стенд реглаж преден заден мост

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от djordje » 12 Дек 2009, 18:07

absix написа:
djordje написа:днеска си направих реглаж на купето след цели 5500 км.


/Off topic/

Ооооо, разработена вече :) Кога? :lol:

разработена е вече, да :)
какво кога? кога ще ме депресираш ли? :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от djordje » 12 Дек 2009, 18:09

Koliu написа:Колеги колата е на 12 000 км и никога не е правен реглаж, така че мисля да отидида тия дни.
В момента съм със зимните джанти 16", принципно е с 18" - има ли значение за реглажа - т.е. да чакам ли пролетта или до отивам сега.

по големите джанти леко отварят предните гуми.
така че или след всяка смяна на джанти - реглаж, или това да се има предвид като се прави реглажа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от lusienk » 15 Яну 2010, 10:28

Вчера посетих "Хеед 91" за реглаж на преден и заден мост. Посъветваха ме ,че след смяната от летни и зимни гуми е хубаво да се направи това. Стенда найстина е добър, цената за преден и заден мост е 48лв.
До тук обаче с добрите неща. През годините в каквито и гаражи и дупки да съм ходил за да си правя реглаж, първо проверяват налягането в гумите, след това проверяват ходовата част за разбити тампони болтове , втулки и тн.
Тук обаче това не се случи. Започнаха направо към регулирането на геометията. След завършване на процедурата останаха два параметра , които бяха извън нормите и след к, като попитах защо не са коригирани ми се отговори , че това бил незнам си кой наклон и това не било важно. Това беше наклона, който се регулира от към бомбетата на амортесьорите(но той "не е важен за сходимостта"). Аз изказвам моето мнение вие решавайте дали да си регулрате автомобилите там.
Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook