Кола за 50-100 хил. с газ : истина ли е това?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Кола за 50-100 хил. с газ : истина ли е това?

Мнение от flame » 04 Апр 2009, 18:02

Преди няколко дни разхождайки се из Пловдив мернах една нова 5-ца Е60 - хубава, нова, ама нищо особено - хубава колкото всички други сиви Е60-ци. Това на пръв поглед. След няколко милисекунди мернах нещо малко кръгло и черно на задната броня. Капачка за газ!!! :shock:

Стоях облещен няколко секунди, после си разтърках очите и отидох да огледам на място. Нова-новеничка Е60, фул екстри, обаче онова на задната броня си беше точно капачка за газ! Нямаше обаче стикер за газ и взех да се чуда дали пак тая капачка не е за нещо друго... :confused:

Колеги, вие виждали ли сте нещо такова?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 04 Апр 2009, 18:04

Ми в Германия се продават е46 м3 с газ, колко му е и това да е било с газ :help:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 04 Апр 2009, 18:16

Ако е фабрично да - знам, че се произвеждат - ама това беше капачка като на всички коли, които допълнително са приспособявани за газ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 14.02.2008

Мнение от stat123 » 04 Апр 2009, 18:47

Колега аз също бих гледал така, защото това според мен е пълна селения. Това е все едно на ферари да сложиш метан :mhihi: . А и аз не съм много сигорен че Е 60 се произвежда фабрично с газова уредба.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: SF

Мнение от biohazard » 04 Апр 2009, 19:12

Не се учудвай,колега!У нас съм виждал А8/07г.,Туарег,Каиен и една камара БМВ-та/след 05/ с газови инжекциони!Интересното е,че и в германия има доста мощни коли от порядъка над 350к.с. със слагани в последствие ГИ.Аз лично не бих си съсипал колата никоа така,но разни хора разни идеали!Нали кара М5 пауа,кво кат е на газ.... :mhihi:

EDIT: Колега, с такива дълги линкове е нужно да ползваш форматирането на форума, щото иначе става мазало.

absix

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 19.03.2009
Местоположение: sofiq

Мнение от begaibe » 04 Апр 2009, 19:37

големата работа че е на газ, кара я човека тая Е60, гъзи я, и след време я продава без да му пука че вече и е взел здравето на некои по голем балък на добра цена :mhihi:
така човека си е избил бая от бензин(газ) и се качва на по нова и по добра, и пак врътката се повтаря

но все пак ще е смешно ако на някоя е60 520/525 бензин се сложи газ, само на нещо с повече кончета, та като започнат да поумират, да не се усеща чак толкова

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пазарджик-Велинград
Пол: Мъж
Кара: X5
Мечтае да кара: MX5

Мнение от gido » 04 Апр 2009, 21:33

да аз видях Е60 2006г,на шела в Пазарджик зареждаше,питах собственика как е вървили,а тои ми се нацупи и неми отговори :mhihi:
Последна промяна gido на 04 Апр 2009, 22:22, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 04 Апр 2009, 22:20

да е от завода - да! ще върви и ще дава икономия 100% , ама да и посегнеш тук в БГ , да си слсожиш капачката на задната броня като първи бакшиш на пиацата .... това не го разбирам и ми се иска да пооовввъррна :D Представям си и какви творения има по управлението на този процес на отделяне на чеснов мирис , абе карай , нали някой ще я купи после вика друг :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Мнение от toni » 04 Апр 2009, 22:36

Това да си на газ с такава кола май само тук е срамно, особено за нашата марка. Това за мен са пълни глупости това, че било БМВ и на газ. В цял свят се опитват да го популяризират този вид гориво, дори някои производители ги слагат фабрично. Само тука в Българско като види някой БМВ с гас и незнам какво е станало, този такъв, онзи е такъв. Гледал сам в германското мобиле БМВ-та с гас, но зареждачката е поместена до гърлото за бензина, и е скрита зад капачката за резервоара. Така предполагам ще сте по-глагосконни към тези избрали да карат с газ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 12.12.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E71 4.0xd
Мечтае да кара: M3 E92

Мнение от Spoika » 04 Апр 2009, 23:41

toni написа:Това да си на газ с такава кола май само тук е срамно, особено за нашата марка. Това за мен са пълни глупости това, че било БМВ и на газ. В цял свят се опитват да го популяризират този вид гориво, дори някои производители ги слагат фабрично. Само тука в Българско като види някой БМВ с гас и незнам какво е станало, този такъв, онзи е такъв. Гледал сам в германското мобиле БМВ-та с гас, но зареждачката е поместена до гърлото за бензина, и е скрита зад капачката за резервоара. Така предполагам ще сте по-глагосконни към тези избрали да карат с газ.


просто в България хората гледат хем по тънко да излезне устройството ГИ хем да им е на аванта! е като е така купи си шкода и напъхай 100 ГИ ако искаш. но БМВ '07 например не такава кола, не случайно казват шофирай с удоволствие а не шофирай и се кефи че пестиш на газ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Мнение от TUZara` » 04 Апр 2009, 23:46

Кайен С турбо и Хамър Х2 съм виждал на газ .... и МЛ ///АМГ на газ съм виждал....даже и снимки имаше на някой от тях в теми фън...


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 05 Апр 2009, 0:01

toni написа:Това да си на газ с такава кола май само тук е срамно, особено за нашата марка. Това за мен са пълни глупости това, че било БМВ и на газ. В цял свят се опитват да го популяризират този вид гориво, дори някои производители ги слагат фабрично. Само тука в Българско като види някой БМВ с гас и незнам какво е станало, този такъв, онзи е такъв. Гледал сам в германското мобиле БМВ-та с гас, но зареждачката е поместена до гърлото за бензина, и е скрита зад капачката за резервоара. Така предполагам ще сте по-глагосконни към тези избрали да карат с газ.


2 въпроса - знаеш ли колко струва допълнително поставяне на газова в Германия ? Имаш ли идея колко е по-различно качеството на горивото , дори в Италия ? Ако знаещ тези отговори ще разбереш гледанат ми точка :idea:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 05 Апр 2009, 1:44

Говоря за това :dummy:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.11.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от batpepi » 05 Апр 2009, 8:39

Според мен няма нищо срамно ,че някой си прави сметката.Какво значение има колко струва колата и колко е нова.Ако навива по 100к на година защо не?За много от вас може да е кола за гъзария,но предполагам ,че повечето от хората не си ги купуват предимно за това.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 05 Апр 2009, 10:31

batpepi написа:Според мен няма нищо срамно ,че някой си прави сметката.Какво значение има колко струва колата и колко е нова.Ако навива по 100к на година защо не?За много от вас може да е кола за гъзария,но предполагам ,че повечето от хората не си ги купуват предимно за това.

Колега, 100К на година и в Германия не правят ;)

А иначе не виждам повече от 2 причини за газ:
1. По-икономично
2. По-екологично
И след като никой не би си сложил газова поради втората причина (а може би има колеги от "Зелени балкани"? :mhihi: ), то остава икономията.

Да ме прощавате колеги, ама аз трябва да съм най-големия *****, за да си купя кола за 50-100 хилки и после да не ми достигат пари за бензин. А и едва ли някой ще отрече, че газта убива малко, много или напълно удоволствието от шофирането. И едва ли някой от нас да си е купил БМВ, за да кара зеле и картофи от село :mhihi: :winky:

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook