радар-детекторите в колите ни...

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Huku » 21 Мар 2010, 20:42

Сега като се връщах от Щъркелово гнездо и детектора се разписка на "К" честота от една патрулка. Нямаше нито сгради с плъзгащи се врати нито нищо. Внимавайте!
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София, западния край
Пол: Мъж
Кара: Е46 323CI
Мечтае да кара: E36 M3 evo с валове

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от vankatagsi » 21 Мар 2010, 22:55

Сега като се връщтах от Калояново ми направи впечатление че единствено около 115км на м-ла "Тракия" на двете бензиностанций има камери, но са обърнати наобратно.т.е снимат ти задницата,което ми се стори много странно, засичат скоростта на базата на отдалечаването на колата при кадрите или нешто такова или имат радар... незнам. По-важното е че радар детектора не ги засече, всички полицай които се бяха заложили с радар по пътя ги хвана, но камерите не. Разписка се също на една б-я около 30-ти км, но камери аз лично не видях. Много ми се иска да намеря някой който е навътре с тия камери и да разясни веднъж завинаги митовете около тях..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от pkw08 » 28 Мар 2010, 19:32

От камерите няма бягане, за това е и предложено в промяните на ЗДП глобата се плаща от собственика на автомобила, а не от този който е карал приятел, и т.н. да не може да му се хване края.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от pironkov » 30 Мар 2010, 12:30

pkw08 написа:От камерите няма бягане, за това е и предложено в промяните на ЗДП глобата се плаща от собственика на автомобила, а не от този който е карал приятел, и т.н. да не може да му се хване края.

Много ми е интересно ако автомобилът е фирмен...а във фирмата работят 100 човека...тогава кво правим? :mhihi:
Няма как законно да глобят някой които реално не е нарушител...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: Egham/Sofia/Pazardzhik
Пол: Мъж
Кара: Маратонки, Citroen Xsara, E60, E39

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от s » 30 Мар 2010, 12:50

pironkov написа:
pkw08 написа:От камерите няма бягане, за това е и предложено в промяните на ЗДП глобата се плаща от собственика на автомобила, а не от този който е карал приятел, и т.н. да не може да му се хване края.

Много ми е интересно ако автомобилът е фирмен...а във фирмата работят 100 човека...тогава кво правим? :mhihi:
Няма как законно да глобят някой които реално не е нарушител...

в този случай за виновен се приема собственика на фирмата или този на когото е регистриран автомобилът. той поема разходите по актове и на него му се отнемат точни, после вече по пътни листове може да си търси парите за акт от човека, който е карал в дадения момент, но книжката/точките се отнемат на собственика. нямам представа как стоят нещата при фирма с няколко собственика..някой по-запознат да каже.
при автомобил регистриран на физическо лице също вече е така. собственика е виновен, тъй като чрез камерите неможе да се докаже кой е шофер-а, направиха го така заради многобройните случаи с баби на по 80 години с шофьорски книжки, който едвам ходят, но карат автомобили за по 100 000 лева с 200 км в час (примерно).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от pkw08 » 30 Мар 2010, 22:05

:lol: Вижте това ... http://www.shofior.com/wordpress/?tag=% ... 1%80%D0%B8 , някой може ли да види това жпс огледало къде се продава и има ли го в БГ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от gkgeorgiev » 30 Мар 2010, 22:42

pkw08 написа::lol: Вижте това ... http://www.shofior.com/wordpress/?tag=% ... 1%80%D0%B8 , някой може ли да види това жпс огледало къде се продава и има ли го в БГ.


Колега, според мен това няма да е много ефиктивно за БГ. Както пише:
информационна база данни за разположението на инфрачервени камери
, а за БГ едва ли базите им данни са актуални.

Някой има ли впечатления за Cobra XRS 9950 ?
Изображение

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Dimitroff » 31 Мар 2010, 7:25

Имам преки.

Става!

Лови по-от далече в сравнение с предишните 2 моделя, а в същото време, макар да е по-чувствителен - фалшивите сигнали са доооста по-малко.
Ако го намериш изгодно - вземай!
Преди месец-два се продаваше един такъв във форума между 250 и 300 лева...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 22.11.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е70

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от ilko_ir » 09 Апр 2010, 22:38

Здравейте, ето и моите впечатления от "Cobre"XRS R7. С такъв съм монтирах си го над плафона (скрит) това е положителното на радара. Няма го досадното махане и поставяне. О. трицателното е че батерията на дистанционното-дисплея даржи доста малко време. И ПОТРЪЖДАВАМ ПИСАНОТО ОТ НЯКОИ КОЛЕГИ, ЧЕ ПРИ "СТРЕЛЯНЕ" НЯМА СПАСЕНИЕ. Преди 2 дни ме засякоха не разбрах издаде ли сигнал вообще или аз не чух :shock: едвам се оправих :D ама и с новите радари монтирани на таблото са намерили вариант да трият :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 22.12.2006
Пол: Мъж
Кара: x5 f15

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от vlado1976 » 10 Апр 2010, 2:24

на мен при преминаване покрай стац камера се задейства К банда незнайно защо и то 10 пъти
по пътя БЯЛА -РУСЕ на мидата работи камерата на около 25 км
сега съм с winstler 550 преди бях с кобра 9950
winstler -пове4е лъжливи сигнали но лови по отдале4 сравнение с кобрата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Kickdown » 10 Апр 2010, 8:29

Айде бе младежи дайте малко по-сериозно!!!
Стига с тия камери, елементарно в съда падат задължително!!! Най-висшият закон, на който трябва да се подчиняват всички останали закони, и не могат бъдат в разрез с него е КОНСТИТУЦИЯТА!!!

Чл. 32.
(1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.


Демек докато непроменят конституцията, могат да ви хванат за баварската наденичка ;) А конституцията се променя само от велико народно събрание и тн.
Аз незнам, че ме снимат, а дори и да знам съм ИЗРИЧНО НЕСЪГЛАСЕН ;)
И онези симпатяги са тура ;)

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от absix » 10 Апр 2010, 8:43

Kickdown написа:Айде бе младежи дайте малко по-сериозно!!!
Стига с тия камери, елементарно в съда падат задължително!!! Най-висшият закон, на който трябва да се подчиняват всички останали закони, и не могат бъдат в разрез с него е КОНСТИТУЦИЯТА!!!

Чл. 32.
(1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.


Демек докато непроменят конституцията, могат да ви хванат за баварската наденичка ;) А конституцията се променя само от велико народно събрание и тн.
Аз незнам, че ме снимат, а дори и да знам съм ИЗРИЧНО НЕСЪГЛАСЕН ;)
И онези симпатяги са тура ;)


Ето ти го отговора :) Освен ако не покажеш съдебно решение в твоя полза, че не си бил изрично съгласен ;)

Термина СРС да си чувал? По твойта логика, всички бандюги следени, смимани и подслушвани могат да борят прокуратурата с конституцията?

Глупости.

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Dimitroff » 10 Апр 2010, 8:48

:)
За ползване на СРС-та е нужно разрешение от този/онзи и то за КОНКРЕТНО ЛИЦЕ, а не за всичко живо дето ще минава през еди коя си точка - дай да правим клипове :mhihi:

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от absix » 10 Апр 2010, 8:52

Dimitroff написа::)
За ползване на СРС-та е нужно разрешение от този/онзи и то за КОНКРЕТНО ЛИЦЕ, а не за всичко живо дето ще минава през еди коя си точка - дай да правим клипове :mhihi:


Да, прав си. Не го бях помислил, глупав пример. НО отбелязаното в червено си важи с всичка сила. Ако някой събори акт възоснова на снимка от камера, лично ще го почерпя нещо, ако го е направил позовавайки се на конституцията.

Дайте да си говорим за радарите, а не правни глупости :)

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Dimitroff » 10 Апр 2010, 9:32

Не е глупав примера ти - въпрос на тълкуване.
Начин за оборване има - обаче не и без адвокат ;)

Иначе - да - темата е за радар детекторите в колите ни :yes:
Кажи сега как е Валентина и струваше ли си парите?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook