Поведение на сняг, лед и киша?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от da6ip » 19 Дек 2009, 19:17

ако наредиш стари гуми покрай стената и изринеш малко сняг пред бордюра и идвам веднага :driving: :smoke:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от lusienk » 20 Дек 2009, 1:16

da6ip написа:ако наредиш стари гуми покрай стената и изринеш малко сняг пред бордюра и идвам веднага :driving: :smoke:

И четирима цигани с лопати и една купчина пясък.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 19.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 фейслифт + Ауди А4, 2 TFSI 4x4
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Е90, фейслифт, двойка дизел, автомат, черната перла и други шукарийки:).

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от eMotion » 20 Дек 2009, 21:59

Някой има ли впечатление как се държат Х драйв моделите на 3-та и 5-та серия през зимата на сняг и лед? Вече почвам да се чудая дали нямаше да е по-добре да взема Х драйв.
http://emotion3.snimka.bg/automobiles/podpis.419455
Мерцедес карат женкари, БМВ - мъжкари!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: тамъ въ младостъ
Пол: Мъж
Кара: е60 печка, самъ сменя скоростъ
Мечтае да кара: танк
Детайли за колата: мноо бяга и все ми говори нещо!??!

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от Voinika » 20 Дек 2009, 23:25

lusienk написа:
da6ip написа:ако наредиш стари гуми покрай стената и изринеш малко сняг пред бордюра и идвам веднага :driving: :smoke:

И четирима цигани с лопати и една купчина пясък.


качваш баира на задна и все едно си с предно, а ако не стане 4 те мангала ша бутат :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от icog » 21 Дек 2009, 9:32

eMotion написа:Някой има ли впечатление как се държат Х драйв моделите на 3-та и 5-та серия през зимата на сняг и лед? Вече почвам да се чудая дали нямаше да е по-добре да взема Х драйв.


Държат се здраво и безотговорно :D :D .

Минавам покрай всичките зациклили автомобили като джипка, до сега нищо никъде не ми се е опряло. Последно тази сутрин на панорамен път на заледените павета се качих на така наречения тротоар и подминах 3 коли дето бяха зациклили на леда на светофара. Там е кошмар, ама това е за друга тема.

Никога повече задно през зимата, не и докато живея в БГ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от Koliu » 21 Дек 2009, 10:39

GaD написа:ако сложите 50 кг тежест в багажника, коренно ще се промени сцеплението...


Механизма на тавана при кабрио брои ли се?
Или да свалям тавана? :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 8.07.2003
Местоположение: София

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от Mr.White » 21 Дек 2009, 12:17

Аз съм с Х5 минавам от всякъде даже и с мръсна газ,единственото на лед се усеща леко поднасяне особенно по завоите като ми залепне крака на газтта :).Днес спрях на наклона след Метални конструкциии ако го знаете,колата отлепи без да се замисли а си беше лед... направо ми събра очите.И колеги внимавайте със спирането, че на лед абс-а откача и пак спира трудно.

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от absix » 21 Дек 2009, 18:33

Koliu написа:
GaD написа:ако сложите 50 кг тежест в багажника, коренно ще се промени сцеплението...


Механизма на тавана при кабрио брои ли се?
Или да свалям тавана? :lol:


Брои се, ама не помага :) Не се сетих миналата година като закъсах на едно място да сваля тавана!

Ма, шперо много помага :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: тамъ въ младостъ
Пол: Мъж
Кара: е60 печка, самъ сменя скоростъ
Мечтае да кара: танк
Детайли за колата: мноо бяга и все ми говори нещо!??!

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от Voinika » 22 Дек 2009, 21:25

Добре, нека да споделя впечатления:
тези дни когато беше снега спациално тествах 5така, как е на сняг и лед.
С 4исто нови зимни гуми съм 225/50/17, та специално си търсех така здрави
баир4ета и пробвах системите: примерно спирам по средата на баира и пробвах да потегля
с различните настройки, и кво установих:

1)Зна4и задъжам БУТОНА (2-3 сек) докато светне завъртулката(всичко off) - пълно дърво - все едно съм с москвич :paranoid:
2) Еднократно натискане на Бутона (DTC включен и DSCто ограничено - който не знае ВЛЮЧВА тракщън контрола) - тва е настройката която установих че най ме кефи и най върви колата в сняг и лед, - 2те задни колела постоянно драпат и компа не ти заглушава
мотора :yes:
3) без да се бара нищо(заводски) - DTCто е изключен и DSC включен (default) - тва е много яко като се използва за шофиране на
скорост - супер контрол в завоите и много яко те пази от поднасяне (като ти отнема газта и....) и други издънки на скорост -
....нооо при ниска скорост в сняг - по точно ако го загазиш в някой голям и заснежен баир - забрави: отнема газта и колата постепенно
губи скорост (понеже за да не превъртат гумите ти ограни4ава газта) и накрая колата спира посредата на баира, все едно че се е задавила и си дотам.

Забелязах че в сняг най ми допада и най драпа тракшън контрола включен - тоест с DTC включено (да свети на таблото DTC) :ok: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от da6ip » 22 Дек 2009, 22:49

добре си си изкарал явно :lol: кажи къде е тоя баир да подрапам и аз нагоре надолу като навали пак :ok:

иначе за ДТЦ-то - работи и то за това си е измислено. мен най ме притеснява е че ако се наложи да вляза някъде в по-дълбока преспа да не спре колата от цялостното съпротивление на снега отдолу - мисля че над 15 см. сняг и дотука бях.. твойта забираше ли сняг отдолу?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от flame » 23 Дек 2009, 10:59

DSC-то е уникално :D Прави ми обаче впечатление, че дори при включено DTC (когато DSC-то е изключено - не може и двете едновременно) колата пак има некви защити против поднасяне - т.е. според мен DTC-то не е само против буксуване, но и в по-малка степен (в сравнение с DSC-то) и против поднасяне ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от da6ip » 23 Дек 2009, 11:25

при включено ДТЦ, ДСЦ-то НЕ Е изключено, а е с ограничено действие. колата на дисплея си изписва "DSC eingeschraenkt", което в буквален превод означава ограничено действие.

така че го има и си работи, просто доколкото разбирам влиза в играта по-късно, или най-вече при поднасяне в завой, т.е. оставя толеранс за буксуване при движение в права линия.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от Mollov » 23 Дек 2009, 12:37

Voinika написа:

Забелязах че в сняг най ми допада и най драпа тракшън контрола включен - тоест с DTC включено (да свети на таблото DTC) :ok: .


Eми ако си погледнеш книжката към колата ще видиш, че там пише да активираш DTC ако ще газиш в сняг... ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от flame » 23 Дек 2009, 12:47

Mollov написа:
Voinika написа:

Забелязах че в сняг най ми допада и най драпа тракшън контрола включен - тоест с DTC включено (да свети на таблото DTC) :ok: .


Eми ако си погледнеш книжката към колата ще видиш, че там пише да активираш DTC ако ще газиш в сняг... ;)

Осторожно, момци! DSC e по-добрата система за сняг! DTC е само когато DSC-то не може да измъкне колата от някоя преспа ;)

Още си спомням един колега, който миналата зима сподели горчивия си опит от DTC - включил го само за 5 метра, за да може да си вкара колата в гаража, който бил на нанагорнище и... се натресъл в дървото пред гаража :mhihi: С прости думи - с DTC колата върви повече, но слуша по-малко :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Поведение на сняг, лед и киша?

Мнение от ((:BuKcu:)) » 23 Дек 2009, 15:48

255/45/17 Goodyear Ultragrip DSC-то свети като коледна лампичка, особено при излизане от гаража. Бяха ми казвали, че ако се орина в сняг, да изключа DSC-то и така нямало да боксува.... :?:
Иначе колата се държи перфектно.....в кишата рине като снегорин :mhihi: и хвърля по тротоара :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook