Питане за печка

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Питане за печка

Мнение от nuke » 16 Окт 2009, 9:00

Дистанционното на печката ми нещо не се държи адекватно. Става въпрос за Т90 дистанционното. Влязло е в режим на вентилация и въобще не реагира на каквото и да било освен на ON и OFF. Не изпълнява проверка на батериите, не иска да покаже продължителноста на действие (и съответно да я смени), не иска да покаже в какъв режим е (и съответно да може да се смени). Като се щракне ON тръгва в режим на вентилация (мига зелено). Според едно ръководство на Webasto което докопах когато се натисне OFF диода трябва да светне за 2 секунди в цвета на работния режим (в случая зелено) и после да угасне - при мен мига зелено докато работи а като натисна OFF ми светва за 2 секунди само че червено...

Малко вероятно ми се струва клавишните комбинации при дистанционното на BMW и това на Webasto да са различни - дистанционните би трябвало да са еднакви.

Дали може самото дистанционно да е сдало багажа нещо.... Че иде зима и печката си е голямо удобство а и на мотора ще му е по-добре. Пробвах с други батерии, оставих го няколко минути без батерии и разни други пинизи които ми дойдоха на акъл ама никаква промяна. Някакви идеи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Питане за печка

Мнение от lusienk » 16 Окт 2009, 10:34

Не знам при каква околна температура си изпробвал печката. По спомени от ръководството за колата имаше значеие тя.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Re: Питане за печка

Мнение от nuke » 18 Окт 2009, 0:17

ами под 10 градуса беше... - 6-7 вероятно

играх си още малко - въпреки че дистанционното свети зелено в колата печката духа топло :kuku: и в aux heating/ventilation е отметнато direct heating. Да не би за BMW режима на печката да се определя от околната температура и затова да не ми дава от дистанционното да правя друго освен да пипам ON/OFF - на Webasto небранднатата версия на дистанционното може да настройва периода на работа, режима и разни други шукарийки.

btw. добре че си поиграх с печката - оказа се че акумулатора ми е позаминал - за 20 мин успя да го дръпне....
по-добре сега отколкото на зима да ме остави по пътищата някъде :D .


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Питане за печка

Мнение от SKISA » 18 Окт 2009, 21:28

има значение околната температура ,но не знам как дистанционното е разбрало каква е!
иначе за пускане в колата със сигурност играе роля околната температура.

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook