Работа на празен ход-дизел

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от LUCIFER'S » 06 Мар 2010, 15:06

funfree написа:..... Поради естеството на работа на ДВГ на празен ход, коефициента на въздушно отношение (алфа) на гориво-въздушната смес е такова, че сместа е богата на гориво (особено за бензиновите мотори). При студен двигател, количеството на неизгорелите в цилиндрите въглеводороди е значително, то кондензира по стените на цилиндрите (поради ниска температура на двигателя) и се стича в картера като измива масления филм, разрежда маслото и Ви прави празник. По време на движение това Алфа-съотношение е с превес на въздуха (т.н. бедна горивна смес) и описаните по-горе ефекти не се наблюдават. Подгряване е допустимо единствено при много ниски температури, когато на самия двигател има нужда от 15-30 сек. за влезе в режим и въведе вискозитета на маслото в екплоатационно състояние.


Това изобщо не е така, защо обаче няма да обяснявам... какво се :mhihi: стича реки и водопади от въглеводороди дрън дрън... всичко се изхвърля в генерацията, за това някой модели автомобили имат допълнително окисляване вкарване на въздух към катализаторите за да изгорят тези неизгорели смеси. имат ел турбина която се включва при студен старт и рязко натискане на газта... пример са екотеците на дженерал мотърс ;)
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от tnikolov » 07 Мар 2010, 10:52

Добре де, а аз примерно като нямам датчик, който да ми показва до каква степен ми е загрял двигателя или маслото, как точно да разбера от кой момент нататък бих могъл да давам газ.. по-мъжката? И в моята книжка пише изрично да не оставям колата да загрява на празен ход, но и аз като един колега по-нагоре имам същият проблем - и да я оставям, и да не я - след 3 мин съм в задръстване и там вече нищо няма значение :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от @ndro » 16 Мар 2010, 0:22

tnikolov написа:Добре де, а аз примерно като нямам датчик, който да ми показва до каква степен ми е загрял двигателя или маслото, как точно да разбера от кой момент нататък бих могъл да давам газ.. по-мъжката? И в моята книжка пише изрично да не оставям колата да загрява на празен ход, но и аз като един колега по-нагоре имам същият проблем - и да я оставям, и да не я - след 3 мин съм в задръстване и там вече нищо няма значение :)


и аз това се питам... ама имам усещането, че когато е студена потегля някак по-плавно (мойта е автомат), а като загрее е съвсем различно... не мисля, че си внушавам. нека и другите колеги споделят.
иначе чакам 10-ина минути преди да давам повечко газ :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от tnikolov » 16 Мар 2010, 18:12

@ndro написа:
tnikolov написа:и аз това се питам... ама имам усещането, че когато е студена потегля някак по-плавно (мойта е автомат), а като загрее е съвсем различно...


Определено и при мен е различно. Колата става някак си по.. не-мудна като позагрее. Може би маслото в скоростната кутия се стопля :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от doomy525 » 16 Мар 2010, 19:54

Това и аз го забелязвам при моята от доста време, но си мислех че си внушавам :roll: :mhihi: Когато е студена всичко става по плавно (моята е ръчка), без джасания и т.н.
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook