Тема за малки проблемчета за които не си заслужава нова тема

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Тема за малки проблемчета за които не си заслужава нова тема

Мнение от MaXimal » 30 Юли 2009, 14:46

Защо не си направим една такава тема за малки проблемчета за които не си заслужава пускане на нова отделна тема?

По доста форуми такива теми имат голям успех...
Надявам се, че и колегите от БоваКар могат да помагат в тази тема.


Аз имам един проблем... Всеки месец си мажа уплътненията със спрей купен от БМВ (Гуми нещо си се казваше), но проблемът е, че с тоя спрей се цапа повече отколкото да върши нещо полезно... та ето го и проблемът - търся си подобен спрей, но под формата на мазило или нещо подобно като гъбичките за обувки.

В БМВ ползват някаква грес, но нея не я продават.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 30 Юли 2009, 15:12

моята с нищо не я мажа...и си е ОК. :)
а кожата веднуй в годината я мажа с препарат на "Търтъл" за почистване и грижа и скърцат дрехите върху нея не самата кожа... :)
ама и кожата на Индивидуал-а е по мека и различна 8)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 30 Юли 2009, 15:28

pironkov написа:моята с нищо не я мажа...и си е ОК. :)
а кожата веднуй в годината я мажа с препарат на "Търтъл" за почистване и грижа и скърцат дрехите върху нея не самата кожа... :)
ама и кожата на Индивидуал-а е по мека и различна 8)


Проблемът при мен е, че бързо се зацапват уплътненията на тавана и скърцат докато не се почистят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Тема за малки проблемчета за които не си заслужава нова

Мнение от lusienk » 30 Юли 2009, 17:08

MaXimal написа:Защо не си направим една такава тема за малки проблемчета за които не си заслужава пускане на нова отделна тема?

По доста форуми такива теми имат голям успех...
Надявам се, че и колегите от БоваКар могат да помагат в тази тема.


Аз имам един проблем... Всеки месец си мажа уплътненията със спрей купен от БМВ (Гуми нещо си се казваше), но проблемът е, че с тоя спрей се цапа повече отколкото да върши нещо полезно... та ето го и проблемът - търся си подобен спрей, но под формата на мазило или нещо подобно като гъбичките за обувки.

В БМВ ползват някаква грес, но нея не я продават.

Колега, купи си силиконов шпрей. Продават го по хубавите железарии. Струва около 15 лева. Той не цапа. Става и против замръзване на уплътненията за зимата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Тема за малки проблемчета за които не си заслужава нова

Мнение от MaXimal » 30 Юли 2009, 17:29

lusienk написа:
MaXimal написа:Защо не си направим една такава тема за малки проблемчета за които не си заслужава пускане на нова отделна тема?

По доста форуми такива теми имат голям успех...
Надявам се, че и колегите от БоваКар могат да помагат в тази тема.


Аз имам един проблем... Всеки месец си мажа уплътненията със спрей купен от БМВ (Гуми нещо си се казваше), но проблемът е, че с тоя спрей се цапа повече отколкото да върши нещо полезно... та ето го и проблемът - търся си подобен спрей, но под формата на мазило или нещо подобно като гъбичките за обувки.

В БМВ ползват някаква грес, но нея не я продават.

Колега, купи си силиконов шпрей. Продават го по хубавите железарии. Струва около 15 лева. Той не цапа. Става и против замръзване на уплътненията за зимата.


Препарата на БМВ също е на силиконова основа(май) и си цапа...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Мнение от motor » 30 Юли 2009, 17:33

разменям един горивен филтър за 2 бири и малко лафче за колите.
филтъра е за е87- 118д, 120д, Е60-530д, Х3-3,0д.
Филтъра ми беше продаден за е90-320д ни поради некоректността и некомпетентността на някои хора се наложи да си купя друг. Пробван е и изцапан с нафта но колата така и не запали.
MAHLE KL 169/3D
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 30 Юли 2009, 17:48

Този спрей може ли да се ползва и при уплатненията по вратите, че и мойте почнаха да скърцат?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Мнение от pkw08 » 30 Юли 2009, 19:27

Някой да знае, или да е свалял кора на предна врата ? Става въпрос за Е-90/91, днес забелязах, че при отключване и заключване на автомобила на предна дясна врата бутона за откл.,закл. един път се прибере един път неиска, а иначе колата си се заключва и отключва нормално. Искам да сваля кората и да видя защо така се получава. Не ми се ходи в М кар иначе ги питах и казаха, че не е проблем и да я оставя да е оправят.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Мнение от Toneloker » 30 Юли 2009, 23:17

Абе колеги как мога да видя температурата на колата на е87? Рових из компютъра, ама никъде не намерих. :shock:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.11.2008
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Мнение от Tzveto » 31 Юли 2009, 0:58

pkw08 написа:Някой да знае, или да е свалял кора на предна врата ? Става въпрос за Е-90/91, днес забелязах, че при отключване и заключване на автомобила на предна дясна врата бутона за откл.,закл. един път се прибере един път неиска, а иначе колата си се заключва и отключва нормално. Искам да сваля кората и да видя защо така се получава. Не ми се ходи в М кар иначе ги питах и казаха, че не е проблем и да я оставя да е оправят.



Махаш лайстната на вратата.Има 4-5 болта , развиваш ги и лекичко с отверка подпъхваш под кората за по лесно махане.Нищо сложно.Само внимавай с кабелите за управлението на стъклата , да не прецакаш буксата ако дръпнеш рязко кората. Успех :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Мнение от pkw08 » 31 Юли 2009, 5:23

Благодаря колега, ще пробвам в събота или неделя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 31 Юли 2009, 9:49

Toneloker написа:Абе колеги как мога да видя температурата на колата на е87? Рових из компютъра, ама никъде не намерих. :shock:

аз не знам също как да я проверя на 7-ца е65

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Мнение от ((:BuKcu:)) » 31 Юли 2009, 20:19

На оборотометъра, м/у 6000/7000 или м/у последните две цифри, трябва да има чертички. Само си проверете в книжката колко чертички трябва да са, за да е нормална температурата. Ако не се лъжа бяха 2.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 24.01.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: '08 730d

Мнение от emo_pld » 01 Авг 2009, 23:44

Възможно ли е да ми е изгоряло стъпалото на pro Logic 7 ? Нещо ми пращи , но само на ниски честоти. В понеделник ще хода да ми го отстранят гаранционно , но ми се събраха около 1500 км тия 3 дни и полудявам с тва пращане и без свястна музика...

Дакела
Аватар
Мнения: 942
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 02 525dA & 07 E90 N46B..
Мечтае да кара: F-22 Raptor
Детайли за колата: Стоковица със Стептроник и кожена гарнитура.

Мнение от DAEL » 06 Авг 2009, 15:11

Някой свалял ли е задните седалки на Е90 за да даде малко напъствия? :help:

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook