Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 21.01.2009

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от ashvibe » 11 Апр 2010, 10:31

CuMe0H написа:Здравейте колеги! Искам да ви попитам каква е разликата между BMW Road Map 2010 Pro и BMW Road Map 2010 High? И има ли значение коя да използвам на BMW e83 с Professional? Благодаря ви предварително!!!


На теб ти трябва "High" диска! Pro i Business са за другите модели. При Х3 Navigation system Professional e тази с големия дисплей който се отваря горе на таблото, а Business е тази с малко дисплейче на радиото, и ти трябва High диска.
Изображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от ivo1bg » 11 Апр 2010, 18:01

CuMe0H написа:Здравейте колеги! Искам да ви попитам каква е разликата между BMW Road Map 2010 Pro и BMW Road Map 2010 High? И има ли значение коя да използвам на BMW e83 с Professional? Благодаря ви предварително!!!

Както казаха и другите колеги, на теб ти трябва този диск: BMW Road Map 2010 High.
А ако искаш наистина хубава карта на България, то виж тази тема.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.04.2010
Местоположение: Шумен/Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW X3

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от CuMe0H » 11 Апр 2010, 22:15

Навигацията е от големите, като запаля двигателя и се отваря. Вече ми стана ясно. Благодаря на всички за помощта и търпението!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 24.04.2005
Местоположение: Sofia
Кара: валяк

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от simoniko » 17 Апр 2010, 8:47

ivo1bg написа:Колеги, я пробвайте с този tpd фолдер. От няколко места разбрах, че има проблеми и това е по-нов и преработен комплект ПОИ-та. Разархивирате и получения фолдер го поставяте (drag'n'drop) на мястото на изтрития такъв, в отворения с MagicIso/UltraIso имидж на картата. Този е по-малък, защото са махнати всички други ПОИ-та, които не са на английски.
А иначе на всички колеги с BMW HIGH мога да предложа да погледнат тази тема ;). Мисля, че мъката с почти безполезната карта на България вече свърши 8) :driving: .


Колега Иво1бг новото ТПД ми иска парола за разархивиране ,дали трябва да има нещо такова?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от X5 E70 » 17 Апр 2010, 9:31

simoniko написа:
ivo1bg написа:Колеги, я пробвайте с този tpd фолдер. От няколко места разбрах, че има проблеми и това е по-нов и преработен комплект ПОИ-та. Разархивирате и получения фолдер го поставяте (drag'n'drop) на мястото на изтрития такъв, в отворения с MagicIso/UltraIso имидж на картата. Този е по-малък, защото са махнати всички други ПОИ-та, които не са на английски.
А иначе на всички колеги с BMW HIGH мога да предложа да погледнат тази тема ;). Мисля, че мъката с почти безполезната карта на България вече свърши 8) :driving: .


Колега Иво1бг новото ТПД ми иска парола за разархивиране ,дали трябва да има нещо такова?


паролата за архива е lalas

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от ivo1bg » 18 Апр 2010, 17:49

За колегите с МК4/HIGH навигационни компютри: Вече може да сложите спийд камери със звуково известяване в картите си. Просто вижте тук.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от X5 E70 » 18 Апр 2010, 19:52

ivo1bg написа:За колегите с МК4/HIGH навигационни компютри: Вече може да сложите спийд камери със звуково известяване в картите си. Просто вижте тук.


Човече страшен си :bowdown:
А за Профешънъл за Е70 кога ще има? Повече ме интересуват камерите за Западна Европа, тука се оправяме с 10 лв ма там не става :D

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от ivo1bg » 18 Апр 2010, 22:49

:lol: Ами чакаме да излезе софтуер, с който да се бърка и в картите за ССС компютри :dunno:. АКо се появи нещо, ще знаем и ние ;).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от gkgeorgiev » 18 Апр 2010, 23:03

X5 E70 написа:
ivo1bg написа:За колегите с МК4/HIGH навигационни компютри: Вече може да сложите спийд камери със звуково известяване в картите си. Просто вижте тук.


Човече страшен си :bowdown:
А за Профешънъл за Е70 кога ще има? Повече ме интересуват камерите за Западна Европа, тука се оправяме с 10 лв ма там не става :D


Ей, че не помня на моята Е90-ка МК4 ли беше... а това че е High ... не мисля, че има особена разлика в слагането на POI обектите. Може някой да ме поправи, но мисля че този метод работи независимо от High/Pro.
Изображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от ivo1bg » 18 Апр 2010, 23:19

Там е работата, че този метод за добавяне на спийд камери, със звуково известяване, работи само за МК4/HIGH компове. Просто програмите необходими за това, могат да разчитат и пачват само базата данни за по-старите компютри ;). Иначе има начин да се поставят нови ПОИ-та в картите за Pro навигацията и аз вече съм дал един набор от такива по-нагоре в темата, но това е нещо съвсем друго.
Последна промяна ivo1bg на 19 Апр 2010, 9:18, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от X5 E70 » 19 Апр 2010, 8:19

ivo1bg написа::lol: Ами чакаме да излезе софтуер, с който да се бърка и в картите за ССС компютри :dunno:. АКо се появи нещо, ще знаем и ние ;).


Еееее Вуйче златен си :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.04.2010
Местоположение: Шумен/Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW X3

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от CuMe0H » 24 Апр 2010, 18:25

Здравейте! Преди малко си записах BMW Road map 2010 High и реших да пробвам дали ще тръгне, но като се помачих да изкарам оригиналния диск ми изписа CD/DVD Bolcked или нещо от сорта. Някой сблъсквал ли се е с този проблем?
ПС: Ако има значение колата е BMW X3 s Proffesional.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 18.10.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е60
Мечтае да кара: Air Bus a380
Детайли за колата: 535d

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от zdravko_boqdjieff » 25 Апр 2010, 17:41

Колеги искам да споделя нещо за Navigation Professional!Значи изтеглих си последната карта 2010 благодарение на колегата ИВО1БГ на когото благодаря :bchug: обаче не съм спазвал нищо от това което беше описано в описанието за инсталация :) Просто исках да пробвам на шега дали ще стане!Купих си едно обикновено DVD --- R,а не DVD+R и го записах на най-бързата възможна скорост,отидох в колата пуснах диска и стана чудо!тръгна си без грешка :roll: Аз мисля че просто когато сменяте навигационния диск трябва да дадете на контакт без да палите,изкарвате диска,чакате 5 секунди,след това слагате новият диск и когато ви изпишe SHUT DOWN THE SYSTEM AND WAIT 5 min BEFORE START---изключвате всичко,вадите ключа и чакате 5 минути ,а после си джиткате :)
Никога,никога не се предавай!!!

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от ivo1bg » 25 Апр 2010, 20:19

CuMe0H написа:Здравейте! Преди малко си записах BMW Road map 2010 High и реших да пробвам дали ще тръгне, но като се помачих да изкарам оригиналния диск ми изписа CD/DVD Bolcked или нещо от сорта. Някой сблъсквал ли се е с този проблем?
ПС: Ако има значение колата е BMW X3 s Proffesional.

Ами като е Professional, защо ще му слагаш HIGH версията ;) ? Изтегли си BMW 2010 Proffesional, запиши си я на ДВД и тогава бягай към колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.04.2010
Местоположение: Шумен/Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW X3

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от CuMe0H » 25 Апр 2010, 22:50

ivo1bg, защото по-горе в темата колегите ми казаха да си сложа High, а и проблема ми е, че не иска да ми извади оригиналния диск. Като натисна бутона за изваждане на диска както вече казах на дисплея ми изписва CD/DVD Blocked.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook