Моята малка секта ;)

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Моята малка секта ;)

Мнение от MaXimal » 03 Дек 2008, 22:23

Тъй като се твърди, че не сме фенове, сектанти и тн... реших да пусна малко снимчици... общо казано моята малка секта ;)


Грижа за колата:

Част от препаратите :uups:
Изображение

В процес на чистене на двигателя:
Изображение

Изображение

Малко заигравка с PhotoShop
Изображение

Току-що измита
Изображение

Първата ми модификация - скромно, но от сърце.
Изображение

Преди
Изображение

Да се надявам за в бъдеще да направя повече модификации... Живот и здраве... и парички.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: NesebaR-SF

Мнение от Ca_Ma » 03 Дек 2008, 22:52

има едно много готино препаратче за подръжка на табло воланчето при бега и т.н. като гледам маи го нямаш ?>

като отвориш каталога за Е70 за продаване, дето има инфо за него, наи отзад ще видиш при : почистване и грижа : подръжка на купето : и търси следното - Почистващ препарат за купето със свеж аромат, страхотно е и чисти перфектно всичко:>

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Моята малка секта ;)

Мнение от Huku » 03 Дек 2008, 23:30

А ние останалите ако искаме, като какви да участваме в сектата в темата...
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

дере дънки сред голи мадами
Аватар
Мнения: 2242
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Sofia

Re: Моята малка секта ;)

Мнение от Mamouk » 04 Дек 2008, 15:27

Huku написа:А ние останалите ако искаме, като какви да участваме в сектата в темата...


Аз бих участвал като питам от къде е купувал препаратите? Мкар, бензиностация, магазини? Че и аз от доста време се каня да почна сам да си чистя колата, че някои от тези, които работят по автомивките, са големи мърлячи... даже мисля другата седмица да пробвам :)

и двигателя с какво го чистиш- кърпа, гъба? че беше пуснал някъде тема по този въпрос :)
Legends may sleep...but they never die!
Плюй си на гъза и се пързаляй!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Моята малка секта ;)

Мнение от MaXimal » 04 Дек 2008, 16:56

Mamouk написа:
Huku написа:А ние останалите ако искаме, като какви да участваме в сектата в темата...


Аз бих участвал като питам от къде е купувал препаратите? Мкар, бензиностация, магазини? Че и аз от доста време се каня да почна сам да си чистя колата, че някои от тези, които работят по автомивките, са големи мърлячи... даже мисля другата седмица да пробвам :)

и двигателя с какво го чистиш- кърпа, гъба? че беше пуснал някъде тема по този въпрос :)



Повечето препарати са от практикер и бриколаж.

Големите туби са концентрати на MA FRA:
активен шампоан, препарат за джанти и препарат за мухи.

Препаратите които са БМВ са от Мкар - много съм доволен от тях.



А пък двигателя го измих с влажна кърпа от микрофибър и стана чудесно.
Изображение

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Моята малка секта ;)

Мнение от Huku » 04 Дек 2008, 20:10

Аз си имам водоструйка и си я мия сам. Машинката има опция да се слага препарат и също ползвам двукомпонентен MA FRA.
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 21.05.2006
Местоположение: madrid
Пол: Мъж
Кара: F31

Мнение от stoni » 05 Дек 2008, 21:24

кви са тия препарите бе колега вземи си БМВ и ще видиш за кво става дума , имат един за вьтре сьс силикон за пластмаси свети като нова , да не говорим за шампуана, а за джантите няма друг като него ,днес купихме Ауди а4 на бабата , и джантите беха 4 год. без да се 4истят само БМВ препарата ги из4исти , не си хар4ете парите за евтини препарати само БМВ , от опит го знам, аи са на сносни цени

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Мнение от Huku » 05 Дек 2008, 21:47

stoni написа:кви са тия препарите бе колега вземи си БМВ и ще видиш за кво става дума , имат един за вьтре сьс силикон за пластмаси свети като нова , да не говорим за шампуана, а за джантите няма друг като него ,днес купихме Ауди а4 на бабата , и джантите беха 4 год. без да се 4истят само БМВ препарата ги из4исти , не си хар4ете парите за евтини препарати само БМВ , от опит го знам, аи са на сносни цени


Е ако я миеш през няколко дена нема да ти се върже BMW препарат от 1л. Тоя за който говоря е 5л. и се слагат около 100гр. на миене и го ползват в повечето автомивки. Струва 30-40 кинта тубата. Иначе и аз обичам навсякъде да ми пише BMW.
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 21.05.2006
Местоположение: madrid
Пол: Мъж
Кара: F31

Мнение от stoni » 05 Дек 2008, 21:54

на бмв е Джонсьн скьп е но си струва аз 1л го ползвам над година , слагам по 20/30 гр на миена като се пени добре за кво са ти 100 гр сапунка ли ще правиш, 100гр от евтиния

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Моята малка секта ;)

Мнение от Huku » 05 Дек 2008, 22:22

Тва отива в канала а не в резервоара та чак толкова да се лигавиш...
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 05 Дек 2008, 23:21

stoni написа:кви са тия препарите бе колега вземи си БМВ и ще видиш за кво става дума , имат един за вьтре сьс силикон за пластмаси свети като нова , да не говорим за шампуана, а за джантите няма друг като него ,днес купихме Ауди а4 на бабата , и джантите беха 4 год. без да се 4истят само БМВ препарата ги из4исти , не си хар4ете парите за евтини препарати само БМВ , от опит го знам, аи са на сносни цени




То препарата на БМВ реално не е на БМВ :)



А и тези препарати които ползвам (ей ония големите тубички) са професионални.

P.S. Не отричам, че препаратите на БМВ не са добри. Просто от техните препарати ползвам само за поддръжка на кожата.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Моята малка секта ;)

Мнение от Mollov » 05 Дек 2008, 23:29

MaXimal написа:
А пък двигателя го измих с влажна кърпа от микрофибър и стана чудесно.


A той изобщо оставяш ли го да се изцапа повечко? Че моя като гледам ако го почна с микрофибъра... ще сменя поне 5-6 кърпи, всяка от които ще се оцапва до неузнаваемост... аз се чудя с кво да го измия на първо време... май имаше няква тема за това, трябва да я потърся... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Моята малка секта ;)

Мнение от MaXimal » 05 Дек 2008, 23:33

Mollov написа:
MaXimal написа:
А пък двигателя го измих с влажна кърпа от микрофибър и стана чудесно.


A той изобщо оставяш ли го да се изцапа повечко? Че моя като гледам ако го почна с микрофибъра... ще сменя поне 5-6 кърпи, всяка от които ще се оцапва до неузнаваемост... аз се чудя с кво да го измия на първо време... май имаше няква тема за това, трябва да я потърся... :)


Не е бил мит откакто е купена колата. Сега вече ще си го поддържам в месеца веднъж - за да е по-лесно чистенето.
Изображение

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Мнение от GaD » 06 Дек 2008, 11:06

Бахти хората сте :) Кефите ме...!

Аз честно казано, много обичам да ми е чиста колата, но вие сте в съвсем друга графа...

В нашата държава кочина, не виждам голям смисъл...аз колкото и да си мия колата след 2-3-4 часа, особенно сега зимата е станала на гъз...след което цялото желание, време, ресурси се превръща в гняв...поне аз съм така де :)


ПС. абе на вас скърцат ли ви уплатненията ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 06 Дек 2008, 11:17

GaD написа:Бахти хората сте :) Кефите ме...!

Аз честно казано, много обичам да ми е чиста колата, но вие сте в съвсем друга графа...

В нашата държава кочина, не виждам голям смисъл...аз колкото и да си мия колата след 2-3-4 часа, особенно сега зимата е станала на гъз...след което цялото желание, време, ресурси се превръща в гняв...поне аз съм така де :)


ПС. абе на вас скърцат ли ви уплатненията ?



На Е93ката не скърцат, но на Е87цата скърцаха само когато се позацапат.
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook