Кола за 50-100 хил. с газ : истина ли е това?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 428
Регистриран на: 24.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '13 Bmw F10 520d

Мнение от Man0Lov » 05 Апр 2009, 10:33

flame написа:
batpepi написа:Според мен няма нищо срамно ,че някой си прави сметката.Какво значение има колко струва колата и колко е нова.Ако навива по 100к на година защо не?За много от вас може да е кола за гъзария,но предполагам ,че повечето от хората не си ги купуват предимно за това.

Колега, 100К на година и в Германия не правят ;)

А иначе не виждам повече от 2 причини за газ:
1. По-икономично
2. По-екологично
И след като никой не би си сложил газова поради втората причина (а може би има колеги от "Зелени балкани"? :mhihi: ), то остава икономията.

Да ме прощавате колеги, ама аз трябва да съм най-големия *****, за да си купя кола за 50-100 хилки и после да не ми достигат пари за бензин. А и едва ли някой ще отрече, че газта убива малко, много или напълно удоволствието от шофирането. И едва ли някой от нас да си е купил БМВ, за да кара зеле и картофи от село :mhihi: :winky:


+1 :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 05 Апр 2009, 14:31

Макар че ей това не го отказвам, въпреки, че е на газ :twisted:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Мнение от Feanor » 05 Апр 2009, 16:40

toni написа:Това да си на газ с такава кола май само тук е срамно, особено за нашата марка. Това за мен са пълни глупости това, че било БМВ и на газ. В цял свят се опитват да го популяризират този вид гориво, дори някои производители ги слагат фабрично. Само тука в Българско като види някой БМВ с гас и незнам какво е станало, този такъв, онзи е такъв. Гледал сам в германското мобиле БМВ-та с гас, но зареждачката е поместена до гърлото за бензина, и е скрита зад капачката за резервоара. Така предполагам ще сте по-глагосконни към тези избрали да карат с газ.


Да е излязла от фабриката така - ок. Да са я направили AC Schnitzer така - ок. Обаче да си купиш луксозна кола за една камара пари и после да и турнеш газ... ми ще ме извиняваш, но огромната част от тези интервенции не са защото на някого му пука за околната среда, а защото се е изхвърлил с кола, която му е твърде скъпа и се чуди как да я направи малко по-евтина. И проблемът е, че понеже парите така или иначе са кът, качеството не е особен приоритет. Затова не се гледа с особено добро око на тези интервенции, при това основателно.
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: SF

Мнение от biohazard » 05 Апр 2009, 17:09

Добре де,ако видиш това или това,няма ли да се насереш от смях?Щото аз бих!М-пакети,джанти 19-ки,коли за по 20-30к Евро и да я караш на газ,не мерси!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 428
Регистриран на: 24.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '13 Bmw F10 520d

Мнение от Man0Lov » 05 Апр 2009, 17:43

biohazard написа:Добре де,ако видиш това или това,няма ли да се насереш от смях?Щото аз бих!М-пакети,джанти 19-ки,коли за по 20-30к Евро и да я караш на газ,не мерси!


Много си прав... ;)

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 05 Апр 2009, 18:04

Представям си М-ка спряла зад някой ръждав голф на газ колконата на бензионостанцията...... :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Мнение от Демирев » 05 Апр 2009, 18:59

Бре тея "глупави" немци, как ще карат Bmw 750 2007г. на газ


http://suchen.mobile.de/...

Аууу! Позор! :mhihi:

....и Х 6 - не ги е срам! :mhihi:

http://suchen.mobile.de/...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 05 Апр 2009, 21:11

Направо шапка ти свалям за "уникалността" да пуснеш подобни линкове във форума така, че да разтеглят размера на скрипта ДВОЙНО... хвала. :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Мнение от icog » 06 Апр 2009, 1:04

Колко точно ще ти върви колата на газ е въпрос на хубава газова инсталация + правилни настройки. Имам познат който слага уредбата, закача ПЦ-то и чете параметри. Кара и пак чете. Донастройва. Пак кара. И пак чете. И пак донастройва. Докато не постигне оптималните стойности. Резултата съм го виждал на бензинки над 200 коня - върви колкото върви на бензин а гори същото количество литри ама газ. А колко срамно било да се кара на газ е въпрос на мислене. Разликата в момента в цената е повече от х2, за една кола с приличен литраж и кончета това ще рече 15-20л разход - 30лв срещу 13лв. При 30К км годишно прави 5000 лв разлика. Нямало безплатно каско ли? И гражданска? А, и масълце, че и филтрите, ми то и за нови гуми останаха, ехеее:).

(ай питай ма сега що карам само дизели!)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Мнение от Feanor » 06 Апр 2009, 9:04

icog написа:Колко точно ще ти върви колата на газ е въпрос на хубава газова инсталация + правилни настройки. Имам познат който слага уредбата, закача ПЦ-то и чете параметри. Кара и пак чете. Донастройва. Пак кара. И пак чете. И пак донастройва. Докато не постигне оптималните стойности.


Тъй. Съгласен съм с това. Ако се прави и поддържа качествено - нямам против, хем по-евтино, хем по-чисто. Ама колко хора го правят така? И колко гледат да сложат "нещо по-евтинко така, че требе и газ да се сипва"?
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 06 Апр 2009, 9:07

icog написа:Колко точно ще ти върви колата на газ е въпрос на хубава газова инсталация + правилни настройки. Имам познат който слага уредбата, закача ПЦ-то и чете параметри. Кара и пак чете. Донастройва. Пак кара. И пак чете. И пак донастройва. Докато не постигне оптималните стойности. Резултата съм го виждал на бензинки над 200 коня - върви колкото върви на бензин а гори същото количество литри ама газ. А колко срамно било да се кара на газ е въпрос на мислене. Разликата в момента в цената е повече от х2, за една кола с приличен литраж и кончета това ще рече 15-20л разход - 30лв срещу 13лв. При 30К км годишно прави 5000 лв разлика. Нямало безплатно каско ли? И гражданска? А, и масълце, че и филтрите, ми то и за нови гуми останаха, ехеее:).

(ай питай ма сега що карам само дизели!)


така е , аз даже и не разбирам защо се оглеждате в Германия като там най-малко сравнително се кара на газ. Те и ГАЗ станциите там се брояха на пръсти до скоро... Иситината със синьото гориво е в Италия и Холандия, хората разработват системите до съвършенство, последно гледах едно холандци бяха изкарали повече коне на газ отколкото на бензин без да пипшат нищо друго освен добавяне на един омаслител на сместа... Та естествено е човек да иска да кара евтино и екологично , въпроса е да намериш подходящ мотор , който да понесе новото гориво без проблеми, както и да намериш точните хора да монтират системата кадърно...

Не всеки мотор се чуства добре на газ, та в общата сметка добавете честа смяна на филтри и свещи , чат-пат изгарящ клапан (поради по-топлото и сухо горене на газта) ,цялата генерация страда също от повечето топлина, както и маслото с което се кара трябва да е съобразено . Ако няматае късмет с по-горе изброените фактори за безпроблемна експолоатация , тези малки детайли понякога излизат доста скъпо , та едвали Е60 е точния избор (поне според мен)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 07 Апр 2009, 9:08

Колеги навън е нормално да видиш ML55 AMG, 545i, 745i и така нататак на ГАЗ. Истината е че навън нямат такива предрасъдаци като в Б-я. Тук ако караш по-стара кола която може да е и много кубици е ОК да е с газ и даже и е редно...а пък ако е нова си "селянин" ако имаш кола оборудвана с Газ. Има и друг момент в който газовите уредби монтирани и настроени в чужбина нямат нищо общо с тези тук...а и най-важното е че и газта няма нищо общо с тази тук. :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 482
Регистриран на: 17.02.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: каквото набара....
Мечтае да кара: BMW e**

Мнение от SLav_Bs » 07 Апр 2009, 11:45

pironkov написа:Колеги навън е нормално да видиш ML55 AMG, 545i, 745i и така нататак на ГАЗ. Истината е че навън нямат такива предрасъдаци като в Б-я. Тук ако караш по-стара кола която може да е и много кубици е ОК да е с газ и даже и е редно...а пък ако е нова си "селянин" ако имаш кола оборудвана с Газ. Има и друг момент в който газовите уредби монтирани и настроени в чужбина нямат нищо общо с тези тук...а и най-важното е че и газта няма нищо общо с тази тук. :winky:

Ние нямаме нищо общо с другите навън :mhihi:
Лудва само когато не си пие апчето навреме... :D :)
Изображение <=-Температура/час в Бургас
Изображение
Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Мнение от toni » 07 Апр 2009, 20:14

Много точно казано, колега!!! И май няма скоро да бъдем като тях.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 18.12.2008

Мнение от bjvis » 08 Апр 2009, 9:47

срещу 1500 евро в Атина ти слагат газов инжекцион с извод в капачката вървежа на колата е абсолютно същия пробвано е на clk 200k.Само в България имат предрасъдаци хората.Бъдете повече европейци и по-малко ориенталци моля.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook