възлагателно писмо

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: възлагателно писмо

Мнение от galant » 20 Окт 2009, 9:07

Най-вероятно ще приспаднат от вноските,поне при мен беше така.Имах да плащам една вноска за хондата,занесох им проформа от сервиза,одобриха я и от сумата ми приспаднаха вноската.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: възлагателно писмо

Мнение от flame » 20 Окт 2009, 9:12

Колеги, може ли да ми кажете дали е необходимо валутно каско, за да се ходи при официалните дилъри на БМВ за ремонт?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: възлагателно писмо

Мнение от lusienk » 20 Окт 2009, 14:48

flame написа:Колеги, може ли да ми кажете дали е необходимо валутно каско, за да се ходи при официалните дилъри на БМВ за ремонт?

Аз мога да ти кажа за Булинс. При тях не ти е нужно валутно каско , но застрахователната стойност на автомобила трябва да е над 50000лв.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: възлагателно писмо

Мнение от flame » 20 Окт 2009, 15:13

lusienk написа:
flame написа:Колеги, може ли да ми кажете дали е необходимо валутно каско, за да се ходи при официалните дилъри на БМВ за ремонт?

Аз мога да ти кажа за Булинс. При тях не ти е нужно валутно каско , но застрахователната стойност на автомобила трябва да е над 50000лв.

Под 50 хил. предполагам е с валутно?
А при другите застрахователи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: възлагателно писмо

Мнение от lusienk » 20 Окт 2009, 15:25

flame написа:
lusienk написа:
flame написа:Колеги, може ли да ми кажете дали е необходимо валутно каско, за да се ходи при официалните дилъри на БМВ за ремонт?

Аз мога да ти кажа за Булинс. При тях не ти е нужно валутно каско , но застрахователната стойност на автомобила трябва да е над 50000лв.

Под 50 хил. предполагам е с валутно?
А при другите застрахователи?

За ДЗИ, ако автомобила ти е между 3 и 7 годишен . Веднъж годишно имаш право да ползваш оторизиран сервиз. Ако си направиш валутно каско можеш да си я правиш само в оторизиран сервиз, но валутното каско е с 3% по-скъпо от нормалната ставка.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: възлагателно писмо

Мнение от Mollov » 20 Окт 2009, 15:32

А замисляли сте се, че дори и в оторизираният сервиз не е сигурно, че ще използват оригинални части? Примерно за Армеец знам, че задължават да се взима от "Интеркар 3000"... АКО случайно не може да се намери съответният чарк от там или друго "подобно" място, тогава се поръчва оригинален... до колкото съм чувал колата трябва да е в рамките на 2годишна (ненавършени), че да се взимат оригинални части.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: възлагателно писмо

Мнение от lusienk » 20 Окт 2009, 15:40

Mollov написа:А замисляли сте се, че дори и в оторизираният сервиз не е сигурно, че ще използват оригинални части? Примерно за Армеец знам, че задължават да се взима от "Интеркар 3000"... АКО случайно не може да се намери съответният чарк от там или друго "подобно" място, тогава се поръчва оригинален... до колкото съм чувал колата трябва да е в рамките на 2годишна (ненавършени), че да се взимат оригинални части.

В тая България е напълно възможно да се прави и тази простотия.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: възлагателно писмо

Мнение от flame » 20 Окт 2009, 15:54

А какви други "бонуси" има валутното каско?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: възлагателно писмо

Мнение от Mollov » 20 Окт 2009, 15:55

lusienk написа:В тая България е напълно възможно да се прави и тази простотия.


Аз ти казвам, че със сигурност го правят.... а не, че има вероятност ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: възлагателно писмо

Мнение от lusienk » 20 Окт 2009, 16:00

Mollov написа:
lusienk написа:В тая България е напълно възможно да се прави и тази простотия.


Аз ти казвам, че със сигурност го правят.... а не, че има вероятност ;)

Става въпрос за Армеец ли само или за всички застрахователи?И дали товас частите минава в сервизите на всички официални представители или само при някои?
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: възлагателно писмо

Мнение от Mollov » 20 Окт 2009, 16:03

Тук говоря за "доверени сервизи" (оторизиран от Армеец, не от BMW!), а не за "сервизи на официални представители" (оторизиран от BMW!)... точно поради тази причина много от ЗК-тата си имат специални условия, при които имаш право да си закараш колата в "официалният сервиз на представителя"... щото там работят само с оригинални части... някой по-горе спомена за няква сума...

За Армеец що се отнася до сервиза на официалният представител не знам кви са условията, но за "доверените сервизи" е точно така, както го написах. Ти щом си я закарал в ДаруКар значи няма грижи, освен ако не ти кажат от ЗК, че не й е мястото там на колата, щото не отговаряш на някви условия...

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook