Проблем с централното заключване

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 11.07.2008

Проблем с централното заключване

Мнение от ilhano » 10 Авг 2009, 18:08

Днес като заключвах колата нещо изтрака и се развали централното заключване на Е90-ката ми, заключва само шофйорската врата, но като натисна отключването нищо не става, също така и капака на резервоара остана в междинно положение и старчи леко и не се отваря, иначе като задържа бутона за заключване си сгъва огледалата. Дали проблема е от някакъв бушон или нещо по-сериозно, някой имал ли е подобен проблем

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Мнение от pkw08 » 10 Авг 2009, 18:56

Колега, пробвай с другия ключ, и виж пак ли е така?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.11.2008
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Re: Проблем с централното заключване

Мнение от Tzveto » 10 Авг 2009, 19:10

ilhano написа:Днес като заключвах колата нещо изтрака и се развали централното заключване на Е90-ката ми, заключва само шофйорската врата, но като натисна отключването нищо не става, също така и капака на резервоара остана в междинно положение и старчи леко и не се отваря, иначе като задържа бутона за заключване си сгъва огледалата. Дали проблема е от някакъв бушон или нещо по-сериозно, някой имал ли е подобен проблем


Аз го имах този проблем.Провери си първо бушоните.Ако всичко е наред , съветвам те да изчакаш 1-2 седмици преди да ходиш по маистори , защото мойте се оправи от само себе си.Просто един си се отключиха всички врати и от тогава не съм го имал проблема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.07.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Мнение от Bovacar » 11 Авг 2009, 9:16

На този модел (Е90) са проблемни бравите на вратите. Поради увеличената консумация на ток, много често изгарят предпазителите които са с номера 72 и 73 (фабрично са 15 ампера - сини) намират се в долният ляв ъгъл (на стойката с предпазителите). Най-вероятно са изгорели, препоръчва се смяната с 20 амперови (и двата).

P.S. Предпазителите се намират зад пластмасова преграда в жабката. (просто допълнителна информация)

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 11 Авг 2009, 11:00

Мисля, че съм чел за проблеми
в модула при тези автомобили,
но дано не е това, че
там става скъпо...
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 11.07.2008

Мнение от ilhano » 11 Авг 2009, 18:52

Смених 57-мия бушон, който беше изгорял и нищо. Отидох до сервиз да проверят за грешки и докато чаках да ме обслужат и си играя с ключа и гледам вратите се отвориха :) качих се на коалта и газ. Благодаря за съветите

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Sofia

Мнение от badman » 13 Авг 2009, 23:28

Колега, точно същия проблем имах и аз - казаха ми, че това е при повечето Е 90 и реално не трябва да се бърза да се разглобява и сменя нещо - първия път смених бушон 57(15 ампера син), а втория път се оправи от самосебе си. Не се шашкай и просто търпеливо проверявай бушоните и после изчаквай малко време, все пак това е БМВ...:-)

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 15.03.2008
Местоположение: София

Мнение от nekezki » 02 Сеп 2009, 20:20

Колеги от снощи имам същият проблем.Механично си отключвам само моята врата.Иначе с комфорта сваля и вдига прозорците и се чува заключване но всички врати без шофъорската ги няма.Не ми се чака и май ще ходя до дару утре ако е само за бушоните както твърдите.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 02 Сеп 2009, 20:39

откачи акумулатора за пет минути и после пробай пак.
при мен неска се оправи точно по този начин-вещо се беше сбъгала заради амени на релетата,дето намокрих и като рестартирах с откачане на акумулатора и сичко е ток....!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 15.03.2008
Местоположение: София

Мнение от nekezki » 02 Сеп 2009, 20:46

Пробвах....няма промяна.иначе това беше първото нещо,което направих

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook