жалба от застраховател

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 19.11.2004
Местоположение: СОФИЯ
Кара: 535d
Детайли за колата: E30 convertible

жалба от застраховател

Мнение от armen » 31 Окт 2009, 23:23

колеги имам едно въпросче с лека трудност..имах птп с предишното БМВ и след като го въстанових и събрах необходимите фактури за ремонта ги представих на левинс нямаше проблем докато не ми казаха че редуцират сумата за обещетение а имено по фактура е близо 10 хил. а ми пуснаха съобщение на тел 7000хил. какво да направя според вас мисля жалба някаква да пусна но незнам каква точно ако някой е имал подобен проблем моля да даде идея.. :banghead:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: жалба от застраховател

Мнение от doomy525 » 01 Ное 2009, 0:08

Баща ми има същия случай преди години. Имаше джип и изгоря. Беше оценен на 20 000лв, а изплатиха 12. И вече 4 години по съдилища и лека по-лека се стига до оценената сума. Но трябва много нерви..
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: жалба от застраховател

Мнение от Huku » 01 Ное 2009, 9:45

еми друг път си я оправяй с възлагателно писмо в оторизирн от застрахователя сервиз
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е(90)335I
Детайли за колата: Е(90) 335I ->2007г,306к.с, автомат калашников

Re: жалба от застраховател

Мнение от OxoBoxo » 01 Ное 2009, 15:21

Подай жалба в КФН(комисия за фин. Надзор) и ще си ОК, ще ги сцепят

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: жалба от застраховател

Мнение от MaXimal » 01 Ное 2009, 18:48

Така и така става дума за застраховки. Искам да попитам как стоят нещата със застраховките и гумите. Имам една сцепена рънфлат гума, явно от дупка се е сцепила. Чувал съм че плащат само част от сумата. Някой може ли да ми разясни тоя казус.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2072
Регистриран на: 8.03.2005
Местоположение: София

Re: жалба от застраховател

Мнение от rosen.kolarov » 01 Ное 2009, 21:02

MaXimal написа:Така и така става дума за застраховки. Искам да попитам как стоят нещата със застраховките и гумите. Имам една сцепена рънфлат гума, явно от дупка се е сцепила. Чувал съм че плащат само част от сумата. Някой може ли да ми разясни тоя казус.


Това става по следната схема - паркираш колата до някоя дупка в града (трябва да си монтирал
на колата проблемната гума) след което викаш КАТ и те съставят протокол за ПТП с което бягаш
при застрахователя и той изплаща процент от цената на гумата в зависимост от степентта на
износване на гумата (на база мм. грайфер).
Ако имаш човек от КАТ може да го направите и без да ходиш при дупката - както се казва ползваш
жокер - "Помощ от приятел" :mhihi:
При този вариянт застрахователя предявява претенции към общината (дупката) и си прибира от
тях изплатеното към теб обезщетение.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 19.11.2004
Местоположение: СОФИЯ
Кара: 535d
Детайли за колата: E30 convertible

Re: жалба от застраховател

Мнение от armen » 01 Ное 2009, 21:45

Мерси на всички които писаха но не разбрах каде да пусна първо жалба първо при самия застраховател или в комисията по финансов надзор ама май първо да си взема паричките и после да пускам по ред на номерата..??? :wave:
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2072
Регистриран на: 8.03.2005
Местоположение: София

Re: жалба от застраховател

Мнение от rosen.kolarov » 01 Ное 2009, 23:45

Жалба пускаш първо до застрахователя за да имаш официалното му становище
(черно на бяло с изходящ номер) за да можеш да пуснеш в последствие жалба
и до застрахователния надзор с приложено копие от официалния отговор.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Re: жалба от застраховател

Мнение от AcOrP » 02 Ное 2009, 0:22

Това за чисто нова кола ремонтирана в официален сервиз ли става на въпрос ? Или е по експертна оценка, защото ако е експертна оценка няма как да изплатят сумата по фактура защото тя може и да е завишена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: жалба от застраховател

Мнение от icog » 02 Ное 2009, 0:47

Ако е чисто нова/ремонтирана в официален сервиз няма да го интересува сумата, понеже сервиза се оправя директно със застрахователя.

За автора - само като казус ако вземеш парите ще трябва да се подпишеш, реално изразявайки съгласие. След това да тръгнеш да подаваш жалби и молби, че те били излъгали, ще е малко неудачно. Ако не си съгласен недей да вземаш нищо и недей да подписваш нищо. А най-добре върви там с някой адвокат, щото може да има опция, че трябва да си вземеш парите в някакъв определен срок, след това да ги водят непотърсени и други такива алибали. И ако ти звучи сложно и оплетено - точно такова е.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: жалба от застраховател

Мнение от pironkov » 02 Ное 2009, 9:55

armen написа:колеги имам едно въпросче с лека трудност..имах птп с предишното БМВ и след като го въстанових и събрах необходимите фактури за ремонта ги представих на левинс нямаше проблем докато не ми казаха че редуцират сумата за обещетение а имено по фактура е близо 10 хил. а ми пуснаха съобщение на тел 7000хил. какво да направя според вас мисля жалба някаква да пусна но незнам каква точно ако някой е имал подобен проблем моля да даде идея.. :banghead:

Жалба до застрахователя с несъгласието ти относно щетата и копие до "Комисията по финансов надзор"!
От там те ще ги претиснат , а и като видят че си пратил копие и до дях сами ще почнат да ти званят!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: жалба от застраховател

Мнение от lusienk » 02 Ное 2009, 10:19

Ти първо си вземи парите(ако не си ги взел). След това си пусни жалба до застрахователната ти компания , като задължително искаш входящ номер. Имал съм такива разправии с Бул Инс и ДЗИ. И в двата случая ми свърши работа само жалба до съответната застрахователна компания.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 19.11.2004
Местоположение: СОФИЯ
Кара: 535d
Детайли за колата: E30 convertible

Re: жалба от застраховател

Мнение от armen » 02 Ное 2009, 23:21

Здравейте съжелявам че малко късно сядам да отговоря благодаря на всички за отговорите предполагам че ше се посъветвам с адвокат и мисля да си взема паричките и последа пускам жалби и до компанията и до комисията..след това ще щи информирам за развоя.. :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: жалба от застраховател

Мнение от pironkov » 03 Ное 2009, 9:46

оки...успех за сега пиши като имаш някакъв резултат...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: жалба от застраховател

Мнение от pironkov » 11 Ное 2009, 9:53

Колега какво стана с твоят случай? Сега аз имам малко разправии със застрахователя...

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook