GA6HP19Z,сменя ли се маслото??

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

GA6HP19Z,сменя ли се маслото??

Мнение от galant » 08 Яну 2009, 19:33

Колеги,на тази автоматична скоростна кутия(GA6HP19Z) на е90 сменя ли се маслото или е не,имам в предвид от завода как го дават.Поздрави!

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

GA6HP19Z,сменя ли се маслото??

Мнение от Huku » 08 Яну 2009, 20:09

От завода го дават да не бърникаш там.
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Мнение от galant » 08 Яну 2009, 20:57

:yes: Благодарско

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Мнение от grnka » 08 Яну 2009, 22:08

да бе да :mhihi:
потърси в форума ще видиш колко колеги са изпатили от този лонглайф маслец дето слагат в тези кутийки...на всеки 80-100 хиляди е хубаво да се смени..не повече км нито по малко

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 08 Яну 2009, 23:15

На всички кутии от 5HP18 нататък го
дават lifetime масло, но нищо не
пречи на 100 000 км да изкараш малко
боклук, като го смениш ;)
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Мнение от Kickdown » 10 Яну 2009, 15:13

Нищо не пречи да караш и така и после да дадеш 5000-10000 лева на BMW за ремонти и части. Автоматик повече от 60 000км с едно масло е рисковано, а повече от 80 000 км вече си е руска рулетка, от 80 000 до 100 000 км си е Божа работа и вече над 100 000 км е за най-набожните, баровците, балъците и късметлийте (такива дето са оцелели след самолетна катастрофа) ;)
С други думи не пести 400-500 лева, после да не се бръкнеш десеторно!!!!! Срамота е на такива скъпи и хубави коли да се пести от тази операция. А за това дето BMW препоръчва да не се сменя, питайте някой от колегите със строшена кутия ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Мнение от galant » 10 Яну 2009, 17:12

vwfan написа:Нищо не пречи да караш и така и после да дадеш 5000-10000 лева на BMW за ремонти и части. Автоматик повече от 60 000км с едно масло е рисковано, а повече от 80 000 км вече си е руска рулетка, от 80 000 до 100 000 км си е Божа работа и вече над 100 000 км е за най-набожните, баровците, балъците и късметлийте (такива дето са оцелели след самолетна катастрофа) ;)
С други думи не пести 400-500 лева, после да не се бръкнеш десеторно!!!!! Срамота е на такива скъпи и хубави коли да се пести от тази операция. А за това дето BMW препоръчва да не се сменя, питайте някой от колегите със строшена кутия ;)


Колега,не е въпроса в пестенето,доста е глупаво да си го помислиш според мен,въпроса е в това че на много места четох че след смяна на маслото кутията прави проблем.Идеята е защо производителя казва да не се сменя а всъщност трябва според някой,нещо не схващам коя фирма ще си бие по реномето с подобни препоръки и гаранция от 100000км а както казваш ти 80000км си е руска ролетка,и като ти думне на 80000км кутията,какво правим,т.е. ние знаем-в сервиза,гаранцията,нова АСК и готово,но производителя :?: ,не ми се вярва да са такива баламурници каквито ги изкарваш,все пак БМВ не е коя да е марка,нали?!Незнам,не ми се вързват нещо нещата :(

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

GA6HP19Z,сменя ли се маслото??

Мнение от Huku » 10 Яну 2009, 23:26

Точно че караме скъпи коли не си позволяваме да ги човъркаме ( както преди си човърках Е36-цата) и за това са периодичните сервизни прегледи - като има нещо те ще си го видят ако преди това не ми е изпищяло на таблото. Аз съм се доверил изцяло на опита на BMW, който са натрупали до 2008-ма година.
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: GA6HP19Z,сменя ли се маслото??

Мнение от galant » 10 Яну 2009, 23:29

Huku написа:Точно че караме скъпи коли не си позволяваме да ги човъркаме ( както преди си човърках Е36-цата) и за това са периодичните сервизни прегледи - като има нещо те ще си го видят ако преди това не ми е изпищяло на таблото. Аз съм се доверил изцяло на опита на BMW, който са натрупали до 2008-ма година.


И аз мисля че така е най-добре,колега

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: GA6HP19Z,сменя ли се маслото??

Мнение от Kickdown » 11 Яну 2009, 19:48

galant написа:
Huku написа:Точно че караме скъпи коли не си позволяваме да ги човъркаме ( както преди си човърках Е36-цата) и за това са периодичните сервизни прегледи - като има нещо те ще си го видят ако преди това не ми е изпищяло на таблото. Аз съм се доверил изцяло на опита на BMW, който са натрупали до 2008-ма година.


И аз мисля че така е най-добре,колега


Аз пък, не мисля. Немалко са хората във форума, които се оплакват от счупени кутий. Разгледайте дори само този подфорум да видите, че има поне 2-3 теми на хора с развалени кутий. А какъв е опита на BMW до сега, питайте някой със Е53, преди фейслифта - много положителни мнения ще чуете за автоматика ;) Друго опита на BMW във кутийте показа един сериозен провал, наречен SMG. Трето след като BMW не си правят сами кутийте (като мерцедес приммерно), автоматиците които ползват често се слагат в модели на други марки. Как другите марки препоръчват смяна на малслото в кутийте на 60 000 км. а BMW карат доживот с едно масло?????? Да не са открили "ТАЙНАТА" в производството на ATF или нещо друго супер секретно????
Явен пример е автоматика в моя Passat B5 1.8T, който е едно към едно с автоматика във BMW E46 320i/330i преди феислифта. Защо VW казват смяна масло на 60 000 км, BMW e Lifetime маслото, при положение, че кутията е 1 към 1 на 100%??? Volkswagen са по-големи тарикати и цакат клиентите със ненужни манипулаций за 200-250 евро на всеки 60 000 км, или BMW са по-големи тарикати и цакат клиентите си със манипулаций за по 3000-4000+ евро след изтичане на гаранциония срок на колата, както е във 99% от случайте????
Кой е крив и кой е прав??? ZF кутията във Audi Q7 e много подобна на GA6HP19Z (просто тази е специално разработена за BMW от ZF) , ха познайте дали на Q7, не му се сменя маслото на кутията???? Друг е момента, че Q7 е известен с проблеми в кутийте, но това е по-скоро по вина на Volkswagen и конструктивни недомислици.
Ако мислите, че греша - поправете ме.
Последна промяна Kickdown на 12 Яну 2009, 17:18, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: GA6HP19Z,сменя ли се маслото??

Мнение от galant » 11 Яну 2009, 19:53

vwfan написа:
galant написа:
Huku написа:Точно че караме скъпи коли не си позволяваме да ги човъркаме ( както преди си човърках Е36-цата) и за това са периодичните сервизни прегледи - като има нещо те ще си го видят ако преди това не ми е изпищяло на таблото. Аз съм се доверил изцяло на опита на BMW, който са натрупали до 2008-ма година.


И аз мисля че така е най-добре,колега


Аз пък, не мисля. Немалко са хората във форума, които се оплакват от счупени кутий. Разгледайте дори само този подфорум да видите, че има поне 2-3 теми на хора с развалени кутий. А какъв е опита на BMW до сега, питайте някой със Е53, преди фейслифта - много положителни мнения ще чуете за автоматика ;) Друго опита на BMW във кутийте показа един сериозен провал, наречен SMG. Трето след като BMW не си правят сами кутийте (като мерцедес приммерно), автоматиците който ползваг често се слагат в модели на други марки. Как другите марки препоръчват смяна на малслото в кутийте на 60 000 км. а BMW карат доживот с едно масло?????? Да не са открили "ТАЙНАТА" в производството на ATF или нещо друго супер секретно????
Явен пример е автоматика в моя Passat B5 1.8T, който е едно към едно с автоматика във BMW E46 320i/330i преди феислифта. Защо VW казват смяна масло на 60 000 км, BMW e Lifetime маслото, при положение, че кутията е 1 към 1 на 100%??? Volkswagen са по-големи тарикати и цакат клиентите със ненужни манипулаций за 200-250 евро на всеки 60 000 км, или BMW са по-големи тарикати и цакат клиентите си със манипулаций за по 3000-4000+ евро след изтичане на гаранциония срок на колата, както е във 99% от случайте????
Кой е крив и кой е прав??? ZF кутията във Audi Q7 e много подобна на GA6HP19Z (просто тази е специално разработена за BMW от ZF) , ха познайте дали на Q7, не му се сменя маслото на кутията???? Друг е момента, че Q7 е известен с проблеми в кутийте, но това е по-скоро по вина на Volkswagen и конструктивни недомислици.
Ако мислите, че греша - поправете ме.


Съгласен съм,но няма логика да си създават лош имидж,какво пречи да препоръчат смяна,не е хиляди евро смяната на масло,нали?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: GA6HP19Z,сменя ли се маслото??

Мнение от Kickdown » 11 Яну 2009, 20:11

galant написа:
vwfan написа:
galant написа:
Huku написа:Точно че караме скъпи коли не си позволяваме да ги човъркаме ( както преди си човърках Е36-цата) и за това са периодичните сервизни прегледи - като има нещо те ще си го видят ако преди това не ми е изпищяло на таблото. Аз съм се доверил изцяло на опита на BMW, който са натрупали до 2008-ма година.


И аз мисля че така е най-добре,колега


Аз пък, не мисля. Немалко са хората във форума, които се оплакват от счупени кутий. Разгледайте дори само този подфорум да видите, че има поне 2-3 теми на хора с развалени кутий. А какъв е опита на BMW до сега, питайте някой със Е53, преди фейслифта - много положителни мнения ще чуете за автоматика ;) Друго опита на BMW във кутийте показа един сериозен провал, наречен SMG. Трето след като BMW не си правят сами кутийте (като мерцедес приммерно), автоматиците който ползваг често се слагат в модели на други марки. Как другите марки препоръчват смяна на малслото в кутийте на 60 000 км. а BMW карат доживот с едно масло?????? Да не са открили "ТАЙНАТА" в производството на ATF или нещо друго супер секретно????
Явен пример е автоматика в моя Passat B5 1.8T, който е едно към едно с автоматика във BMW E46 320i/330i преди феислифта. Защо VW казват смяна масло на 60 000 км, BMW e Lifetime маслото, при положение, че кутията е 1 към 1 на 100%??? Volkswagen са по-големи тарикати и цакат клиентите със ненужни манипулаций за 200-250 евро на всеки 60 000 км, или BMW са по-големи тарикати и цакат клиентите си със манипулаций за по 3000-4000+ евро след изтичане на гаранциония срок на колата, както е във 99% от случайте????
Кой е крив и кой е прав??? ZF кутията във Audi Q7 e много подобна на GA6HP19Z (просто тази е специално разработена за BMW от ZF) , ха познайте дали на Q7, не му се сменя маслото на кутията???? Друг е момента, че Q7 е известен с проблеми в кутийте, но това е по-скоро по вина на Volkswagen и конструктивни недомислици.
Ако мислите, че греша - поправете ме.


Съгласен съм,но няма логика да си създават лош имидж,какво пречи да препоръчат смяна,не е хиляди евро смяната на масло,нали?


Печалба колега, печалба. Резервните части са много сериозен приход за компанията. И както казах този проблем в 99% от случайте след изтичане на гаранцията. Най-дългата гаранция, която предлагат BMW е 6 години или 150 000 км. при това срещу сериозно доплащане от страна на клиента. Колата няма проблем за тези 6 години и 150 000км. Но след това тази кола - унищожава ли се, рециклира ли се??? Ми не продава се, обаче първоначалния собственик който е дал 100 000 лева за колата е доволен и след 5 години отива пак в BMW и им дава нови 100 000 или дори повече лева, нали така??? А след това ядовете на следващити собственици не го интересуват нито него, нито BMW. Защото те не си купуват нова кола от магазина за 100 000 лева, но пък си купуват резервни части от BMW ;)

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

GA6HP19Z,сменя ли се маслото??

Мнение от Huku » 12 Яну 2009, 7:28

Добре, обещавам че ше си го смена.
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: GA6HP19Z,сменя ли се маслото??

Мнение от © » 12 Яну 2009, 10:17

vwfan написа:

Печалба колега, печалба. Резервните части са много сериозен приход за компанията. И както казах този проблем в 99% от случайте след изтичане на гаранцията. Най-дългата гаранция, която предлагат BMW е 6 години или 150 000 км. при това срещу сериозно доплащане от страна на клиента. Колата няма проблем за тези 6 години и 150 000км. Но след това тази кола - унищожава ли се, рециклира ли се??? Ми не продава се, обаче първоначалния собственик който е дал 100 000 лева за колата е доволен и след 5 години отива пак в BMW и им дава нови 100 000 или дори повече лева, нали така??? А след това ядовете на следващити собственици не го интересуват нито него, нито BMW. Защото те не си купуват нова кола от магазина за 100 000 лева, но пък си купуват резервни части от BMW ;)


в това няма много логика защото цените на 5+ годиншните БМВ-та говорят друго. Особено сравнени с другите марки.
Иначе и аз съм на мнение, че няма лайфтайм масло - по-добре е да се сменя. Същото е и за маслата лонглайф за двигателите, които карат по 30 000 и повече км :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Мнение от galant » 12 Яну 2009, 11:09

А бе и аз съм готов да го сменя ама нали споменах че четох оплаквания точно след смяна,това ме безпокои,а не 500-600лева за масло,после да не стане така-да би мирно седяло не бе чудо видяло-,затова ако някой е сменял маслото на тази кутия да пише,къде,какво масло и т.н.,то иначе може да си чешем пръстите по цял ден. ;)

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook