истински такъв - Х6, Cayenne, Touareg, Q7 и подобни според мен не са такива. :)


Купи си Ленд Роувър Дифендър и пътувай всеки ден с него , настъпвай го по магистралта и така нататък-само не мога да разбера защо си тръгнал да се правиш на консервативен , корав тип и да нападап не само Х6 , но и всички други парктени Сувове ?
Показателно е също, че в София за ден виждам повече X6 отколкото в Лондон за една година.

показателно е че не гледаш , колко са продадени и мнеието ти е меко казано необективно .
Понеже много се говори , че Х6 не може да излезе и от кална локва , и това предимно от хора които са го виждали само на картинка или са му прехласвали половина час на булеварда , но после са стигнали до извода , че гроздето е кисело ... Виждам , че никой не е чел в офроуд форума , линка който псунаха ... Ауто Билд , 3 класически сурови офроудъра - Гкласа , Дифендър и Джиип и ... Х6 . . . Резултат , мнение на редактора Волфганг Кьнинг :
"Пак това Х6 . Такъв фукльо-иска да е всичко,но не може всичко.Или поне не владее номерата на Сувовете.Разходки извън пътя - всяка количка за голф , ще стигне по-далеч. .Тази позиция е напълно разбираема,но за съжаление НАПЪЛНО ПОГРЕШНА ЗА Х6 - едно Х6 може да мине и от там , където аз трудно ще мина пеш .Ясно е че офруод легендите ще стигнат по-далеч ...... но за любителкса употреба , възможностите на Х6 са напълно достатъчни"
Айде , поздрави от мен ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от acho.rs » 05 Яну 2010, 17:57

А за тЪп Гиър - гаврят се защото БМВ е най-популярния премиум производител в Англия . ЮК е на 3то място в света по продадени БМВта след , Америка и Германия . Повечето медии там обичат БМВ , както и самите хора.В Дъблин ми се привиждаха на всяка крачка и си мислех , че е така защото съм фен - не , оказа се че БМВ се пордават много добре в Ирландия - в 3ка на най-продвани коли са постоянно , като за 2 месеца лятото изпревариха дори Фолксваген,Тойота и другите бюджетни коли ... Та - плюят ги защото са популярни и обичани - трябва да си сензационен и интересен - казваш върховна простотия - ставаш супер интересен :winky: Един път като тръгна парите - айде после лесно - и аз който не харесва супер-субективното им мнеие ги гледам , защото винаги има по една екзотика при тях и бюджета им е колкото БВП на България ....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от flame » 05 Яну 2010, 18:13

acho.rs написа:Фешън е защото е КУПЕ , както е фешън Е92 и както беше фешън 6цата . Купе - дижп - единствено и уникално , заради това няма конкуренция и заради това се раграби , като топъл хляб, въпреки че очевидно адкси много хора не го разбират!
...
като мутрагените имат пари , ние спрем да е**м хубави жени , защото те го правят
...
гроздето е кисело

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от galant » 05 Яну 2010, 18:32

MaXimal написа:. ...............................
.............................Не за всички е важно колко е голям багажникът.

.


А касетките със компотите и туршията от село,къде ще ги сложат бе колега ;) ?

Аз харесвам английският хумор и поради тази причина го гледам,но за обективност :kuku: имали смисъл да говорим!
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12340
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от Mollov » 05 Яну 2010, 20:13

Дръжте се в идеята на темата, че ще е язък да я заключим...

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от absix » 06 Яну 2010, 2:30

Къде почна с Топ Гиър, къде отиде, че Х6 е боклук?! :dunno:

Сори колега.

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook