Как да се грижим за кожата на едно Е60?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Re:

Мнение от lusienk » 01 Окт 2009, 16:48

Be Brave написа:Lusienk,
Такива течности за почистване на предното стъкло съм виждал и по бензиностанции и автомивки, но един приятел ми каза, че като намажеш стъклото стои като мазно за да може да се разтичат капките, и ако по време на дъж си пуснеш чистачките се замазвало също.
Пробвай този да видим какво ще се случи - ама внимавай, че да не уцелиш някое дърво, ако се замаже стъклото :lol:

Намазах го около преди седмица, ама няма дъжд за да го изпробвам. Като пръскам с водата за чистачките се вижда добре, но в реално време си е друго нещо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Как да се грижим за кожата на едно Е60?

Мнение от da6ip » 02 Окт 2009, 18:10

Имам отскоро и двата препарата на БМВ - "млякото" за поддръжка, както и спрея за почистване.

Спрея според мен е пълен боклук, никакъв ефект нямаше при мен (имам светлосива кожа).

Млякото е по-добро, и макар и миризмата да не ми харесва, други я харесват, а и се надявам наистина да предпазва от УВ лъчи и други гадории. Вдъхва ми повече доверие от спрея, времето ще покаже колко е ефективно.

Специално за почистване досега най-добрия резултат съм постигал с малко вода, намазване със съвсем малко натурален сапун (72% мас мисля, което май е същото като глицерина споменат по-горе) и избърсване с мокра и после суха кърпа. Всякаква мръсотия пада без търкане и нараняване на кожата.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Как да се грижим за кожата на едно Е60?

Мнение от da6ip » 03 Окт 2009, 0:47

лусиенк,
и мен ме интересува резултата от намазването на стъклото - след снощния дъжд сигурно си забелязал как работи :mrgreen:

а ако някой знае добър препарат за мазане на чистачките за да останат меки - да казва! това е поне също толкова важно за качеството на чистене, колкото и повърхността на стъклото
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Как да се грижим за кожата на едно Е60?

Мнение от lusienk » 03 Окт 2009, 7:40

da6ip написа:лусиенк,
и мен ме интересува резултата от намазването на стъклото - след снощния дъжд сигурно си забелязал как работи :mrgreen:

а ако някой знае добър препарат за мазане на чистачките за да останат меки - да казва! това е поне също толкова важно за качеството на чистене, колкото и повърхността на стъклото

След снощния дъжд резултатите са следните:
Найстина, както го гледах на клипчето за препарата при скорост над 70-80км/ч. Капките дъжд летят, като луди нагоре и може да не се използуват чистачки.
При по ниска скорост също има добър резултат.
Негативите са , че найстина след като чистачката отмие стъклото за каратко време се получава нещо ,като замазване по стъклото.
В описанието на продукта пише , че при заскрежаване зимно време на стъклото ,много лесно се премахвал леда.
Все пак наблюденията са ми за двайсетина минути градско шофиране вечер. Може би на извънградско при дъжд ефекта ще е по добър.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Как да се грижим за кожата на едно Е60?

Мнение от lusienk » 03 Окт 2009, 8:07

Относно препарата, който си купих за запечатване на кожа или текстил е пълен ПРОВАЛ.
Доставиха ми някакво флаконче около 10-15мл. , което ми стигна да напръскам само задната седалка. След третиране и изчакване от 24часа за да добие ефект трябвало да направи някакъв невидим филм и при попадане на някаква течност тя да не попие. От интерес пръснах с ръка няколко капки вода по тапицерията( моята текстилна) водата си попи и след , като изсъхна се почвиха петна на местата на капките.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Как да се грижим за кожата на едно Е60?

Мнение от da6ip » 03 Окт 2009, 13:39

мерси за инфото - май това за стъклото ще го пробвам и аз..

имам още и следните неща, от които обаче засега имам скромни наблюдения (все не остава време..!):

- препарат за чистене на джанти, с четка, от БМВ - супер доволен съм, пада всичко!
- шампоан (чист, без вакса), пак от БМВ - мирише супер :lol: обаче някак си трудно се отмива.. ама май използвам повечко отколкото трябва.. ще продължавам засега и ще кажа накрая дали става
- вакса (carnauba wax), без абразив!, пак от БМВ - мирише и изглежда супер самия препарат, но с ръчно полиране на тавана резултата беше кошмарен - останаха видими размазвания от препарата, и след няколко дена като заваля и все едно не съм я полирал изобщо :conf: може би е правен препарата за машинно полиране - Десо ще каже като му дойде времето..
- спрей за поддръжка на черни пластмаси по купето - към момента на третиране има много добър видим ефект, но след ден-два изчезва. може би е въпрос на редовно използване за да се достигне траен ефект?
- силиконов спрей за уплътнения - още не съм го използвал...
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re:

Мнение от da6ip » 04 Окт 2009, 10:11

xerial написа:Не знам за тоя препарат БМВ .... взех си такъв първо 4е прави ебати пяната и става вс в пяна и навсякъде ... второ държа си препаарите и подобни в багажника при което се разтече ,прецака се флакона и спре да пръска изобщо нещо не съм очарован .... :roll:


и моя спрей протече! без абсолютно никаква причина - ебаси боклука!! държах го месеци наред в багажника, минах 20 хил км с него и не протече, и след като миналата седмица извадих всички препарати от колата и съвсем внимателно ги подредих в един сак в гардероба, днес гледам че всичко в сака плува в гнусното съдържание на тоя спрей! нито съм го притискал, нито е бил нагрят, нито лашкан напред назад, и беше в точно такова легнало положение каквото беше и в колата месеци наред.. явно си е просто боклук!
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520D, 11.2005'

Re: Как да се грижим за кожата на едно Е60?

Мнение от Be Brave » 13 Окт 2009, 9:40

lusienk написа:Негативите са , че найстина след като чистачката отмие стъклото за каратко време се получава нещо ,като замазване по стъклото.


Проблемът става по-сериозен при нощно шофиране, т.к. след пускането на чистачките и отблясъците от фаровете на насрещно движещите се, замазването е много осезаемо и видимостта намалява и чувството е сякаш ти е влязла вода в окото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Как да се грижим за кожата на едно Е60?

Мнение от lusienk » 13 Окт 2009, 13:07

Be Brave написа:
lusienk написа:Негативите са , че найстина след като чистачката отмие стъклото за каратко време се получава нещо ,като замазване по стъклото.


Проблемът става по-сериозен при нощно шофиране, т.к. след пускането на чистачките и отблясъците от фаровете на насрещно движещите се, замазването е много осезаемо и видимостта намалява и чувството е сякаш ти е влязла вода в окото.

Резултата от третирането с този препарат за стъкла е по скоро позитивен , отколкото негативен. Наистина има замазване при нощно шофиране , но почти същия ефект го има и без да е третирано стъклото. На извънградско с около 100км./ч зад движещи се автомобили , които хвърлят ужасно , ефекта е поразителен видимостта е в пъти по-добра и найстина може да се кара без чистачки. За цената от около 14лв. си заслужава да се опита.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Как да се грижим за кожата на едно Е60?

Мнение от da6ip » 13 Окт 2009, 13:53

лусиенк, ти коя разфасовка от препарата за стъкла поръча - напоените салфетки за едно стъкло или някой от флаконите с повече препарат?

освен това като фирма ли поръча или има някакъв по-лесен начин (без факсове и т.н.)? - не става ясно от сайта..

мерси
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Как да се грижим за кожата на едно Е60?

Мнение от lusienk » 13 Окт 2009, 14:08

da6ip написа:лусиенк, ти коя разфасовка от препарата за стъкла поръча - напоените салфетки за едно стъкло или някой от флаконите с повече препарат?

освен това като фирма ли поръча или има някакъв по-лесен начин (без факсове и т.н.)? - не става ясно от сайта..

мерси

фирма: Гранд Кар 8 ЕООД
име: Петя Атанасова
улица: "Люлебургас" №36
град: 4002 Пловдив
страна: България

Телефон: +359 878 864 470
Телефон: +359 878 864 790
Телефон: +359 876 114 002
Обадих се на един от тези телефони. Вдига някакво момиче с приятно гласче. Нещото ,което ми доставиха бяха две шишенца от около 15грама всяко . Едното е за предварително почистване и обезмасляване на стъклата, което не е задължително да се купува ако смяташ ,че има с какво да си почистиш хубаво стъклата. И второто шишенце е за постигане на ефекта за водата. С тези две шишенца си намазах всички стъкла( включителнио и страничните огледала) и ми остана за поне още два пъти да си мина челното стъкло , като му мине ефекта. В брошурката пише , че това издържа около 1 година или 20000км.
Момичето ги изпрати след 2 дена по Еконт за около 5лв цена на доставката.
Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook