Работа на празен ход-дизел

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от galant » 29 Дек 2009, 21:55

Cristal_Water написа:Колеги според мен , няма никаква логика колата да не работи на място.... единственото нещо е екологията ! То тая екология е*а мамата на цялото автомобилостроене :censored: Като се почне от ефтините пластмаси дето слагат навсякъде , и колите едва ли не еднодневки , до това да не си подгрявам колата. То и за маслото на скоростите казват , че e вечно (Long life) , ама ние си го сменяме за да се застраховаме :winky: Немога да си представя да тръгна рано сутрин с неподгрята кола :no:

П.С. Тая тема , май ще стане като някой други.... Предно или задно , бензин или дизел , ръчка или автомат :winky:


Съгласен :yes: за екологията!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от BMW120 » 30 Дек 2009, 22:50

OxoBoxo написа:Подгряването на седалките му е майката :bowdown:



А после няма да имаш деца :mhihi: така казват :kuku:

Иначе и аз мисля че е глупост тва което ти е казал съседа...аз лично пала и тръгвам, но не мисля че ако си на едно място и чакаш да загрее ше и стане нещо. Против секва логика е....

Иначе наистина печката е супер гъзарийка...няма и 5мин и вече е поне 15 градуса...
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от acho.rs » 30 Дек 2009, 23:53

BMW120 написа:
OxoBoxo написа:Подгряването на седалките му е майката :bowdown:



А после няма да имаш деца :mhihi: така казват :kuku:

Иначе и аз мисля че е глупост тва което ти е казал съседа...аз лично пала и тръгвам, но не мисля че ако си на едно място и чакаш да загрее ше и стане нещо. Против секва логика е....

Иначе наистина печката е супер гъзарийка...няма и 5мин и вече е поне 15 градуса...

По-голяма глупост не можа ли да кажеш . Ти изобщо ползвал ли си подгряване ? Да не мислиш , че е печка на кемур , дет гори докато не се запали ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от galant » 31 Дек 2009, 0:17

acho.rs написа:
BMW120 написа:
OxoBoxo написа:Подгряването на седалките му е майката :bowdown:



А после няма да имаш деца :mhihi: така казват :kuku:

Иначе и аз мисля че е глупост тва което ти е казал съседа...аз лично пала и тръгвам, но не мисля че ако си на едно място и чакаш да загрее ше и стане нещо. Против секва логика е....

Иначе наистина печката е супер гъзарийка...няма и 5мин и вече е поне 15 градуса...

По-голяма глупост не можа ли да кажеш . Ти изобщо ползвал ли си подгряване ? Да не мислиш , че е печка на кемур , дет гори докато не се запали ?


Бе не е много глупост,защото съм го чел на доста места,а и ако си запознат за да ти е качественна еякулата и репрудуктивната ти способност да е на ниво е нужна по ниска температура,ама да не го обръщаме на мед.форум.Въпросът е че едва ли можеш да прецакаш нещо!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от doomy525 » 31 Дек 2009, 0:48

Аз ще обясня какво правя с моята кола като е зима -
10 минути преди да тръгна я паля, доизпивам си кафето с 1 цигара и тогава тръгвам. Вече е почти минала синиото. 5 минути след това вече е на средата, но знам, че така реално е загрял двигателя, а маслото на скоростната кутия и другите неща - не. Десет минути още кротко каране до 2 и вече цял ден топла :) Ако я оставя за 5-6 часа зимата стрелката стои до синята зона, а ако цяла нощ е престояла под нея. Винаги когато е леко мръднала стрелката (не е карана и е изстинала) я карам кротко. Може и да е смешно това, което написах, но със всяка кола, която съм имал се отнасям така докато е студена :)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от galant » 31 Дек 2009, 0:58

doomy525 написа:Аз ще обясня какво правя с моята кола като е зима -
10 минути преди да тръгна я паля, доизпивам си кафето с 1 цигара и тогава тръгвам. Вече е почти минала синиото. 5 минути след това вече е на средата, но знам, че така реално е загрял двигателя, а маслото на скоростната кутия и другите неща - не. Десет минути още кротко каране до 2 и вече цял ден топла :) Ако я оставя за 5-6 часа зимата стрелката стои до синята зона, а ако цяла нощ е престояла под нея. Винаги когато е леко мръднала стрелката (не е карана и е изстинала) я карам кротко. Може и да е смешно това, което написах, но със всяка кола, която съм имал се отнасям така докато е студена :)


:yes: И аз така колега,по-същия начин само че стрелка нямам,но чакам 10-на мин.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от BMW120 » 02 Яну 2010, 2:31

acho.rs написа:
BMW120 написа:
OxoBoxo написа:Подгряването на седалките му е майката :bowdown:



А после няма да имаш деца :mhihi: така казват :kuku:

Иначе и аз мисля че е глупост тва което ти е казал съседа...аз лично пала и тръгвам, но не мисля че ако си на едно място и чакаш да загрее ше и стане нещо. Против секва логика е....

Иначе наистина печката е супер гъзарийка...няма и 5мин и вече е поне 15 градуса...

По-голяма глупост не можа ли да кажеш . Ти изобщо ползвал ли си подгряване ? Да не мислиш , че е печка на кемур , дет гори докато не се запали ?


1. Това беше майтап
2. Наистина казват че влияело
3. Chill
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от acho.rs » 02 Яну 2010, 12:54

Може да влиае , но ако го напечеш на макс - все пак е подгряване , не препичане на седалките :) Ако много се тревожиш за поколението по-добре спри да пиеш :mhihi: :OT:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 12.12.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E71 4.0xd
Мечтае да кара: M3 E92

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от Spoika » 03 Яну 2010, 23:48

OxoBoxo написа:Подгряването на седалките му е майката :bowdown:






:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 22.04.2009
Местоположение: Варна
Кара: M57, N52, S65

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от tintirimintiri » 04 Яну 2010, 1:32

Приятел има Волво S60 и в неговата книжка пише че, палиш и тръгваш..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 7.07.2008
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: 525 D

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от miroalpina » 05 Яну 2010, 12:18

колеги абе след като от подгреването на седалките топките се скапват ,сигурно от ксенона се хваща лъчева болест нали е радиоактивен :ok: а от вентилациятя на седалките се пазете че се хваща гноина ангина на анала :ok: :ok: :ok: ебе по добре да караме без седалки че то хемороиди стават от седене :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от mtroliev » 05 Яну 2010, 21:16

miroalpina написа:колеги абе след като от подгреването на седалките топките се скапват ,сигурно от ксенона се хваща лъчева болест нали е радиоактивен :ok: а от вентилациятя на седалките се пазете че се хваща гноина ангина на анала :ok: :ok: :ok: ебе по добре да караме без седалки че то хемороиди стават от седене :yes:


хахахаахах :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от adovet » 11 Фев 2010, 19:54

Колеги трябва да знаете, че мотора не е хубаВО да работи на празен ход.Тогава налягането на маслото е ниско и смазването е много слабо.Ако сте гледали как работи отворен двигател ще видите, че на празен ход почти не се качва масло в клапаните.Защо мислите, че се износва по бързо двигателя при каране изцяло градско.Не трябва и да се форсира като е студена то за това някои БМВта показват температурата на маслото.Като е студено е гъсто и смазва много по малко.Имайте в предвид, че маслото се загрява по бавно от водата.Най добре е палите чакате 10сек. и тръгвате с обороти не по големи от 2000 и това е.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.02.2010
Пол: Мъж

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от funfree » 03 Мар 2010, 1:40

Правя предварително уговорката, че това е първото ми мнение по дадена тема в този форум. Много е вероятно да е и последната защото, малоумниците в него са превишили значително мислещите хора.
Сега по темата: Поради естеството на работа на ДВГ на празен ход, коефициента на въздушно отношение (алфа) на гориво-въздушната смес е такова, че сместа е богата на гориво (особено за бензиновите мотори). При студен двигател, количеството на неизгорелите в цилиндрите въглеводороди е значително, то кондензира по стените на цилиндрите (поради ниска температура на двигателя) и се стича в картера като измива масления филм, разрежда маслото и Ви прави празник. По време на движение това Алфа-съотношение е с превес на въздуха (т.н. бедна горивна смес) и описаните по-горе ефекти не се наблюдават. Подгряване е допустимо единствено при много ниски температури, когато на самия двигател има нужда от 15-30 сек. за влезе в режим и въведе вискозитета на маслото в екплоатационно състояние.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от pkw08 » 06 Мар 2010, 9:45

funfree написа:Правя предварително уговорката, че това е първото ми мнение по дадена тема в този форум. Много е вероятно да е и последната защото, малоумниците в него са превишили значително мислещите хора.
Сега по темата: Поради естеството на работа на ДВГ на празен ход, коефициента на въздушно отношение (алфа) на гориво-въздушната смес е такова, че сместа е богата на гориво (особено за бензиновите мотори). При студен двигател, количеството на неизгорелите в цилиндрите въглеводороди е значително, то кондензира по стените на цилиндрите (поради ниска температура на двигателя) и се стича в картера като измива масления филм, разрежда маслото и Ви прави празник. По време на движение това Алфа-съотношение е с превес на въздуха (т.н. бедна горивна смес) и описаните по-горе ефекти не се наблюдават. Подгряване е допустимо единствено при много ниски температури, когато на самия двигател има нужда от 15-30 сек. за влезе в режим и въведе вискозитета на маслото в екплоатационно състояние.

Съгласен съм с колегата, но незнам защо в автомобилите от 70те -80 те години, дори и при война на военните автомобили и по време на бойна тревога и т.н., и във всички ръководства по експлоатация на автомобилите по онова време се е препоръчвало подгряване на двг. Това тогава за алфата, конденза не са ли го знаели авто-инженерите? ... сега ли е открито? :cry: :cry: :cry:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook