Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от pironkov » 01 Окт 2009, 8:56

absix написа:
X5 E70 написа:Tи сам видя че Калинчев я осъди, значи не е невъзможно
Дори пародията на съд -българския- е отсъдил в негова полза


За какво се хабиш да обясняваш на "склонената главица"...

Да...в България е пълно с овце...то за това сме на този хал...всеки ни е_ава а ние си траем... Това е поведение наложено от бай Тошо :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от X5 E70 » 01 Окт 2009, 10:32

Аз съм готов да се консултирам с адвокатска кантора занимаваща се с европейско право какви стъпки да се предприемат

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от pironkov » 01 Окт 2009, 11:09

X5 E70 написа:Аз съм готов да се консултирам с адвокатска кантора занимаваща се с европейско право какви стъпки да се предприемат

всички ще сме ти много благодарни колега! Кажи какво е станало...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 7.07.2008
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: 525 D

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от miroalpina » 01 Окт 2009, 16:33

:D За какво се хабиш да обясняваш на "склонената главица"...
eeeee серсемин :lol: :lol: :lol: склонена главица ще ме метнеш от коня ,а като си толкова терикат съди държавата да те видя бе superman не ми говори за тоя и ония кво направили ,направете го всичкити вдигнати главици като сте толкова отворЕни :mhihi: във форума е лесно да ломотиш и да даваш примери :D направи го и имаш М5 400 кс от мене ОКО ДА ВИДИ ОК всички смелчаци се метате във форума :lol: даваи към съдаааааааа бре вдигната главо и тогава плямпяи и стига с тия мамо тои ми взе акциза кажи му да го върне ако не ще плачкам, смешно е когато се правите на смели тука искам ДЕИСТВИЯ И РЕЗУЛТАТИ :yes: и ви признавам иначе ЛЕКА НОЩ

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 7.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: BMW X6 M

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от the_bommb » 01 Окт 2009, 18:05

Колега малко прекаляваш, аз лично ще съдя държавата и мога да ти кажа че не е нужно да си супермен за да си търсиш правата. А ти ако си мишка си стои и си плуи по форумите или по добре се пази да не паднеш от коня .
Баси майката какъв живот живея

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 5.03.2009

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от bmwhartge » 01 Окт 2009, 19:34

колеги привет и от мен :)
след 6 месеца в старата USA :D се прибрах в стара велика БЪЛГАРИЯ и сядам да драсна и аз :yes:
та на въпроса за тоя прословут акциз :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: като слушам какви писания има ме стега колана, оставам изумен :shock: пак съм виждал жадни за мъст и кръв ама вие от подфорума тук ме карате да умирам от смях с тези дела , съдилища и връщане на пари :confused:
само едно ще кажа в подкрепа на колегата MIROALPINA :yes: много правилно написано МИРЧО :yes: , наистина сме в БГ ако беше ЕВРОПА или АМЕРИКА нямаше да има такива дразги поради една причина в таз страна наша нищо не е както по света а наи малко пък да ти се даде шанс държавата да ти върне 5 лв камо ли цял акциз :clap: е някой чакат големият тот шанс :bchug: успех с правната с-ма в BG

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 7.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: BMW X6 M

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от the_bommb » 01 Окт 2009, 19:53

Колега добре дошъл в абсурдна България :D
Никой не е казал че ще спечелим, но от нас зависи да си търсим правата. Ако си седим така нищо няма да се промени в тази държава.
Баси майката какъв живот живея

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от pironkov » 01 Окт 2009, 20:38

bmwhartge написа:колеги привет и от мен :)
след 6 месеца в старата USA :D се прибрах в стара велика БЪЛГАРИЯ и сядам да драсна и аз :yes:
та на въпроса за тоя прословут акциз :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: като слушам какви писания има ме стега колана, оставам изумен :shock: пак съм виждал жадни за мъст и кръв ама вие от подфорума тук ме карате да умирам от смях с тези дела , съдилища и връщане на пари :confused:
само едно ще кажа в подкрепа на колегата MIROALPINA :yes: много правилно написано МИРЧО :yes: , наистина сме в БГ ако беше ЕВРОПА или АМЕРИКА нямаше да има такива дразги поради една причина в таз страна наша нищо не е както по света а наи малко пък да ти се даде шанс държавата да ти върне 5 лв камо ли цял акциз :clap: е някой чакат големият тот шанс :bchug: успех с правната с-ма в BG

Аз като те слушам се питам кво правиш пак в България ами не си седиш в щатите... но после като прочетох пак какво си писал ми стана ясно че и ти си от групата УфЦе... :bowdown: които им е по лесно в кошарата... :dummy:
С такава психика още 100 години няма да се оправим...
...и с риск да се повторя и ако моя съгражданин мислеше така нямаше да осъди държавата и нямаше да бутне акцизът...
А ТОВА ВЕЧЕ Е ФАКТ!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от X5 E70 » 01 Окт 2009, 21:45

pironkov написа:
bmwhartge написа:колеги привет и от мен :)
след 6 месеца в старата USA :D се прибрах в стара велика БЪЛГАРИЯ и сядам да драсна и аз :yes:
та на въпроса за тоя прословут акциз :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: като слушам какви писания има ме стега колана, оставам изумен :shock: пак съм виждал жадни за мъст и кръв ама вие от подфорума тук ме карате да умирам от смях с тези дела , съдилища и връщане на пари :confused:
само едно ще кажа в подкрепа на колегата MIROALPINA :yes: много правилно написано МИРЧО :yes: , наистина сме в БГ ако беше ЕВРОПА или АМЕРИКА нямаше да има такива дразги поради една причина в таз страна наша нищо не е както по света а наи малко пък да ти се даде шанс държавата да ти върне 5 лв камо ли цял акциз :clap: е някой чакат големият тот шанс :bchug: успех с правната с-ма в BG

Аз като те слушам се питам кво правиш пак в България ами не си седиш в щатите... но после като прочетох пак какво си писал ми стана ясно че и ти си от групата УфЦе... :bowdown: които им е по лесно в кошарата... :dummy:
С такава психика още 100 години няма да се оправим...
...и с риск да се повторя и ако моя съгражданин мислеше така нямаше да осъди държавата и нямаше да бутне акцизът...
А ТОВА ВЕЧЕ Е ФАКТ!!!


Te тва не могат да разберат.
Ма ако некой от нас бутне държавата в съда преди него ше се пуснат да си възстановят парите :D

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от absix » 02 Окт 2009, 8:43

Сега чакаме и едикойсиschnitzer да се включи в темата :)

За справка на колегите, тия "двамата" герой пишат от едно IP.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от lusienk » 02 Окт 2009, 9:14

Досега чета само закани , че ще се съди държавата и ще се търсят права. Нека някой да излезе с по-градивно предложение.
Изображение


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от jordanpar » 02 Окт 2009, 9:20

Държавата връща какъвто и да било акциз,само ако дадения индивид няма абсолЮтно никакви данъчни или социално-здравни задължения към нея.
Колко от тука пишещите първо имат наистина акцизна кола и второ са напълно изрядни към държавния апарат????
Другото което е и най-важното е още при приемане на първо четене другаря Овчаров изтъкна че ще се заложат нормативни разпоредби,които да обявят всички бъдещи искания към държавата за връщане на акциз от внос на автомобил за нищожни.Тоест намерете иконката със среден пръст че на мен не ми се търси.
В най-добрия случай държавата няма да връща парите в брой а те ще могат да бъдат използвани като виртуална сума за събиране от дадения човек на бъдещи глоби,задължения и т.н...
Почетете малко,поровете се и тогава тръгвайте да съдите.В една страна,в която се говори,че ако нямаш изрядни здравни вноски ще те спират да излизаш извън пределите,за какви права и търсене на пари от държавата говорите,алоууу събудете се.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от pironkov » 02 Окт 2009, 10:04

jordanpar написа:Държавата връща какъвто и да било акциз,само ако дадения индивид няма абсолЮтно никакви данъчни или социално-здравни задължения към нея.
Колко от тука пишещите първо имат наистина акцизна кола и второ са напълно изрядни към държавния апарат????
Другото което е и най-важното е още при приемане на първо четене другаря Овчаров изтъкна че ще се заложат нормативни разпоредби,които да обявят всички бъдещи искания към държавата за връщане на акциз от внос на автомобил за нищожни.Тоест намерете иконката със среден пръст че на мен не ми се търси.
В най-добрия случай държавата няма да връща парите в брой а те ще могат да бъдат използвани като виртуална сума за събиране от дадения човек на бъдещи глоби,задължения и т.н...
Почетете малко,поровете се и тогава тръгвайте да съдите.В една страна,в която се говори,че ако нямаш изрядни здравни вноски ще те спират да излизаш извън пределите,за какви права и търсене на пари от държавата говорите,алоууу събудете се.

виж сега колега...значи незаконните действия са си незаконни и след като е осъдена няма право да поставя каквито и да е условия... :) вземи малко правно се информирай... дори и да се направят споразумения за прихващания това пак си е връщане... :nono:
УфффЦеее... то за това България се е превърнала в КОШАРА.... всички сме Уфцеееееее :dummy:

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 7.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: BMW X6 M

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от the_bommb » 02 Окт 2009, 14:12

jordanpar написа:Държавата връща какъвто и да било акциз,само ако дадения индивид няма абсолЮтно никакви данъчни или социално-здравни задължения към нея.
Колко от тука пишещите първо имат наистина акцизна кола и второ са напълно изрядни към държавния апарат????
Другото което е и най-важното е още при приемане на първо четене другаря Овчаров изтъкна че ще се заложат нормативни разпоредби,които да обявят всички бъдещи искания към държавата за връщане на акциз от внос на автомобил за нищожни.Тоест намерете иконката със среден пръст че на мен не ми се търси.
В най-добрия случай държавата няма да връща парите в брой а те ще могат да бъдат използвани като виртуална сума за събиране от дадения човек на бъдещи глоби,задължения и т.н...
Почетете малко,поровете се и тогава тръгвайте да съдите.В една страна,в която се говори,че ако нямаш изрядни здравни вноски ще те спират да излизаш извън пределите,за какви права и търсене на пари от държавата говорите,алоууу събудете се.


Колега ПЪРВО повярвай че имаме акцизни коли -аз даже имам три, и второ съм и изряден данъкоплатец и т.н.
Ако наистина беше чел щеше да си направиш тръда и да прочетеш ДЪРЖАВЕН весник и да видиш какво е отменено а не какво казва този престъпник Овчаров, но както и да е.

И нека да помоля колегите от форума да престанат с глупостите от този сорт, защото по този начин се обиждаме един друг а според мен ТУК целта е да си ПОМАГАМЕ.

Примери:
"Колко от тука пишещите първо имат наистина акцизна кола и второ са напълно изрядни към държавния апарат????"
"вие от подфорума тук ме карате да умирам от смях с тези дела , съдилища и връщане на пари "
"eeeee серсемин склонена главица ще ме метнеш от коня ,а като си толкова терикат съди държавата да те видя бе superman не ми говори за тоя и ония кво направили ,направете го всичкити вдигнати главици като сте толкова отворЕни във форума"
Баси майката какъв живот живея


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от jordanpar » 02 Окт 2009, 16:10

the_bommb написа:Ако наистина беше чел щеше да си направиш тръда и да прочетеш ДЪРЖАВЕН весник и да видиш какво е отменено а не какво казва този престъпник Овчаров, но както и да е.


Е да де,да де.Ама маи ти не си чел където трябва.Едно е промяна на закон за акциз,друго е въвеждане на нормативно разпореждане според което всички платили със задна дата са пред заварено положение.Той затова и закона влиза едва от догодина ,а не веднага след публикуването му.За да може и бЮджета да се балансира спрямо идногодишните акцизи и ставки.Абе що си мислиш че аз също нямам интерес ако държавата щеше да дава пари,а???????
И една гатанка за всички разбирачи по въпроса.Ако сте си купили тази или миналата година акцизен автомобил независимо бил той нов или втора ръка и е купен на лизинг,как ще ви върне държавата парите,защото все пак също има акциз в случая и още по-лошото е че е вклЮчен и в оскъпяващата схема на лизинга като част от погасителните вноски.Освен това, при лизинга (оперативен и финансов) лизинговата вещ до момента на прехвърляне на лизинго- получателя е СОБСВЕНОСТ на лизингодателя, т.е. с договорът за лизинг не се прехвърля собсвеността с предаване на автомобила в случая - това го отличава от договора продажба на изплащане.
Немалко автомобили са купени така,та лизингодателната компания ли ще съди държавата,как я мислите тая работа.А дори и да я осъди и да си вземе парите,ще ги върне на клиента едва след цялостното изплащане на автомобила,ако въобще той бъде уведомен.
Та това ми беше и мисълта като съм написал кой ИМА акцизен автомобил,тоест платил го е в кеш от раз.А не кой ИЗПЛАщА такъв,щот нещата са по различни там ако си мераклия да съдиш държавата.
Та--кой чел и кой не на друго място.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook