DIY - Смяна на филтър на парното и климатика /microfilter/

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 8.04.2004
Местоположение: Sofia

DIY - Смяна на филтър на парното и климатика /microfilter/

Мнение от S_GonzaLes » 17 Ное 2008, 18:34

Здравейте колеги светна ми на скоро сървиз за смяна на филтъра на климатика и парното, днес го смених и ще опиша на кратко за колегите които са нови.

Необходими материали и инструменти:

1. Гедоре с накрайник глухо ключе 8мм
Изображение
2. Филтър за Климатика номер 1 на схемата, за него има избор между два варианта с и без активен въглен, и цените за 320д са както следва без активния въглен 70лв, а със 93,60лв /аз избрах този с въглена/
Изображение
3. Мокри кърпички
Изображение

Време за изпълнение: 5-10 мин.

А ето как процедирах аз:

1. Отключвате колата и отваряте предния капак.
2. Развивате болчетата които държат кутията на филтъра с гедорето.
Изображение
3. Махате стария филтър от кутията и поставте новия.
4. Завивате обратно кутията на мястото й, и затваряте предния капак.
5. Почиствате ръцете си с мокрите кърпички.
6. Поставяте ключа в гнездото му и натискате Start/Stop бутона без да натискате спирачка при автоматиците или съединител при ръчните скорости. Изчаквате лампата Service да изчезне и натискате бутона за нулиране на дневния километраж и го държите натиснато, след около 3 сек излиза предупредителен триъгълник /при мен излезе ABS/, след още 3 секунди излиза иконата на филтъра за климатика, пускате копчето /ако задържите прекалено дълго ще излезе скритото меню, натиснете Start/Stop и започнете отначало/. В момента сте в ресет менюто, със скролера на BC може да изберете какво искате да нулирате, аз избрах иконата на Microfilter. След като изберете желаната икона натискате BC и под иконата се появява RESET задържате BC докато се появи часовниче до RESET-a и сте готови. Натискате отново Start/Stop и процедурата е завършена.

Извинявам се че не за всички точки има снимков материал, но в момента нямам апарат :( , ще update-на още утре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Мнение от gkgeorgiev » 12 Сеп 2009, 20:52

:bowdown:

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook