Въпрос за чиповете

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 1.04.2009

Въпрос за чиповете

Мнение от dihris » 13 Апр 2009, 21:23

Някой слагал ли си е чип на Х3 2,0i бензин? Много е спъната... само 150 коня... а е и все още гаранционна. Дайте съвет за чип евентуално :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2840
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: София

Мнение от ///sasho » 13 Апр 2009, 21:32

Доколкото знам на бензиновите двигатели чипа не оказва толкова голяма разлика както при дизеловите. Иначе сме слагали на Е60 525d и ефекта наистина е добър , само трябва да оцелиш правилната версия на чип , защото първия чип , който поставихме беше с прекалено силна версия и с голямо повивение на въртящия момент и изби турбото , но след сменихме турбото и махнахме този чип и поставиме по слаба версия в друга тунинг фирма досега е нямали проблеми с колата. :D

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 1.04.2009

Мнение от dihris » 13 Апр 2009, 21:37

///sasho написа:Доколкото знам на бензиновите двигатели чипа не оказва толкова голяма разлика както при дизеловите. Иначе сме слагали на Е60 525d и ефекта наистина е добър , само трябва да оцелиш правилната версия на чип , защото първия чип , който поставихме беше с прекалено силна версия и с голямо повивение на въртящия момент и изби турбото , но след сменихме турбото и махнахме този чип и поставиме по слаба версия в друга тунинг фирма досега е нямали проблеми с колата. :D

а откъде да си взема такъв въобще и другото което е дали ще ми върви гаранцията на колата? май трябва да е от официален дилър или и аз незнам :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 13 Апр 2009, 22:02

dihris написа:
///sasho написа:Доколкото знам на бензиновите двигатели чипа не оказва толкова голяма разлика както при дизеловите. Иначе сме слагали на Е60 525d и ефекта наистина е добър , само трябва да оцелиш правилната версия на чип , защото първия чип , който поставихме беше с прекалено силна версия и с голямо повивение на въртящия момент и изби турбото , но след сменихме турбото и махнахме този чип и поставиме по слаба версия в друга тунинг фирма досега е нямали проблеми с колата. :D

а откъде да си взема такъв въобще и другото което е дали ще ми върви гаранцията на колата? май трябва да е от официален дилър или и аз незнам :D


HAMANN KENNFELDOPTIMIERUNG
Elektronische Leistungsoptimierung durch
Umprogrammierung der Serienmotronic

Für BMW X3 2.0i
Ca. 10 PS / 7 kW Mehrleistung,
ca. 10 Nm Drehmomentzuwachs
V/max ca. 202 km/h (Serie 198 km/h)

Die angegebenen Werte können sich abhängig von
Motorbasis, Fzg.-Ausstattung, Getriebe, Übersetzung,
Rad/Reifen-Kombination etc. verändern. Um die
optimale Leistung bei Ottomotoren zu erreichen,
muss die Kraftstoffart Super Plus 98 ROZ verwendet
werden.


Това е от сайта на Hamann ;) Гаранцията не ти пада, качва 10 к.с, с 10 Nm повече, и ще струва майка си и баща си ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2840
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: София

Мнение от ///sasho » 13 Апр 2009, 22:21

dihris написа:
///sasho написа:Доколкото знам на бензиновите двигатели чипа не оказва толкова голяма разлика както при дизеловите. Иначе сме слагали на Е60 525d и ефекта наистина е добър , само трябва да оцелиш правилната версия на чип , защото първия чип , който поставихме беше с прекалено силна версия и с голямо повивение на въртящия момент и изби турбото , но след сменихме турбото и махнахме този чип и поставиме по слаба версия в друга тунинг фирма досега е нямали проблеми с колата. :D

а откъде да си взема такъв въобще и другото което е дали ще ми върви гаранцията на колата? май трябва да е от официален дилър или и аз незнам :D



За втория чип ползвахме тази фирма:

http://www.vimaxtuning.com/

тя е на този Колега , може да се свържеш с него , а той ще ти обясни какво предлага:

http://bmwpower-bg.net/forums/profile.p ... ile&u=3502

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 13 Апр 2009, 23:26

///sasho написа:Доколкото знам на бензиновите двигатели чипа не оказва толкова голяма разлика както при дизеловите...


Ъхъ.... те затова карат N54 (335/135) бензинки над 440 коня на гумите в момента :mhihi:

Което в проценти прави към +40%... :twisted:

Не говоря за Х3, а принципно за изказването... ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 820
Регистриран на: 7.06.2006

Мнение от add1cted » 14 Апр 2009, 2:51

Е при турбо агрегатите ефекта е различен от този при атмосферките.. Иначе колега щом е в гаранция не се занимавай с глупости според мен..
There is no replacement for displacement

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Мнение от Feanor » 14 Апр 2009, 7:40

absix написа:
///sasho написа:Доколкото знам на бензиновите двигатели чипа не оказва толкова голяма разлика както при дизеловите...


Ъхъ.... те затова карат N54 (335/135) бензинки над 440 коня на гумите в момента :mhihi:

Което в проценти прави към +40%... :twisted:

Не говоря за Х3, а принципно за изказването... ;)


Изказването е вярно, доколкото приемаш, че бензиновите двигатели са атмосферни, а дизеловите са турбо. :mhihi:
За да е правилно, трябва да е "на атмосферните не оказва толкова голяма разлика, колкото на тези с принудително пълнене". ;)
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 14 Апр 2009, 8:55

absix написа:
Ъхъ.... те затова карат N54 (335/135) бензинки над 440 коня на гумите в момента :mhihi:



Е баце сега кажи и, че 335i няма турбина(и) и привършваме темата... ;) Пича иска да прави чипс тунинг на атмосферен матор... дали ще е бензин или дизел, все тая.... прираста е малък... според мен не си заслужава, освен ако не е някъв по-специален и доказал се софтвер, който има сми да флашваш... вече като отидеш на турбо (принудително пълнене), тогава пак дали е бензин или дизел няма значение - прираста е сериозен...

Според мен това Х3 щом е гаранционно... не го пипайте... щото в момента, в който колата се наложи да е в сервиза и от там "забележат" промяната - гаранцията е туто ла финито...

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 14 Апр 2009, 8:56

Семантика, ма нека се върнем на темата.

Аз не бих пипал колата, ако е в гаранция ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 1.04.2009

Мнение от dihris » 14 Апр 2009, 14:32

Mollov написа:
absix написа:
Ъхъ.... те затова карат N54 (335/135) бензинки над 440 коня на гумите в момента :mhihi:



Е баце сега кажи и, че 335i няма турбина(и) и привършваме темата... ;) Пича иска да прави чипс тунинг на атмосферен матор... дали ще е бензин или дизел, все тая.... прираста е малък... според мен не си заслужава, освен ако не е някъв по-специален и доказал се софтвер, който има сми да флашваш... вече като отидеш на турбо (принудително пълнене), тогава пак дали е бензин или дизел няма значение - прираста е сериозен...

Според мен това Х3 щом е гаранционно... не го пипайте... щото в момента, в който колата се наложи да е в сервиза и от там "забележат" промяната - гаранцията е туто ла финито...


Пичка колеги за п**** става въпрос

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 14 Апр 2009, 14:37

Уупс... извиньети ма..... госпожице (поредполагам) :) :uups: :mhihi:

С две думи - няма сми от чипса... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 1.04.2009

Мнение от dihris » 14 Апр 2009, 14:43

Mollov написа:Уупс... извиньети ма..... госпожице (поредполагам) :) :uups: :mhihi:

С две думи - няма сми от чипса... :)

с риск да се отклоним от темата доуточнявам... госпожа :D :D :D а за чипа разбрах че си е "на баир лозе да садиш". определено ще взема да се откажа че и ако ми падне гарацийката тогава незнам...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 14 Апр 2009, 14:49

Ясно... съвсем НЕ познах значи ;)

Да, наистина няма смисъл... колата ще върви малко повече в ниските обороти, но това е (почти) всичко... някаква реална полза за тия 500-1000лв няма да има... а гаранцията ще падне сигура, освен ако "оптимизацията" не се направи в "оторизиран тунер", като например Hamann.... ма там ще е бая по-скъпо...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Мнение от BMW_RIDER » 16 Апр 2009, 14:03

Смисъл от чипа няма да има никакъв, а и особено ако е в гаранция само ще се прецакаш като после почнат нещата за ремонт. Х3то не е кола дето е измислена да върви, и не я ръчкай много, не и се отразява добре. Казвам ти го като човек който кара Х3 втора година. Ако искаш да върви сменяй джипа за друго.

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook