проблем с prologic 7

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 2.03.2009

проблем с prologic 7

Мнение от tonynorge » 08 Апр 2009, 15:48

Здравейте пичове!

Помогнете със съвети и мнения по следният въпрос

Преди месец време се сдобих с Е65 745 i
В първият момент не ми направи впечатление саунда на пролоджика , но какво открих в последствие.
На пасажерската врата не ми работят и двата говорителя както и единият от задните под стъклото от съсщата страна, басовите под седалките само гъргорят при силно увеличен звук. Свалих от мой приятел със същата кола неговия пролоджик за проба. Басовете под седалката просвириха с пълна пара , но другите който не работеха си мълчат. Свалих задния под стъклото , пробвах го, работи. Това според мен е прекъсване на кабели към тези говорители а за басовите под седалките е проблем с крайно стъпало, та въпросът ми към вас е следният. Дали при някои се е случвал подобен промлем и някой знае ли дали може някъде да се отремонтира това крайно стъпало на пролоджика. Ще бъда благодарен на всеки който сподели нещо по въпроса
tonynorge

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 09 Апр 2009, 9:15

Здравей приател... наскоро се сблъсках с този проблем прочети ми темата!

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... p?t=136019

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 2.03.2009

Re: проблем с prologic 7

Мнение от tonynorge » 09 Апр 2009, 9:38

tonynorge написа:Здравейте пичове!

Помогнете със съвети и мнения по следният въпрос

Преди месец време се сдобих с Е65 745 i
В първият момент не ми направи впечатление саунда на пролоджика , но какво открих в последствие.
На пасажерската врата не ми работят и двата говорителя както и единият от задните под стъклото от съсщата страна, басовите под седалките само гъргорят при силно увеличен звук. Свалих от мой приятел със същата кола неговия пролоджик за проба. Басовете под седалката просвириха с пълна пара , но другите който не работеха си мълчат. Свалих задния под стъклото , пробвах го, работи. Това според мен е прекъсване на кабели към тези говорители а за басовите под седалките е проблем с крайно стъпало, та въпросът ми към вас е следният. Дали при някои се е случвал подобен промлем и някой знае ли дали може някъде да се отремонтира това крайно стъпало на пролоджика. Ще бъда благодарен на всеки който сподели нещо по въпроса

точно преди 10 минути я прочетох, но накрая не разбрах какво стана , оправе ли нещата
tonynorge

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 09 Апр 2009, 14:06

Ами казах ти къде най-вероятно се крие проблемът ти...ако не е това е усилвателя...те са почти на една и съща цена.
А иначе аз сега чакам да си взема колата в тези дни... като ми програмираха новото CD са изгорили усилвателя в сервиза... и да спорят сервиза или БМВ-България да го плати ме бавят.

Давам ти един съвет да отидеш в сервиз на БМВ и да ти кайат точно какво е...тогава да го поръчаш. Също така да не се занимаваш с 2-ра ръка такива части защото просто нестават.

И да слагаш от други коли все нещо няма да е наред...ще е глухо...или пък няма да свири някой говорител. Не си прави сам експерименти че ако изпатка нещо както за 800лв. разлика да не си изгориш или повредиш нещо друго по скъпо. Не се и навивай на цялостно програмиране на автомобила за да интегрират 2-ра ръка. Има голяма вероятност да изпатка нещо!

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 2.03.2009

Мнение от tonynorge » 09 Апр 2009, 14:10

pironkov написа:Ами казах ти къде най-вероятно се крие проблемът ти...ако не е това е усилвателя...те са почти на една и съща цена.
А иначе аз сега чакам да си взема колата в тези дни... като ми програмираха новото CD са изгорили усилвателя в сервиза... и да спорят сервиза или БМВ-България да го плати ме бавят.

Давам ти един съвет да отидеш в сервиз на БМВ и да ти кайат точно какво е...тогава да го поръчаш. Също така да не се занимаваш с 2-ра ръка такива части защото просто нестават.

И да слагаш от други коли все нещо няма да е наред...ще е глухо...или пък няма да свири някой говорител. Не си прави сам експерименти че ако изпатка нещо както за 800лв. разлика да не си изгориш или повредиш нещо друго по скъпо. Не се и навивай на цялостно програмиране на автомобила за да интегрират 2-ра ръка. Има голяма вероятност да изпатка нещо!

благодаря, това и аз мислех да направя. Ще се държим в течение за да сме си полезни, пък и на всички други
tonynorge

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 09 Апр 2009, 14:56

Разбира се

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 15 Апр 2009, 9:22

Колега оправиха ми колата и сега работи както трябва.... взех си колата най-после!!! Оправена.... :mhihi:
И при теб ще е или от CD-модула или усилвателя...
Беше ли в БМВ?

Чудо се случи за Велик Ден... :mhihi:
3 седмици за една музика... БМВ поставиха нов рекорд на "Гинес" по сервизиране ... :)
Занимавам се със сервизна дейност на камиони... и за първи път се чувствах безсилен срещу сервиз. За толкова време се прави основен ремонт на цял камион...като се пробоядиса кабина...ремарке и се направят нови брезенти + рекламата на тях.... хахахаха

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 2.03.2009

Мнение от tonynorge » 15 Апр 2009, 9:26

pironkov написа:Колега оправиха ми колата и сега работи както трябва.... взех си колата най-после!!! Оправена.... :mhihi:
И при теб ще е или от CD-модула или усилвателя...
Беше ли в БМВ?

Чудо се случи за Велик Ден... :mhihi:
3 седмици за една музика... БМВ поставиха нов рекорд на "Гинес" по сервизиране ... :)
Занимавам се със сервизна дейност на камиони... и за първи път се чувствах безсилен срещу сервиз. За толкова време се прави основен ремонт на цял камион...като се пробоядиса кабина...ремарке и се направят нови брезенти + рекламата на тях.... хахахаха


оставил съм нещата за след празниците, не ми остава пусто свободно време но не се трае вече. Ще пиша за проблема веднага щом имам резултат.Весели празници на всички!
tonynorge

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 27 Апр 2009, 13:42

Какво стана колега? Беше ли при БМВ?

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 2.03.2009

Мнение от tonynorge » 27 Апр 2009, 21:03

pironkov написа:Какво стана колега? Беше ли при БМВ?
в четвъртък съм в дарукар пък да видим кво ще стане
tonynorge

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 2.03.2009

Мнение от tonynorge » 18 Май 2009, 16:15

tonynorge написа:
pironkov написа:Какво стана колега? Беше ли при БМВ?
в четвъртък съм в дарукар пък да видим кво ще стане

Колега оправих си колата. Сега музиката свири на пушка.
Отидох в дару кар и им разказах всичко от игла до конец със всички проби и смени които съм правил. вкараха колата в бокса и свалиха предния сд модул, смениха го с техен които пращял но работи. Всички колони си заработиха нормално. Та оказа се че трябва да поръчам сд модула и пролоджика отзад в багажника. Изрично ги попитах като пристигнат трябва ли да се програмират или само ще се монтират, отговориха ми ,че е хубаво да се монтират при оторизиран сервиз за да се спази гаранцията. Казвам тези подробности защото аз си ги поръчах от англия където пролоджика е с минимална разлика в цената но сд модула е грубо 600 лв , а не 1700 като тук. Логично помислено не трябва програмиране на нещо което поръчваш по номер на шаси и ти пращат това което отговаря сега на него,ако взимаш модул от друг модел и клас тогава е различно. Аз за да пробвам кое работи и кое не свалих от същото бмв на мой приятел пролоджика и си засвири в мойта кола. В дару кар направиха същото със сд модула и също си заработи коректно.Така ,че поръчах си чарколяците,пристигнаха и точно за 15 минути си ги смених и всичко засвири както си пише по книгите. Това ,че в някои сервизи казват ,че задължително трябва да се програмират чисто нови модули поръчани по шасито на колата на мен ми понамирисва на щипане на пари без причина. Грешно е според мен да се мисли ,че ти ги програмират преди да ти ги пратят. Та нали за да се програмира нещо то трябва да е закачено на колата при сички други модули.
tonynorge

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 18 Май 2009, 16:52

Мен така ме "изпържиха" в Камор като сложиха перформънс волана. Трябвало било програмиране, дръжки... ама аз като не си бях написал домашното..... Само споделям за "програмиранията".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 18 Май 2009, 22:34

Незнам и мен ме уръсиха и за програмиране...и от това програмиране ми изгориха усилвателя или ПроЛоджик-а както му казва колегата горе... и ми купиха и нов усилвател в М-кар Пловдив. Незнам ние имаме 3 седмици...пробвах модулите и от другите 2 и всеки свирише различно на моята кола. :confused:
И аз незнам кой е прав и кой е крив... от БМВ-България също казаха че се програмира новият модул... А ако е 2-ра ръка неможе само модула ама трябва целият автомобил за да го приеме колата...

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook