радар-детекторите в колите ни...

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Dimitroff » 13 Мар 2010, 23:06

Успех!
:mhihi:

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Huku » 13 Мар 2010, 23:24

pkw08 написа::lalala: Да допълня горното мнение на колегата. И да имате и да нямате антирадар при рязката промяна на скороста полицейския радар не действа т.е. той ви запаметява само кагато се движите с постоянна скорост. Именно за това контролните органи се крият и се опитват да стрелнат когато не ги вижда водача и се движи с постоянна скорост ( в момента в който водача види полицията и започне да намаля дори и плавно те не могат да запаметят скоростта). :wave:

начи ако рязко настъпиш и ги издухаш нема да те засече :mhihi:
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от flame » 14 Мар 2010, 1:07

pkw08 написа:при рязката промяна на скороста полицейския радар не действа т.е. той ви запаметява само кагато се движите с постоянна скорост

Тва пък нито съм го чувал, нито ми звучи логично... :confused:
Не съм и инДженер, ама доколкото знам доплеровия сигнал си бичи без проблем при секакви скорости ;)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от alx » 15 Мар 2010, 2:32

pkw08 написа::lalala: Да допълня горното мнение на колегата. И да имате и да нямате антирадар при рязката промяна на скороста полицейския радар не действа т.е. той ви запаметява само кагато се движите с постоянна скорост. Именно за това контролните органи се крият и се опитват да стрелнат когато не ги вижда водача и се движи с постоянна скорост ( в момента в който водача види полицията и започне да намаля дори и плавно те не могат да запаметят скоростта). :wave:


уви- няма такова нещо.

като почне да те мери ако те "почне" със 120 и те "свърши" на 80 примерно... ще изпише "100"... така че има полза да се бият спирачки като го видиш, но да разчиташ на "объркване" на радара е ... бита кауза...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: тамъ въ младостъ
Пол: Мъж
Кара: е60 печка, самъ сменя скоростъ
Мечтае да кара: танк
Детайли за колата: мноо бяга и все ми говори нещо!??!

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Voinika » 16 Мар 2010, 21:08

alx написа:
pkw08 написа::lalala: Да допълня горното мнение на колегата. И да имате и да нямате антирадар при рязката промяна на скороста полицейския радар не действа т.е. той ви запаметява само кагато се движите с постоянна скорост. Именно за това контролните органи се крият и се опитват да стрелнат когато не ги вижда водача и се движи с постоянна скорост ( в момента в който водача види полицията и започне да намаля дори и плавно те не могат да запаметят скоростта). :wave:


уви- няма такова нещо.

като почне да те мери ако те "почне" със 120 и те "свърши" на 80 примерно... ще изпише "100"... така че има полза да се бият спирачки като го видиш, но да разчиташ на "объркване" на радара е ... бита кауза...


ураа вече съм с книжка!!!
взех си антирадар кобра9340, хващала 15 банада бла бла бла...
хванах едни познати куки да го пробам - стояха на 1 завой и ме гърмяха с оня квадратния радар -
първо ми светна Ка а после стана Х и започна да врещи като лудо антирадарчето.
Казаха ми че ти запаметява най високата скорост и че има опция да се разбереш с ченгето
само ако са го включили на "сециален" режим, демек режим "кинти" :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от pkw08 » 17 Мар 2010, 0:51

Значи като започнеш да намаляш скоростта ,няма засичане. Засичат те в момента когато скоростта ти не е променлива, те виждат с колко се движиш ,но не може да се фиксира. Пробвайте го и тогава пишете мнения. Именно за това понякога ти показват скорост различна от твоята. Няколко пъти съм влизал в спор с контролен орган с предложение да му експериментирам, че скоростта която той ми показва не е моята именно защото съм спазвал това правило. И резултата е ... връщане на документите и пожелание за приятно пътуване. Но за да постигнеш това трябва да си запознат поне малко с у-вото и действието на радара който те засича и друго това не става при новите радари с камера. :wave: :wave: :wave: Те имат от 5-15сек. време за изчистване на снимката и записа на скоростта примерно ако се установи, че нарушителя е линейка, някой приятел, колега, началник, министър и т.н. :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от pkw08 » 17 Мар 2010, 1:01

alx написа:
pkw08 написа::lalala: Да допълня горното мнение на колегата. И да имате и да нямате антирадар при рязката промяна на скороста полицейския радар не действа т.е. той ви запаметява само кагато се движите с постоянна скорост. Именно за това контролните органи се крият и се опитват да стрелнат когато не ги вижда водача и се движи с постоянна скорост ( в момента в който водача види полицията и започне да намаля дори и плавно те не могат да запаметят скоростта). :wave:


уви- няма такова нещо.

като почне да те мери ако те "почне" със 120 и те "свърши" на 80 примерно... ще изпише "100"... така че има полза да се бият спирачки като го видиш, но да разчиташ на "объркване" на радара е ... бита кауза...
- това не може да стане ...
При тази ситуация ака стигнеш до съд с добър адвокат технически грамотен ще спечелиш делото срещу държавата, но не си струват разправиите ...., трябва много да си се ядосъл, заял и тогава.

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Dimitroff » 17 Мар 2010, 8:30

pkw08...запознат ли си с устройството на радарите, който се ползват в България?

Всъщност няма значение - пусни си някое предаване по Анимал Планет или Дискавъри и чакай да започнат да обясняват за прилепите ... ще ти стане ясно. :winky:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от flame » 17 Мар 2010, 10:56

Voinika написа:хванах едни познати куки да го пробам - стояха на 1 завой и ме гърмяха с оня квадратния радар -
първо ми светна Ка а после стана Х и започна да врещи като лудо антирадарчето.
Казаха ми че ти запаметява най високата скорост и че има опция да се разбереш с ченгето
само ако са го включили на "сециален" режим, демек режим "кинти" :kuku:

Като виден връзкар в КАТ ще е добре да снесеш малко вътрешна информация, която мъчи всички ни... :mhihi:
1 - Използват ли се в патрулките други мобилни радари освен Х-бандовите ТР4
2 - Стационарните радари на каква честота са и антирадарите хващат ли ги

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Dimitroff » 17 Мар 2010, 17:22

flame написа:
Voinika написа:хванах едни познати куки да го пробам - стояха на 1 завой и ме гърмяха с оня квадратния радар -
първо ми светна Ка а после стана Х и започна да врещи като лудо антирадарчето.
Казаха ми че ти запаметява най високата скорост и че има опция да се разбереш с ченгето
само ако са го включили на "сециален" режим, демек режим "кинти" :kuku:

Като виден връзкар в КАТ ще е добре да снесеш малко вътрешна информация, която мъчи всички ни... :mhihi:
1 - Използват ли се в патрулките други мобилни радари освен Х-бандовите ТР4
2 - Стационарните радари на каква честота са и антирадарите хващат ли ги



1. НЕ.
2. Честота не знам. Антирадар не ти трябва да слагаш...дървото рано или късно се яде! Радардетектора ги хваща...дори и такъв за 80-90 лева...друг е въпроса за дистанцията от която ги лови въпросния...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от flame » 17 Мар 2010, 18:58

Dimitroff написа:
flame написа:2 - Стационарните радари на каква честота са и антирадарите хващат ли ги

Радардетектора ги хваща...дори и такъв за 80-90 лева...друг е въпроса за дистанцията от която ги лови въпросния...[/color]

И друг много основен въпрос е за тези, дето снимат задния номер ;)

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Dimitroff » 17 Мар 2010, 21:17

Ако е ималко кола преди теб, която е засечена (не снимана) - сигнала дава разсейка и го хващаш.
Ако е нямало....божа работа :mhihi:

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от absix » 17 Мар 2010, 21:25

flame написа:
Dimitroff написа:
flame написа:2 - Стационарните радари на каква честота са и антирадарите хващат ли ги

Радардетектора ги хваща...дори и такъв за 80-90 лева...друг е въпроса за дистанцията от която ги лови въпросния...[/color]

И друг много основен въпрос е за тези, дето снимат задния номер ;)


По модерните (скъпи) детектори имат "покритие" отпред и отзад, даже и камерата (радара) да снима отзад, разсейката (ако има) ще я хване.

Имал съм подобен случай, подминавам патрулка, при нея спряла цивилна кола (евентуално нарушител)... на 200-300м. след това, радара почва да пищи на Х-а... гледам, цивилната ме настига, а ония явно са пуснали ТП-то.

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Dimitroff » 18 Мар 2010, 10:55

Това със "стрелянето" зад теб е ясно...но ако го правят с TR4 - какъв е смисъла -ок ще те засекат...и какво? Ще тръгнат да те гонят ли :mhihi: (успех)

Въпроса е не когато ги подминеш, а преди да наближиш статична камера, която мери скоростта на колата преди теб - тоест в момента и снима задния номер (колата е пред теб на дистанция 300метра примерно...или по-малко) - засичайки скоростта на колата пред теб сигнала да дава отражения/разсейки назад и твоя радар детектор да ги хваща и да намалиш...иначе...като минеш и ти изпищи, че те снима статична камера...няма много "файда" :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: тамъ въ младостъ
Пол: Мъж
Кара: е60 печка, самъ сменя скоростъ
Мечтае да кара: танк
Детайли за колата: мноо бяга и все ми говори нещо!??!

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Voinika » 20 Мар 2010, 1:14

Dimitroff написа:Това със "стрелянето" зад теб е ясно...но ако го правят с TR4 - какъв е смисъла -ок ще те засекат...и какво? Ще тръгнат да те гонят ли :mhihi: (успех)

Въпроса е не когато ги подминеш, а преди да наближиш статична камера, която мери скоростта на колата преди теб - тоест в момента и снима задния номер (колата е пред теб на дистанция 300метра примерно...или по-малко) - засичайки скоростта на колата пред теб сигнала да дава отражения/разсейки назад и твоя радар детектор да ги хваща и да намалиш...иначе...като минеш и ти изпищи, че те снима статична камера...няма много "файда" :mhihi:


абе то като ги наближиш толкова ченгетата май ще е вече късно. Като гледам напоследък май го пускат радара на
режим стреляне?? защото много пъти ми се случва само да писне за секунда на Х и после млъква - и винаги ченгетата са там.
Сега все още я разучавам как реагира кобрата че съм гърмян заек (3 месеца бях в бокса :cry: за скорост).
А на тея камери въобще не знам какъв им е случая??? никога не ми е писвало до сега :kuku:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook