жълто кормило с катинар - колата се заключи

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.01.2009

жълто кормило с катинар - колата се заключи

Мнение от muhata » 29 Мар 2009, 16:38

Преди няколко дни светна на таблото жълто кормило с катинарче. Колата си вървеше нормално и смятах тази седмица да я закарам до сервиза. Вчера обаче светна в червено и отказа да запали. Сега седи на чорчик пред гаража и вероятно ще се кара на пътна помощ до Камор. Някой имал ли е подобен проблем и дали мога да я запаля за да я закарам на ход до сервиза поне.. Мама и стара на 25000км е. Купена е от Германия и нямам гаранция.


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 29 Мар 2009, 17:07

Да не те плаша,защото не е сигурно,но ми намирисва на бая броене на пари в касата на Камор!!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Evelin Cotsev » 29 Мар 2009, 17:22

Колега , аз го имах същия проблем на е90 , вкарвам ключа и не ебава да запали , дава катенарче. Пробваи няколко пъти , вади слагаи ключа, моита запалваше от 5тия 10тия път. Мисля , че беше от ключа , не помня вече оправиха ми го гаранционно.
It`s party time !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 29 Мар 2009, 18:23

E90ките имат проблем със заключващия механизъм
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 29 Мар 2009, 19:05

Изображение

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 30 Мар 2009, 9:35

До колкото знам това е детска болест при Е90-ките :(

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.01.2009

Мнение от muhata » 30 Мар 2009, 19:28

Да, разгледах чуждите форуми и се оказа, че е много типично за 3-ка и 5-ца произведени около 2005-2006г. наистина е "детска" болест и в БМВ знаят защо им горят ушите да не казвам че ги сърби и под гърба.. Проблема е вероятно в бъгове в софтуера до колкото разбрах на версиите преди 19.1. Опит с вкарване-изкарване на ключа, отключване-заключване, размърдване на волана, откачане на акомулатор, изчакване на 16 минути и т.н. - довело до успех при други, при мен беше без резултат. Накрая намерих камион закарах колата със 1000 зора (сещате се как я качих и свалих от пътната помощ с непалещ мотор, завити гуми и заключен волан). обадиха ми се след обяд с новината, че е някакъв модул (каса) който струва около 600лв. с монтажа и инсталиране на нов софт. До тук добре, обаче не е 100% сигурно че е от него а може да е и кормилната колона. Естествено ги нямат налично и колата ми ще откара гарантирано минимум 10 дни за едната част и ако не е от нея още толкова за следващата. Естествено никой и не спомена за безплатна смяна както например прочетох че е в Германия и Щатите. Баси....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Мнение от icog » 30 Мар 2009, 19:48

muhata написа: обадиха ми се след обяд с новината, че е някакъв модул (каса) който струва около 600лв. с монтажа и инсталиране на нов софт. До тук добре, обаче не е 100% сигурно че е от него а може да е и кормилната колона.


Ти правилно ли разбра, че ти искат 600 лв за да сменят нещо за да пробват дали е от него?? Ако не е от него ще си го вземат ли обратно, отремонтирайки правилната част??:shock:

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

жълто кормило с катинар - колата се заключи

Мнение от Huku » 31 Мар 2009, 23:02

Абе май никой не разбира смисъла на локалния дилър. Естествено, че като не си си купил колата от него (и комисионната не е останала при него) ще те припикае за да не му пълниш сервиза с твойта трошка купена от "незнамсикояси" борса или ще ти одере кожата за да разбереш какво искам да ти кажа - не се надявайте на добро отношение от тукашните дилъри ако не сте си купили колата от тях.
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 01 Апр 2009, 7:30

Все съм си мислил, че приемчиците приемат колите в сервизите, а не дилърите :D
Изображение

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 01 Апр 2009, 7:43

MaXimal написа:Все съм си мислил, че приемчиците приемат колите в сервизите, а не дилърите :D


Всъщност, ако си взел колата от тях, директно звъниш на тоя дет е прибрал комисионната и той се оправя по нататък с приемчика ;) Поне аз така правя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 01 Апр 2009, 8:48

absix написа:
MaXimal написа:Все съм си мислил, че приемчиците приемат колите в сервизите, а не дилърите :D


Всъщност, ако си взел колата от тях, директно звъниш на тоя дет е прибрал комисионната и той се оправя по нататък с приемчика ;) Поне аз така правя.


Явно в София е по-различно. Тук записваш си час по телефона ако е нещо по-сериозно. Оставяш колата на приемчика, казваш какво те тревожи и отиваш да си вземеш колата готова ;)
Изображение

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 01 Апр 2009, 12:50

При мен също се е получавало това,
няколко пъти и по специално след смяна
на кормилната щанга (по гаранция), но
се оправяше след като размърдам волана
и вкарам отново ключа...
Аз си го обяснявам с това, че автоматичното
заключване на волана просто не може да зацепи,
понякога и иска елементарно
да му се помогне малко...
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Мнение от grnka » 01 Апр 2009, 21:22

както и преди с простото заключване така и сега иска просто размърдане на волана за да отцепи...да не те плаша но се сменя цялата кормилна колона..демек от волана до долу понеже е една част :confused: и изисквай да го сменят в гаранция

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от X5 E70 » 01 Апр 2009, 21:24

MaXimal написа:
absix написа:
MaXimal написа:Все съм си мислил, че приемчиците приемат колите в сервизите, а не дилърите :D


Всъщност, ако си взел колата от тях, директно звъниш на тоя дет е прибрал комисионната и той се оправя по нататък с приемчика ;) Поне аз така правя.


Явно в София е по-различно. Тук записваш си час по телефона ако е нещо по-сериозно. Оставяш колата на приемчика, казваш какво те тревожи и отиваш да си вземеш колата готова ;)


А резервна кола? Тяхна тестова която да ползваш докато твоята е по вина на производителя в сервиза

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook