Кола за 50-100 хил. с газ : истина ли е това?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 09 Апр 2009, 9:46

bjvis написа:Бъдете повече европейци и по-малко ориенталци моля.

Те първите карат предимно на бензин. А за вторите познай откъде произхожда фразата "3 дена път с камили" :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 8.05.2008

Мнение от shpeki » 05 Май 2009, 14:04

Добре от тези които са против слагането на газ реално карали ли са кола с ГИ ? Мен лично ме съмнява. Защото ако някой от тях беше опитал щеше да разбере, че единствения начин да разбере дали е на газ или бензин е по лампичката :) Разбира се както навсякъде има и скапани ГИ-та с некачествени части където единствената цел е ниската цена. Та сега аре някой да ми обясни защо да не си сложа газ при положение, че колата пак си върви толкова, повече от два пъти ми е по евтино, имам алтернативна горивна система и съм по екологичен. И въобще не искам да отварям темата за новите газови при които липсва изпарител и газта влиза направо с течна фаза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Мнение от grnka » 05 Май 2009, 18:02

аз карах на един познат соната с фабрична газ..не се разбира кога превключва и каквито навици имаш на бензин същите важат и на ГИ..няма да гърми няма да киха няма да бягаш като идиот всеки път да ти правят настройка..може би защото ЕЦУ-то на сонатата всеки момент регулираше сместта чрез ламбда сондата...аз сложих на фиата една газова уредба и я махнах до един месец...качеството на монтажа под всякаква критика,настройването същото..за съжаление всичките газаджии тук в БГ работят така..не може да виждам браво внесено от италия с ГИ там монтиран и да не виждам никъде кабеляци и тъй простотии и НИКОГА да не прави проблеми а тук постоянно бягаме до сервизите...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 31.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535xd LCI

Мнение от Kartoff » 05 Май 2009, 18:40

За тея дето се чудят дали на газ може да бъде по голяма мощността на колата, ще кажа, че до колкото знам тази М3-ка на Шницер вади тези 552 коня само на газ... Когато се превключи на бензин си е със стандартните конски сили...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Мнение от xerial » 05 Май 2009, 19:00

абе що говорите глупости не мога да разбера?!! Който иска да си прецака колата да си сложи газ - жив и здрав :)

Аз съм имал кола с газ и точно щото уж по евтино я слових( колата беше 124 230 ) .уредбата беше хубава Италианска слагана по вс правила преди 5-6 год струваше 600 лв! Та вс беше ОК 2 год след което колата си еба маиката почна да прекъсва на бензин , да гасне на бензин, на газ едвам отлепя ... и айде тоя мерц е дърт не ти пука толкова ама да сложиш газова на кола за 50 бона .... треа да си малко луд или по-скоро тъп!
Изображение Изображение


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 05 Май 2009, 20:20

тая сивата Е60-тка газовата е видях миналия ден и се сцепих да се смея!!!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: SF

Мнение от biohazard » 05 Май 2009, 21:19

Тука някои хора го изкараха,че като сложиш ГИ и колата ти става реактивен самолет!Стига се излагахте бе хора,по-хубаво от бензин няма!!Лошото е че много скоро нефта ще се изчерпа и тогава ако сме още живи,щем нещем,ще се кара на газ ,метан и други бози! :mhihi:


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 06 Май 2009, 17:39

biohazard написа:Тука някои хора го изкараха,че като сложиш ГИ и колата ти става реактивен самолет!Стига се излагахте бе хора,по-хубаво от бензин няма!!Лошото е че много скоро нефта ще се изчерпа и тогава ако сме още живи,щем нещем,ще се кара на газ ,метан и други бози! :mhihi:

няма да се кара на газ защото тя идва от нефта....метана е природната газ,но дотогава според мен че караме на вода ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 21.01.2006
Местоположение: София
Кара: e60 530d M Sport, X3, X6

Мнение от DroW » 06 Май 2009, 19:37

icog написа:Колко точно ще ти върви колата на газ е въпрос на хубава газова инсталация + правилни настройки. Имам познат който слага уредбата, закача ПЦ-то и чете параметри. Кара и пак чете. Донастройва. Пак кара. И пак чете. И пак донастройва. Докато не постигне оптималните стойности. Резултата съм го виждал на бензинки над 200 коня - върви колкото върви на бензин а гори същото количество литри ама газ. А колко срамно било да се кара на газ е въпрос на мислене. Разликата в момента в цената е повече от х2, за една кола с приличен литраж и кончета това ще рече 15-20л разход - 30лв срещу 13лв. При 30К км годишно прави 5000 лв разлика. Нямало безплатно каско ли? И гражданска? А, и масълце, че и филтрите, ми то и за нови гуми останаха, ехеее:).

(ай питай ма сега що карам само дизели!)


:clap: :clap: :clap:
Подкрепям колегата. И не си мислете че тая смешна лепенка е задължително да се слага на задното стъкло. ;) Освен това е мит че тия дето си слагат газова са мизерници и тем подобни. Я идете да си сложите една хубаво ГИ от официалния сервиз на някоя добра марка. Цената почва от 2300. На някои хора толкова им струват колите. Съответно после обаче и разхода си е разход както трябва и вървежа си е вървеж и хората ти дават 2 години гаранция а ти за първата година вече си избил всичко. Единствено не подкрепям това да се режат ламарини и да се изкарва тая капачка навън това за мен е много грозно и това да се реже ламарината и да се дупчи и да се изкарва това така не го подкрепям и при мен никога не е правено по този грозен начин.
Само да поясня разликата между газовите уредби които някои от вас познават и днешниоте газови инжекции които се поставят сега е от земята до небето. За последните 10 години тази технология се е променила много и в момента е много по различна от преди. Това не ви е смешната Моно инжекция дето като я сложиш и автоматично си убил 1/3 от конете. Сегашните системи са няколко поколения напред. Все едно да сравняваш Пентиум 2 със 4 ядрен пентиум. Ето ви линк за справка:
http://brc.hit.bg/gasinj.htm
Изображение

Изображение

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Кола за 50-100 хил. с газ : истина ли е това?

Мнение от Huku » 06 Май 2009, 21:58

Аз като я вида тая лепенка Изображение ми става ясно къв е тоя вътре...
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1689
Регистриран на: 7.09.2002
Местоположение: Пловдив
Кара: е30 316, е36 328, ф30 335, ф32 428
Мечтае да кара: и да му е спокойно

Мнение от Babuna » 07 Май 2009, 0:55

Е, ти пък и без лепенка си ни ясен горе-долу... :D
CCFL и LED ангелски очи, М пакети за е36/е39/е46/е60/е61/е90/е91/е93/е93/f10/f30/x5 спортни окачвания, спортни генерации, колектори и много други!
OРИГИНАЛНИ ПАРКИНГ СЕНЗОРИ по 39 лв!
Стъкла за фаровете на BMW e46 всички модификации - 45 лв, за BMW e39 фейслифт 79 лева - край на проблема с мътните напукани фарове
М-tec броня пълен за БМВ е36 пълен комплект - 129 лв
M-tec 2 предна броня за БМВ е46 седан,туринг - 189 лв
M-tec предна броня за БМВ е39 - 189 лв
MOTUL 6100 10w-40 Synergie 5 литра - 49.99 лева - МОТУЛ И КАСТРОЛ 100% оригинални на най-ниски цени в БГ
CCFL ANGEL EYES - 49,99 лв
0889 22 66 88

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Мнение от Vasko » 07 Май 2009, 1:11

flame написа:
batpepi написа:Според мен няма нищо срамно ,че някой си прави сметката.Какво значение има колко струва колата и колко е нова.Ако навива по 100к на година защо не?За много от вас може да е кола за гъзария,но предполагам ,че повечето от хората не си ги купуват предимно за това.

Колега, 100К на година и в Германия не правят ;)

А иначе не виждам повече от 2 причини за газ:
1. По-икономично
2. По-екологично
И след като никой не би си сложил газова поради втората причина (а може би има колеги от "Зелени балкани"? :mhihi: ), то остава икономията.

Да ме прощавате колеги, ама аз трябва да съм най-големия *****, за да си купя кола за 50-100 хилки и после да не ми достигат пари за бензин. А и едва ли някой ще отрече, че газта убива малко, много или напълно удоволствието от шофирането. И едва ли някой от нас да си е купил БМВ, за да кара зеле и картофи от село :mhihi: :winky:


Колеги, не знам какво толкова му се чудите на човека защо е кара на ГАЗ? Той може да иска комфортна возия,а същевременно да не го бърка много в джоба .Ще ви дам най-простият пример:
Аз карам е34-ка и на ден от работата до нас са 60 км и това всеки ден -работя в друг град. Отделно вечер ходя на кафе в Пловдив с гаджето така, че за месеца си ги навъртам ей-тъй по 2500-3000 км или горе-долу около 260 лв. мога да си позволя да отделя за Газ. Ама представете си ,че съм на бензин и тогава какво правим а?
Няма кафета, че даже ще ми е зор и на работа да ходя с нея всеки ден ,а ще трябва с автобусчето -не че ще ми е по-евтино де..Така, че този човек който кара е60-ка си е взел за каране подобно на много други като мен и други колеги .При положение ,че може да кара на ГАЗ на половин цена, защо да кара на бензин.Все пак тази кола му е евридейка така,че.... Аз лично го оправдавам !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Мнение от xerial » 07 Май 2009, 7:28

Колеги, не знам какво толкова му се чудите на човека защо е кара на ГАЗ? Той може да иска комфортна возия,а същевременно да не го бърка много в джоба .Ще ви дам най-простият пример:
Аз карам е34-ка и на ден от работата до нас са 60 км и това всеки ден -работя в друг град. Отделно вечер ходя на кафе в Пловдив с гаджето така, че за месеца си ги навъртам ей-тъй по 2500-3000 км или горе-долу около 260 лв. мога да си позволя да отделя за Газ. Ама представете си ,че съм на бензин и тогава какво правим а?
Няма кафета, че даже ще ми е зор и на работа да ходя с нея всеки ден ,а ще трябва с автобусчето -не че ще ми е по-евтино де..Така, че този човек който кара е60-ка си е взел за каране подобно на много други като мен и други колеги .При положение ,че може да кара на ГАЗ на половин цена, защо да кара на бензин.Все пак тази кола му е евридейка така,че.... Аз лично го оправдавам ![/quote]


като не можеш да караш на бенз купи си Ситроен Saxo 1.4D или какъвто е там двгателя с 5/100 нафта и проключваш, ее сега няма да се гъзериш с БМВ на 15 год ама и по добре ! Защото като му сложиш и газ маи само ламарините са на БМВ вече щото като ти гръмне 2пъти газта и .... :winky:
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 07 Май 2009, 8:01

Аве големи моралисти тука...пък половината се чудят къде да си скрият клапата за зареждането на газ за да не го гледат хората... :mhihi:
Абе хора вземете се отарвете от тези предрасъдаци и оставете всеки да избира на какво гориво да кара...виждате какви коли има на газ в европа. А и нека да отчетем и факта че много производители започнаха да вадят коли на газ от заводите си...като си купиш такъв автомобил да не би да значи че си по-беден от този който си е взел бензин?!? Та те дори са и по-скъпи.
Така че всеки да кара на кавото иска... Има и 7-ца на водород... който е в пъти по евтин...това значи ли че си будала като не караш на бензин? :) Това е моето мнение макарче и аз съм противник на допълнително монтираните ГУ. Мои приатели загинаха преди година на Асеновградско шосе като им се запали колата... :confused:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 8.05.2008

Мнение от shpeki » 07 Май 2009, 10:30

xerial написа:Колеги, не знам какво толкова му се чудите на човека защо е кара на ГАЗ? Той може да иска комфортна возия,а същевременно да не го бърка много в джоба .Ще ви дам най-простият пример:
Аз карам е34-ка и на ден от работата до нас са 60 км и това всеки ден -работя в друг град. Отделно вечер ходя на кафе в Пловдив с гаджето така, че за месеца си ги навъртам ей-тъй по 2500-3000 км или горе-долу около 260 лв. мога да си позволя да отделя за Газ. Ама представете си ,че съм на бензин и тогава какво правим а?
Няма кафета, че даже ще ми е зор и на работа да ходя с нея всеки ден ,а ще трябва с автобусчето -не че ще ми е по-евтино де..Така, че този човек който кара е60-ка си е взел за каране подобно на много други като мен и други колеги .При положение ,че може да кара на ГАЗ на половин цена, защо да кара на бензин.Все пак тази кола му е евридейка така,че.... Аз лично го оправдавам !



като не можеш да караш на бенз купи си Ситроен Saxo 1.4D или какъвто е там двгателя с 5/100 нафта и проключваш, ее сега няма да се гъзериш с БМВ на 15 год ама и по добре ! Защото като му сложиш и газ маи само ламарините са на БМВ вече щото като ти гръмне 2пъти газта и .... :winky:[/quote]

Добре има чувството, че повечето не четете или сте просто олигофрени. Кое да ти гръмне БЕ, ГОВОРИМ ЗА ГИ знаеш ли колко общо има с газовите с плочка които се слагаха преди години ? Като грам не разбирате си трайте и си карайте на бензинец, мен некФо ме кефи да ми е почти три пъти по тънко.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook