Проблем!!!

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Проблем!!!

Мнение от galant » 14 Сеп 2009, 21:05

Колеги онзи ден смених задни накладки и сега педала ми потъва,по-мек,а бе имам усещането че по-малко спира и си потъва.Според вас от какво може да е?Раздвижваха ми жилото на ръчната понеже задържаше,също така и накладките сега трият само в средата,в горният край и долният на диска си е ръжда,което може ли да доведе до потъването на педала?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Мнение от lusienk » 14 Сеп 2009, 21:15

Ако, са ти пипали по спирачната течност , то не са ти обезвъздушили системата и затова педала ти потъва. А относно не доброто спиране -накладките трябва да минат 100-200км докато се напаснат по дисковете и през това време не трябва да биеш рязко спирачка.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Проблем!!!

Мнение от Mollov » 14 Сеп 2009, 21:20

galant написа:също така и накладките сега трият само в средата,в горният край и долният на диска си е ръжда,което може ли да доведе до потъването на педала?


Тва на мен ми се струва, че значи "криви дискове"... ако приемем, че накладките са чисто нови и са поставени ОК...

Колкото до педала - АКО са ти сменяли спирачна течност (което не знам за кво им е да го правят ако не е дошло време), може да не е обезвъздушена както трябва...

Имай в предвид, че спирачното усилие е почти 50/50 за предни/задни спирачки... така че ако задните в момента не спират добре ще го усетиш и още как.

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: Проблем!!!

Мнение от Huku » 16 Сеп 2009, 20:20

galant написа:Колеги онзи ден смених задни накладки и сега педала ми потъва,по-мек,а бе имам усещането че по-малко спира и си потъва.Според вас от какво може да е?Раздвижваха ми жилото на ръчната понеже задържаше,също така и накладките сега трият само в средата,в горният край и долният на диска си е ръжда,което може ли да доведе до потъването на педала?


Я кажи къде ги сменя и колко струваше, че и на мене ми предстои такава смяна?
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Мнение от pkw08 » 16 Сеп 2009, 21:47

Колега, Е-90 не е за "смениха ми" Кой,Къде,Защо? Все пак това са автомобили максимум по на 2-3 год. Някои маистори като отида не слуша какъв ти е проблема, а гледа колата и пита - има ли това, има ли онова и т.н. И гледа екстрите ,а ти чакай да ти свърши добре работата за която си отишъл. Това е мое мнение. Спирачната с-ма на бърз и мощен ав-л не е за всеки, дори и за накладки? Ники е прав кажи къде ти ги смениха, че и на мен да ги сменят.

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: Проблем!!!

Мнение от Huku » 24 Сеп 2009, 12:28

Неска смених задните накладки в Камор - 352 кинта всичко - накладки , сензори, смазки, инспекция и труд. За половин час стана работата.
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Проблем!!!

Мнение от flame » 24 Сеп 2009, 14:47

Еее, браво, браво, и честито! :D Начи вече 2 помпения на гуми ти се събират! :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем!!!

Мнение от X5 E70 » 24 Сеп 2009, 15:15

И аз задните на Х5-цата - 460 лв накладки, смазки, датчици, труд, инспекция

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: italia viterbo vidin
Пол: Мъж
Кара: БМВ 323i Е46

Re: Проблем!!!

Мнение от ST0IL » 30 Сеп 2009, 0:50

Относно накладките трябва да изминеш 100-тина км за да слегнат добре а за обезваздушаването процедурата винаги се повтаря 3 или 4 пати за да си сигурен че наистина са обезвазушени при теб може и да не са го направили :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Проблем!!!

Мнение от galant » 30 Сеп 2009, 14:51

Проблема е решен,накладките си улегнаха за 200км градско и сега си е о.к.Благодаря на колегите които писаха в темата!
Изображение

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: Проблем!!!

Мнение от Huku » 30 Сеп 2009, 16:13

galant написа:Проблема е решен,накладките си улегнаха за 200км градско и сега си е о.к.Благодаря на колегите които писаха в темата!

Е не ти ли сложиха бележчица на скоростния лост:
Изображение
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Проблем!!!

Мнение от Toneloker » 30 Сеп 2009, 16:21

Е те и на пасата като ходих да му ги сменят ми викаха същото. Само дето 100-200 км спираше като голфа. :mhihi: :mhihi: Е аз ги навъртях 100-200 км за 2-3 часа. :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Re: Проблем!!!

Мнение от Wolfen » 30 Сеп 2009, 19:06

Извинявам се офф-а ... но как не ви боли сърцето да дадете маса пари за толкова елементарна работа? Да си купиш накладките и датчиците от Камор или Дару е ок, но да ти ги сменят там за една бала пари е направо грях ... :oops:

ПС: просто споделих учудване, моля ви, не ме хранете :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Проблем!!!

Мнение от lusienk » 30 Сеп 2009, 19:40

Wolfen написа:Извинявам се офф-а ... но как не ви боли сърцето да дадете маса пари за толкова елементарна работа? Да си купиш накладките и датчиците от Камор или Дару е ок, но да ти ги сменят там за една бала пари е направо грях ... :oops:

ПС: просто споделих учудване, моля ви, не ме хранете :)

Преди наколко години бах свидетел , как едни супер майстори счупиха датчика на АБС-а , като се опитваха да свият спирачните цилиндри за да извадят накладките.След това извадиха бушона за да не свети аларма на таблото.Така , че за 20, 30 или 50лв. отгоре за смяната в оторизиран сервиз не си заслужава евентуално по нататъчно главоболие. Не , че и в тези сервизи не може да стане такъв сакатлък, но от психологическа точка се чувстваш по- сигурен.
Изображение

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: Проблем!!!

Мнение от absix » 30 Сеп 2009, 23:13

lusienk написа:
Wolfen написа:Извинявам се офф-а ... но как не ви боли сърцето да дадете маса пари за толкова елементарна работа? Да си купиш накладките и датчиците от Камор или Дару е ок, но да ти ги сменят там за една бала пари е направо грях ... :oops:

ПС: просто споделих учудване, моля ви, не ме хранете :)

Преди наколко години бах свидетел , как едни супер майстори счупиха датчика на АБС-а , като се опитваха да свият спирачните цилиндри за да извадят накладките.След това извадиха бушона за да не свети аларма на таблото.Така , че за 20, 30 или 50лв. отгоре за смяната в оторизиран сервиз не си заслужава евентуално по нататъчно главоболие. Не , че и в тези сервизи не може да стане такъв сакатлък, но от психологическа точка се чувстваш по- сигурен.


В оторизираните сервизи получаваш фактури и можеш да вдигаш скандали, докато в кварталното гаражче.....

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook